MacbookPro 13" nebo 15" 2016/17

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
xlegion
Příspěvky: 1
Registrován: 19 zář 2017 19:30

MacbookPro 13" nebo 15" 2016/17

Příspěvek od xlegion » 19 zář 2017 20:31

Ahoj,
potřeboval bych poradit,momentálně mám MBP2014 15" a plánuju upgrade, rozhoduji mezi 13" a 15". Nejprve jsem rozhodl pro 15" mel jsem 15" vyhovoval mi, ale po navsteve APR a vyzkouseni obou modelu tak se zase trochu klanim k 13". Sice jsem mel 15", ale co se tyce displeje tak plny potencial jsem vyuzil jenom pri konzultaci a prezentaci ve skole kdy dojizdim 2 az 3x tydne. Doma stejne jsem zapojil do 24" monitoru. V praci jsem taky zapojoval do externiho monitoru. Obcas jezdim behem studia, anebo kvuli praci na stazi do zahranici, podminky byly ruzne, nekdy jsem mel k dispozici externi monitor nekdy ne, tam 15" zase podrzela.
Krome Internetu, Email a World tak pracuju v Adobe Creative Cloud tj. Photoshop, Illustrator, InDesign, Sketch, obcas spise vyjimecne striham kratke znelky v FinalCut toz vse.
Otazka zni, pokud prejdu na 13" s konfiguraci i5 dvoujadro, 8GbRam, 512Gb bude mi dobre slouzit v uvedenych programech? za usetreny penize bych mohl investovat do lepsiho monitoru doma. Co se tyce pocet portu tak me az tak nevadi ze 13" ma min, staci mi jeden max 2. Reproduktor ma 15" o trochu hlasiteji, ale to me zas netrapi, mam sluchatka.
Mam z toho smisene pocity a muj verdikt je ze 13" je drahy a ma "nizky" vykon a 15" je taky drahy, ale vykon je na tom lepe :oops:
po dlouhem rozhodovani chci spise 13", ale bojim se nedostatecnyho vykonu a budu se s tim trapit. A jestli model 2016/17 to neni moc podstatny tam jsem koukal ze zrust vykonu je 20% a nevim jestli by lajk jako ja by to pocitil s programy co delam.
Tak prosil bych o rady, abych uz to mel z krku. Dekuji predem.

Layo
Příspěvky: 389
Registrován: 29 dub 2013 19:28

Re: MacbookPro 13" nebo 15" 2016/17

Příspěvek od Layo » 19 zář 2017 21:40

Rozlišení můžeš škálovat, takže o pracovní plochu teoreticky nepřijdeš a na občasný PS/Final Cut mi stačí i Macbook 12", takže s 13" budeš v pohodě.

Pokud chceš, mám na prodej novou 13"

Odpovědět