Nezaostření fotografie - vykřičník v kolečku

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
Ondrys
Příspěvky: 15
Registrován: 27 črc 2016 15:18

Nezaostření fotografie - vykřičník v kolečku

Příspěvek od Ondrys » 07 říj 2017 15:46

Ahoj lidi,
mám takový problém s fotkama v mobilu. Některé fotografie v galerii se mi nechtějí zaostřit a mám u nich dole v pravo malý vykřičník v kolečku. Zkoušel jsem googlit a snad to má něco společnýho s iCloudem, ale nenašel jsem řešení nikde. Momentálně mám mobil připojený na WiFi (100mb/s síť), takže, že by se nedočítala nějaká data vylučuji. Problém jsem zpozoroval až nyní při přechodu na iOS11, nikdy v minulosti jsem podobný problém neměl. Nevíte někdo, kde by mohl být problém? Děkuji.

//EDIT: Pokud fotku chci upravit, tak mi to dokonce hodí hlášku ,,Fotografii nelze načíst". Na iCloudu ta fotka jinak normálně jde stáhnout v plné kvalitě.

https://imgur.com/a/2noYp

Tady ještě screen s tím, jak dole v pravo je ten vykřičník:

https://imgur.com/a/F9Hjz
iPhone SE | Space Gray | iOS 11.0.2

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Nezaostření fotografie - vykřičník v kolečku

Příspěvek od casey » 07 říj 2017 22:02

Tipuji to na to, že máš k dispozici pouze náhled fotografie a chybí ti k tomu originál.

Ondrys
Příspěvky: 15
Registrován: 27 črc 2016 15:18

Re: Nezaostření fotografie - vykřičník v kolečku

Příspěvek od Ondrys » 07 říj 2017 23:21

Jak je možné, že chybí originál? Já tomu právě nerozumím, některé fotky jdou a některé ne, bez ohledu na stáří. Fotky tam jsou celou dobu, tak jak jsem je vyfoti la jen se mi to zálohuje na iCloud. A dneska jsem si všiml, že tak u 1/3 fotek mám právě tenhle problém.

Jinač jak říkám, pokud se přihlásím na iCloud (přes pc), tak tam lze fotografii stáhnout normálně v plné kvalitě.
iPhone SE | Space Gray | iOS 11.0.2

JakubNovacek
Příspěvky: 43
Registrován: 13 srp 2012 17:05

Re: Nezaostření fotografie - vykřičník v kolečku

Příspěvek od JakubNovacek » 08 říj 2017 13:21

Taky jsem měl s tímhle problém a to pouze u jednoho alba. Na Macu jdou fotky bez problému, ale na iOS jsou s vykřičníkem. Pokud bych u fotek na iOS nastavil, aby se stahovaly v plné kvalitě do telefonu a ne v optimalizované podobě, taky by to bylo v poho bez vykřičníku. U některých fotek je tak zřejmě problém, že jsou stáhnuté "náhledy", ale někde je to seklé v procesu stáhnutí plné kvality. Já jsem dané album exportoval, poté vymazal z knihovny a znovu importoval. Nyní už bez problému.
--
Jakub Nováček
j.novacek@me.com

Odpovědět