Ukládání fotek z iPhone na iMac přes AirDrop

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
codytec
Příspěvky: 9
Registrován: 21 srp 2014 13:27

Ukládání fotek z iPhone na iMac přes AirDrop

Příspěvek od codytec » 10 říj 2017 16:51

Dobrý den, mám dotaz ohledně přenosu fotek pomocí AirDrop z iPhone do macOS (iMac, MacMini, MacBook). S loňskými a předešlými aktualizacemi fungovalo, nyní po nainstalování posledních verzí iOS a macOS nefunguje - pošlu fotky z iPhone na iMac (a případně ty další) a uloží se s datem a časem přenosu, nikoli času pořízení. Ani ve vlastnostech souborů není datum a čas pořízení, ale přenosu. Používám k focení na jednotlivých stavbách a akcích a je pro mě důležité mít fotky s datem pořízení v adresářích u jednotlivých akcí, nikoliv v systémové složce ve Fotkách, apod.
Děkuji moc za fundovanou radu a případně pomoc
Hezký den
Pavel Kodýtek

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

Re: Ukládání fotek z iPhone na iMac přes AirDrop

Příspěvek od SteveJSF » 10 říj 2017 18:12

Trošku divně napsané - nejdřív že nefunguje, ale nakonec to evidentně funguje. Pokud jde o datum pořízení fotek, tak nevěřím tomu, že by tenhle přenos nějak zasahoval do exifu a v něm určitě zůstane zachována informace o pořízení snímku. Údaje o souboru samotném už jsou jiná záležitost. Asi bych navrhoval mrknout na iSmartPhoto. A třeba zkusit i batch rename podle údajů z exifu.

codytec
Příspěvky: 9
Registrován: 21 srp 2014 13:27

Re: Ukládání fotek z iPhone na iMac přes AirDrop

Příspěvek od codytec » 20 říj 2017 03:41

Jasně, napsal jsem to blbě, protože jsem z toho značně rozrušen :-) Funtuje to, fotky do Maca dostanu, ale s datem přenosu. Datum přenosu je pak i v Informacích u fotky jako čas vytvoření a čas změny, tedy ani zde není po datu pořízení fotky ani vidu, ani slechu. Trochu kostrbatě to jde - fotky si ukládám přes Parallels Desktop do Windowsů (přes iCloudovou službu), kde se tedy sice ukládají s příponou HEIC, ale s datem a časem pořízení. Soubory s touto příponou tam sice neotevřu, ale po přenosu na Mac ano. Nicméně když je chci pak někomu poslat, musím z toho udělat JPG :oops:

codytec
Příspěvky: 9
Registrován: 21 srp 2014 13:27

Re: Ukládání fotek z iPhone na iMac přes AirDrop

Příspěvek od codytec » 22 říj 2017 12:26

A včera, když jsem si posílal nějaké fotky z iPhone mojí ženy, která je přihlášena pod svým AppleID, tak se fotky přes AirDrop uložili s datem a časem pořízení, nikoliv přesunu na Mac.

codytec
Příspěvky: 9
Registrován: 21 srp 2014 13:27

Re: Ukládání fotek z iPhone na iMac přes AirDrop

Příspěvek od codytec » 01 lis 2017 13:05

A další poznatek - když vyfotím sérii snímků (stačí 2 fotky), tak se přes AirDrop ukládají s časem pořízení, nikoliv přenosu - takže v tom mají v Cupertinu pěknej bordel :lol: Nicméně bych byl rád, kdyby to zase fungovalo jako dřív...

Uživatelský avatar
Honza.Mac
Příspěvky: 3016
Registrován: 11 kvě 2015 22:12

Re: Ukládání fotek z iPhone na iMac přes AirDrop

Příspěvek od Honza.Mac » 01 lis 2017 13:07

@codytec : A reportoval jste to Apple ? ;-)
Honza.Mac
iPhone 8,8+,X 4dev
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 4TB WD Red

codytec
Příspěvky: 9
Registrován: 21 srp 2014 13:27

Re: Ukládání fotek z iPhone na iMac přes AirDrop

Příspěvek od codytec » 01 lis 2017 13:10

Ne, neumím to, zatím jsem to jeno ZKOUMAL :-) Jak jim to mám poslati?
Díky moc.
P.

lucy1010
Příspěvky: 2
Registrován: 24 lis 2017 23:09

Re: Ukládání fotek z iPhone na iMac přes AirDrop

Příspěvek od lucy1010 » 24 lis 2017 23:15

Ahojte,

ja mam presne tento isty problem. Prenasam fotky z iPhone do Macu pomocou Air Drop a vsade mam ako cas vytvorenia fotky/videa cas kedy som ich do Macu preniesla...
Prikladam fotku (aj ked neviem, ci som ju sem spravne natiahla). Videa su spravene 01. 11. 2017, datum je dnesny (24.11.), ked som ich preniesla do compu.
Viete mi niekto s tymto pomoct?

Vopred vdaka za pomoc. :)
Přílohy
Video_zly_datum.jpeg

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

Re: Ukládání fotek z iPhone na iMac přes AirDrop

Příspěvek od SteveJSF » 25 lis 2017 00:40

S timhle bojuju jak ve Windows, tak v Macu. Nechapu, jak mi u nejakeho souboru muze vyskocit datum z roku 1970 a jak muze byt datum upravy starsi nez datum vytvoreni. Evidentne je v tom bordel vsude, tech udaju (datumu) je vice a dobrat se k tomu spravnemu je nadlidsky ukol. Az nekdo tuhle prkotinu vyresi, tak to bude asi na nobelovku.

codytec
Příspěvky: 9
Registrován: 21 srp 2014 13:27

Re: Ukládání fotek z iPhone na iMac přes AirDrop

Příspěvek od codytec » 25 lis 2017 08:40

No ale právě zvláštní je, že když vezmu iPhone 6s (já mám 7) mojí ženy, nebo tablet mých dětí, tak to přenese se správnými datumy a časy - jsou samozřejmě přihlášeny pod jejich ID.
No nic, v pondělí mi přijde Xko, tak stále tajně DOUFÁM, že to změnou HW bude srovnáno :lol:

lucy1010
Příspěvky: 2
Registrován: 24 lis 2017 23:09

Re: Ukládání fotek z iPhone na iMac přes AirDrop

Příspěvek od lucy1010 » 26 lis 2017 15:24

Ja mam tiez 7, ale teda Plusko. A dokonca niektore fotky/videa mi natiahlo so spravnym datumom, ale vacsinu s datumom prenosu do Macu...

Odpovědět