Mac Pro konfigurace

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
pan Kubista
Příspěvky: 3
Registrován: 20 říj 2017 08:13

Mac Pro konfigurace

Příspěvek od pan Kubista » 20 říj 2017 08:31

Chci jej používat s externím audio interface a obyč. monitorem hlavně k nahrávání a úpravě zvuku - dabing a zvukové efekty, tj. příležitostně taky otevírání a jednoduchá editace velkých video souborů. Jo, a taky permanentně běžící Parallels.

Není mi moc jasné, jaký konkrétní vliv na výkon má typ procesoru (2,7-3,7 GHz a 4-až 12jádro). Jednoduše čím vyšší čísla, tím líp, nebo je to složitější?
Grafika je tuším FirePro D300 až D700, k mým účelům bude asi stačit ta 300, ne?
RAM: nejspíš tam narvat co se tam vejde, myslím že i starší modely to umožňují, je to tak?

Další možností je iMac, kde ovšem platím za retinu, kterou zas tak nutně nepotřebuji, a celkový výkon je asi nižší.

Díky, kolegové.

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4643
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Mac Pro konfigurace

Příspěvek od ra3662 » 20 říj 2017 09:00

Pro mne trošku nepochopitelné. Víš co chceš dělat a nevíš na čem?
Rozdíl v uvedených počítačích je markantní, jak cenově tak výkovově.
Jestli ti je jedno že za základní sestavu dáš 70 nebo 125 litrů, tak to tu pak nemusíme řešit.
A to nepočítam navýšení RAM a SSD.

Jiank čím vyšší konfigurace tím lépe do budoucna. Musí člověk ovšem trošku počítat co se ještě oplatí a co už je přepych který na sebe nevydělá. :lol: :lol: :lol:

pan Kubista
Příspěvky: 3
Registrován: 20 říj 2017 08:13

Re: Mac Pro konfigurace

Příspěvek od pan Kubista » 20 říj 2017 17:04

Díky za odpověď. Ano, vím, co chci dělat, ale nevím, jaký stroj je k tomu nejlepší, proto se tady ptám.
Cenové rozdíly jsou velké, jasně, ale nejdu klasickou cestou "nejprve si ujasněte rospočet". To bych skončil u okřápaného Lenova ze zastavárny. A umím si dohledat, kolik jednotlivé konfigurace stojí a jestli se mi vyplatí. Šlo mi jen o ten technický aspekt, tedy jestli vysoký takt procesoru a počet jader je vždy lepší nebo jestli v tom není nějaký zádrhel.

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4643
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Mac Pro konfigurace

Příspěvek od ra3662 » 20 říj 2017 21:46

Dále už nekomentuji :lol: :lol: :lol:

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: Mac Pro konfigurace

Příspěvek od Hajnejch » 21 říj 2017 04:38

To co můžete v budoucnu vyměnit za výkonější tak na tom bych ušetřil. Ale procesor nevyměníte tak ten si dopřejte ten výkonější. Pokud děláte v dabingu tak by si to mělo na sebe hravě vydělat. Dejte si tam malé SSD na systém a hodně velký disk na data. Důležité je taky jaký soft budete používat a co potřebuje ke svému fungování. Nezapomeňte ž jsou to minimální požadavky. Přeji hodně štěstí se správným výběrem vhodného stroje. Pokud je to váš první Mac tak asi nevychytáte všechno a při nákupu dalšího už budete mít osobní zkušenost a už si lépe navrhnete konfiguraci toho dalšího stroje. Nebo se taky poptejte kolegů na čem dělají a rozhodněte se dle nich.

Uživatelský avatar
MichalM.Mac
Příspěvky: 3342
Registrován: 30 črc 2012 11:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Mac Pro konfigurace

Příspěvek od MichalM.Mac » 23 říj 2017 12:14

Jak moc s tim pospícháš?
Mac Pro z roku 2013 mi nepřijde jako dobrá investice.
Do konce roku snad stihnout ten iMac Pro.

pan Kubista
Příspěvky: 3
Registrován: 20 říj 2017 08:13

Re: Mac Pro konfigurace

Příspěvek od pan Kubista » 23 říj 2017 12:38

MichalM.Mac píše:Jak moc s tim pospícháš?
Mac Pro z roku 2013 mi nepřijde jako dobrá investice.
Do konce roku snad stihnout ten iMac Pro.
Nepospíchám, ještě pořád šetřím peníze:) iMac Pro pro by byl super, ale uvidíme, kolik bude stát.

Kohyx
Příspěvky: 164
Registrován: 15 říj 2017 08:28
Kontaktovat uživatele:

Re: Mac Pro konfigurace

Příspěvek od Kohyx » 27 říj 2017 16:59

Myslím, že výkon u MACu se peněžně nevyplatí.
Provozuji magazín FreeBit.cz nejen o Apple smartphonech.

lipon
Příspěvky: 1619
Registrován: 03 srp 2012 21:35

Re: Mac Pro konfigurace

Příspěvek od lipon » 28 říj 2017 07:42

A jak se to pozná?

Odpovědět