Problémy s exFAT a externím HDD

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
pearl3tka
Příspěvky: 1
Registrován: 26 říj 2017 22:50

Problémy s exFAT a externím HDD

Příspěvek od pearl3tka » 26 říj 2017 23:05

Ahoj,
nedávno jsem si koupila MacBook 12", momentálně s OS High Sierra a chtěla použít externí HDD WD 1TB jako zálohu souborů. Nejdříve jsem disk naformátovala na exFAT, ale počítač přenos souborů nezvládal. Přitom na Win7 vše šlapalo jak hodinky. Nakonec jsem zvolila variantu rozdělení HDD na dva oddíly - jeden velký žurnálový pro Mac (zřejmě HFS+) a druhý malý v exFAT pro přenášení souborů mezi zařízeními. Někdy vše funguje - hlavně když přenáším soubory po částech. Většinou se ale kopírování zasekne, HDD začne vydávat divné zvuky (jakoby záseky) a přestává fungovat. Pak je problém jej odpojit. Někdy musím i přeformátovat disk. Nemyslím si, že to je způsobeno rozdělením disku, protože stejný problém jsem měla i předtím. Dělá to exFAT? Máte prosím někdo zkušenost s tím, jak toto řešit? Díky moc

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4643
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Problémy s exFAT a externím HDD

Příspěvek od ra3662 » 27 říj 2017 04:29

Pokud disk vydává divné zvuky tak většinou odchází do křemíkového nebe.
Doporučuji co nejdříve zazálohovat data jinam.

Odpovědět