Pages - úplné vypnutí kontroly pravopisu

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
jablecnysvet
Příspěvky: 109
Registrován: 31 říj 2017 13:47

Pages - úplné vypnutí kontroly pravopisu

Příspěvek od jablecnysvet » 31 říj 2017 13:53

Zdravíčko,
potřebuji pokud možno úplně vypnout kontrolu pravopisu. Jednak mi to opravuje občas na pěkný nesmysly a když navíc využiju diktování, tak si to samo přizpůsobí k obrazu svému a já to pak musím pomalu vyhledávat opravovat. :)
Nevíte proto, jak vypnout tyto automatické opravy a vůbec celkově kontrolu pravopisu nejlépe všude, nejen v Pages?

Díky moc.

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: Pages - úplné vypnutí kontroly pravopisu

Příspěvek od Mironet » 31 říj 2017 19:55

Pro každou aplikaci v top baru: Úpravy -> Pravopis a gramatika.
Konkrétně v Pages v nastavení je přímo záložka nazvaná automatické opravy.

jablecnysvet
Příspěvky: 109
Registrován: 31 říj 2017 13:47

Re: Pages - úplné vypnutí kontroly pravopisu

Příspěvek od jablecnysvet » 01 lis 2017 10:37

Mironet - díky moc pomohlo mi to.

jablecnysvet
Příspěvky: 109
Registrován: 31 říj 2017 13:47

Re: Pages - úplné vypnutí kontroly pravopisu

Příspěvek od jablecnysvet » 05 lis 2017 21:39

Ještě se chci zeptat na jednu věc ohledně Pages. Nevadí mi, když mi za tečkami opravuje v případě nechtěného malého písmena na správně velké, ale zajímalo by mě, zda jdou někde nastavit výjimky. Například u tzv. nebo u např. a jiných podobných zkratek.

Jde někde nastavit, aby mi na jednu stranu kontroloval ta velká písmena, ale aby je nenahrazoval za těmi slovy, kde se za tečkou pokračuje malým písmenem.

Díky moc za návod - pokud to jde. Pokud ne, budu si na to dávat velký pozor už při psaní.

Odpovědět