VYŘEŠENO - Outlook nejde přidat účet - pošta na PC a mac

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
Rici
Příspěvky: 15
Registrován: 04 lis 2017 16:32

VYŘEŠENO - Outlook nejde přidat účet - pošta na PC a mac

Příspěvek od Rici » 05 lis 2017 09:37

Koupil jsem svůj první macbook (+ používám ještě 2 PC s Windows 10), nainstaloval Office 365 a nedaří se mi do Outloku přidal další emailové účty. Přesněji účet od gmailu se mi tam nainstaloval sám, ale například email ze seznamu nebo UPC přidal nelze. Modré okno přidání účtu je šedivé. V Mail co je součástí macbooku se mi nastavil účet na gmail i UPC automaticky. Něco již jsem na tomto foru četl o problémech Office Mac, ale byly to starší příspěvky. Takže prosím o radu jak účet přidat (zda to tedy vůbec lze) nebo jak skloubit PC a Macbook. Přišlo mi logičtější používat Outlook, který je na všech zařízeních, ale rád si nechám poradit. Jde mi jen o běžný příjem pošty (tak abych k poště mohl kdykoli přistupovat z kteréhokoli zařízení) a synchronizaci kalendáře a to včetně iPhone. Kalendář macbooku se mi synchronizoval. Tak jestli není lepší Outlook vůbec nepoužívat a z Office bych měl jen word, excel a powepoint.
Naposledy upravil(a) Rici dne 08 lis 2017 09:06, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: Outlook nejde přidat účet - pošta a kalendář na PC a mac

Příspěvek od Hajnejch » 05 lis 2017 12:25

Já taky zkoušel spousty klientů třetích stran ale vždy jsem skončil u nativního mailu. Je pravda že na Windows mail nepoužívám mám je jen jako záložní stroj. Jinak mám mail od Googlu i Microsoftu v nativní aplikaci. Dříve jsem tam měl i české free maily ale ty už nepoužívám tak je mám jen na iPadu1 a když tam náhodou něco přijde tak pisateli pošlu žádost o zasílání na jiný mail a reklamní sdělení mažu. To jen na vysvětlení. Proč vám nejde přidat účet v Outlooku je divné. Zkuste to na webu nebo na jiném zařízení a ono se vám to sesynchronizuje. Ale já bych vám i přesto doporučil nativní mail. Taky záleží co používáte nejvíc za stroje. Jestli Mac a mobil s iOS nebo Windows PC podle toho bych se rozhodoval. Vždy je možnost se k mailu dostat přes webové rozhraní. Zde na fóru si hodně lidí chválí Spark ale mě po dvouměsíčním testování nevyhovoval a tak šel z Macu pryč. Ale ten není na Windows je jen na Mac, na tablet a telefon s IOS.

Obecně je lepší používat řešení jedné firmy než kombinace více řešení od různých firem (Google,Microsoft a jiné).

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Outlook nejde přidat účet - pošta a kalendář na PC a mac

Příspěvek od casey » 06 lis 2017 16:27

Zkus pustit aktualizace Microsoft. Mám v Outlooku čtyři účty a v pohodě.

Rici
Příspěvky: 15
Registrován: 04 lis 2017 16:32

Re: Outlook nejde přidat účet - pošta a kalendář na PC a mac

Příspěvek od Rici » 06 lis 2017 17:53

Žádné aktualizace nejsou k dispozici. Chtěl jsem jen účty, které mi na Windows 10 normálně fungují a jsou odzkoušené, ale začínám si zvykat na mail a kalendář který již v macbooku je. Tam pošta i všechny účty fungují správně.

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Outlook nejde přidat účet - pošta a kalendář na PC a mac

Příspěvek od casey » 07 lis 2017 01:51

Já všechny problémy se Seznamem řeším tak, že vytvořím nový účet na Gmailu a Seznam do něj přesměruji. Lidi potom začnou ten Gmail účet používat jako primární a časem na ten Seznamový zapomenou :-)

Uživatelský avatar
Honza.Mac
Příspěvky: 3016
Registrován: 11 kvě 2015 22:12

Re: Outlook nejde přidat účet - pošta a kalendář na PC a mac

Příspěvek od Honza.Mac » 07 lis 2017 08:05

Outlook 2016 (verze 16.8, 171101 - Office Insider Fast) 4x Exchange, 6x GMail a 2x Seznam, naprosto bezproblémový chod.
Zkusil bych na macu vytvořit nového uživatele a zkusit nastavit Outlook pod ním. Dále doporučuji prověřit na vašich free mailech jestli máte povolen IMAP protokol.
Honza.Mac
iPhone 8,8+,X 4dev
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 4TB WD Red

Rici
Příspěvky: 15
Registrován: 04 lis 2017 16:32

Re: Outlook nejde přidat účet - pošta a kalendář na PC a mac

Příspěvek od Rici » 07 lis 2017 11:03

Děkuji za snahu. Mám Office 365 s licencí na 5 počítačů PC/MAC. Na 3 PC s Windows 10 tyto účty fungují bez problémů. Na macbooku ovšem nejdou přidat. Zkusil jsem ručne na macooku smazat účet z gmailu a poté jej znovu přidat, což šlo bez problémů. U seznamu a UPC to ale nenajde automatické nastavení, tak se mě zeptá zda je to imap/POP3 účet, ale když vyplním adresu, heslo a další nastavení (shodně s účty na PC), tak je stále zašedivělé to modré okno přidat účet a nelze na něj tedy kliknou a účet přidat.

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Outlook nejde přidat účet - pošta a kalendář na PC a mac

Příspěvek od casey » 07 lis 2017 12:06

A když tam vyplníš nějaké úplně nesmyslné údaje? Třeba jako na obrázku
Přílohy
Snímek obrazovky 2017-11-07 v 12.04.51.png

Rici
Příspěvky: 15
Registrován: 04 lis 2017 16:32

Re: Outlook nejde přidat účet - pošta a kalendář na PC a mac

Příspěvek od Rici » 07 lis 2017 13:02

Dneska jsem mimo a nemám macbook u sebe, ale hned ráno vyzkouším a dám vědět. Ale tohle je přesně ta tabulka. Takto nesmyslné údaje jsem nezkoušel, ale zkoušel jsem odškrtnou ty odtržítka, ale stále to bylo šedivé, mám pocit že jsem zkoušel měnit porty, ale ani jednou mě to nenechalo kliknou na přidat účet.

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Outlook nejde přidat účet - pošta a kalendář na PC a mac

Příspěvek od tlacenka » 07 lis 2017 17:04

a na tom seznamu mate povolen ten IMAP ?

Rici
Příspěvky: 15
Registrován: 04 lis 2017 16:32

Re: Outlook nejde přidat účet - pošta a kalendář na PC a mac

Příspěvek od Rici » 07 lis 2017 17:28

Ano imap na seznamu povolený mám. Ověřil jsem to. Navíc, jak jsem psal, ty účty ve Windows 10 a office 365 fungují.

Rici
Příspěvky: 15
Registrován: 04 lis 2017 16:32

Re: Outlook nejde přidat účet - pošta a kalendář na PC a mac

Příspěvek od Rici » 08 lis 2017 09:04

Tak jsem začal vyplňovat ten "nesmyslnej" účet "cokoli" a při vyplňování smtp to najednou zmodralo a již bylo možné účet přidávat. Pak už jsem normálně přidal jak účet ze seznamu, tak i z UPC. Dokonce se mi ani nedaří navodit zpět situaci se šedivým účtem. Nechápu to - každopádně to již funguje. Děkuji všem za rady. Ale asi nějaký bug. Nedovedu si představit co jsem dělal špatně.

Odpovědět