Disk ukazuje špatnou kapacitu

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
Uživatelský avatar
Gngngn
Příspěvky: 104
Registrován: 05 zář 2012 23:43

Disk ukazuje špatnou kapacitu

Příspěvek od Gngngn » 05 lis 2017 12:45

Dobrý den,

měl jsem původně na svém iMacu 27" (2012) 1TB disk rozdělený na dva. Rozhodl jsem se nainstalovat nový čerstvý systém. To se povedlo, při instalaci jsem v diskové utilitě zrušil rozdělení, disk je pouze jeden, na který se nainstaloval systém, ALE ukazuje pouze poloviční kapacitu.

Kde jsem udělal chybu a jak ji mohu napravit? Musím znovu přeinstalovat celý počítač? V diskové utilitě je zajímavá, že pokud dám rozdělit, ukáže se kapacita 1TB, ale jinak nic.

:-/

Díky za jakoukoli nápovědu.

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: Disk ukazuje špatnou kapacitu

Příspěvek od Hajnejch » 05 lis 2017 13:07

Nepřeformátoval jste jen tu jednu rozdělenou část? Po skončení formátování by vám to mělo ukazovat plnou velikost disku. Jediná cesta je to smazat znova a kompletně nebo použít nějaký soft na formátování disků bez ztráty dat. Za mě bych to smáznul znova a nainstaloval systém znova. Pokud si pustíte diskovou utilitu na běžícím systému (ne po restartu a CMD+R) tak ta vám ukazuje co?

Uživatelský avatar
Gngngn
Příspěvky: 104
Registrován: 05 zář 2012 23:43

Re: Disk ukazuje špatnou kapacitu

Příspěvek od Gngngn » 07 lis 2017 22:23

Díky, ještě na to kouknu. Asi jsem to blbě přeformátoval a nyní mě čeká druhá reinstalace :-/

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Disk ukazuje špatnou kapacitu

Příspěvek od tlacenka » 08 lis 2017 03:57

nejdriv ukazte to, co ukazuje ta diskova utilita, at vime, o cem se bavime...

Odpovědět