Macbook pro práci s hudbou a videi

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
Brian92
Příspěvky: 4
Registrován: 09 lis 2017 15:23

Macbook pro práci s hudbou a videi

Příspěvek od Brian92 » 09 lis 2017 15:37

Zdravým
Mám pár otázek ohledně macbooku. Hledám notebook pro práci s hudbou stříhání videí apod. a zajímá mě v čem je macbook tak lepší I přes to, že dostanu jen průměrný procesor ,grafiku atd. oproti konkurenci za stejné peníze, když konkurence mi může za stejné peníze nabídnout špičku ve výbavě. A další otázka. Jsem android uživatel (nehejtujte mě) vlastním Note 8 a zajímá mě , jestli jsou nějaké problémy s připojením androidu do macbooku přes USB kvůli stahování souborů apod. a nebo jestli to je jednoduché jako u winu , kdy zapojim telefon do PC/ noťasu a hned můžu přetahovat soubory.
Prosím o normální reakci a ne reakce typu , že je to apple tak to musí fungovat a nebo, ohledně toho jak ten noťas vypadá, kolik váží atd ( je krásný to vím taky).

Předem děkuji za odpovědi.

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

Re: Macbook pro práci s hudbou a videi

Příspěvek od SteveJSF » 09 lis 2017 16:00

Za ty peníze není v ničem lepší. Pokud máš všechno od Applu, tak ti to začne dávat smysl, ale pokud nemáš, tak zřejmě vyhodíš dost peněz za něco, co ti nic extra nepřinese.
Jak je to s připojením Androidu k Macbooku, to netuším - nikdy jsem to nezkoušel.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3637
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Macbook pro práci s hudbou a videi

Příspěvek od rony » 09 lis 2017 16:56

pytaj sa v com ti bude viac vyhovovat software na strihanie videa apod. v konkretnych aplikaciach na macOS. Tu bude zasadny rozdiel pretoze pravdepodobne ich identicke dvojca pre Win asi neexistuju.

Poviem ti len a len subjektivnu stranku veci: strihat videa som -amatersky- nie ako job, zacal az po kupe macu. Dva dovody, mal som na to konecne cas, appka bola priamo v macu, a konecne sa mi jej ovladanie zdalo tak jednoduchce, ze som na parminutove videa nemusel cele dni skusat ako to spravit. Mne sa zda, ze jednoduche strihania videi su na macOS prijemnejsie, lahsie urobim solidny vysledok.

Androidove telefony v macOS funguju ako USB storage, takze nic sofistikovanejsie z toho nedostanes.

Kolega vyssie ma jasnu spravu: ak chces mac len zasunut do veci, co uz mas, do tvojho sposobu prace, tak asi to nepojde. Velmi pomaha, ak sa zbavis hladania obchadzok pri prepajani platforiem krizom krazom, hladania rovnakych postupov z Win, Android na macOS...
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Brian92
Příspěvky: 4
Registrován: 09 lis 2017 15:23

Re: Macbook pro práci s hudbou a videi

Příspěvek od Brian92 » 09 lis 2017 17:50

Děkuju za reakce. S tím připojením androidu a mac mi právě jde jen o to, abych přetáhl třeba videa / fotky z nebo do mobilu, o nic jiného by mi nešlo. V stříhání videí nejsem taky zkušený, zatím jsem jen spíš zkoušel různé programy na stříhání videi / nahrávání hudby , takže zatím jsem si ještě na nic nezvykl. Každopádně to co používám na hudbu momentálně tak se na jejich webu dá stáhnout i na apple OS. Tam by asi nějaké výrazné změny být nemuseli.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3637
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Macbook pro práci s hudbou a videi

Příspěvek od rony » 09 lis 2017 18:09

v macOS je na hudbu garageband (myslene ako entry) a na strih zasa iMovie (opat entry).

obe si radsej zbehni pozriet do predajni APR, pohladaj nejake ukazky.

ja osobne nie som hudobny skladatel, no zo samplov som bol schopny vyklikat cosi akotak pocuvatelne

https://soundcloud.com/madaj/spravodaj-piezoelectric
https://soundcloud.com/madaj/spravodaj-rock
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Kohyx
Příspěvky: 164
Registrován: 15 říj 2017 08:28
Kontaktovat uživatele:

Re: Macbook pro práci s hudbou a videi

Příspěvek od Kohyx » 09 lis 2017 20:54

Výhoda je ta, že má jak se píše iMovie. Stříhám bez nutnosti dalšího softu za spousty kaček na MacBooku Pro.
Provozuji magazín FreeBit.cz nejen o Apple smartphonech.

Brian92
Příspěvky: 4
Registrován: 09 lis 2017 15:23

Re: Macbook pro práci s hudbou a videi

Příspěvek od Brian92 » 09 lis 2017 21:22

A jak je to se spolehlivosti těch aplikací? Zajímá mě jestli padají (což je celkem nepříjemné pokud se to stane na konci nahrávání , kdy už je skoro celej song hotovej ) ,rychlostí konvertování do různých formátů ,plynulostí, vydržet baterie a zda se u toho třeba moc nezahřívá.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3637
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Macbook pro práci s hudbou a videi

Příspěvek od rony » 09 lis 2017 22:57

su viac nez v pohode - aplikacie.

kazdy os si mozes rozdrbat do nepricetneho stavu.

zahrieva nezahrieva.. ked ti nedojde ze je lepsie kupit i5 a necpat do laptopu i7, ked si nekupit 7rocny pocitac atd

tazko popisovat vsetko.obecne su macy tiche pri beznej praci. export zostrihaneho video moze roztocit ventilatory, inak sa netocia.

zbehni si do APR a pokukaj si tam tie pocitace su tam volne k skusaniu.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Brian92
Příspěvky: 4
Registrován: 09 lis 2017 15:23

Re: Macbook pro práci s hudbou a videi

Příspěvek od Brian92 » 10 lis 2017 01:02

Dobře. Děkuju za odpovědi a rady.

Odpovědět