Formát fotek (iPhone 8 plus)

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
tatamuk
Příspěvky: 43
Registrován: 04 zář 2012 05:55

Formát fotek (iPhone 8 plus)

Příspěvek od tatamuk » 13 lis 2017 09:33

Ahoj, mám dotaz na formáty fotek.
Mám standardně nastavený režim "Vysoká efektivita", ale fotky jsou uloženy jednou jako HEIF jindy jako JPG.
Zatím jsem nevypozoroval, kdy se tak děje a je jedno jestli je to je běžná fotka, nebo portrét.
Možná to je funkcionalita o které nevím

děkuji za případné postřehy
iPod Shuffle, Apple TV, iPhone 11 Pro, iPad Pro 11, MacBook Pro 13, Homepod Mini

Kohyx
Příspěvky: 164
Registrován: 15 říj 2017 08:28
Kontaktovat uživatele:

Re: Formát fotek (iPhone 8 plus)

Příspěvek od Kohyx » 17 lis 2017 17:36

S novým iOS 11 přišly nové kodeky pro fotky a videa (vyšší komprimace). Pro zpětnou kompatibilitu je pak k dispozici i jpeg. Via https://developer.apple.com/videos/play/wwdc2017/503/
Provozuji magazín FreeBit.cz nejen o Apple smartphonech.

Andy0
Příspěvky: 28
Registrován: 07 zář 2015 17:27

Re: Formát fotek (iPhone 8 plus)

Příspěvek od Andy0 » 19 lis 2017 10:51

Taky by mě zajímalo jak to přesně funguje...
Mám nastavené ukládání ve vysoké efektivitě i posílání v původním formátu (tedy ve vysoké efektivitě), ale když je pošlu třeba mailem tak je z nich JPEG...

Odpovědět