iPad Air 2 OTG

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
poipop
Příspěvky: 4
Registrován: 24 lis 2017 21:21

iPad Air 2 OTG

Příspěvek od poipop » 24 lis 2017 21:26

Zdravím. Mám iPad Air 2, a chci si koupit k němu klávesnici. Jestli bluetooth, nebo USB je mne celkem jedno. Ale nechce se mne dávat 3 000 za appláckou. Našel jsem jednu do microusb. V obchodě jsou koupil rovnou i redukci Lightning-microusb. V popisu u klávesnice se píše, že zařízení musí podporovat OTG. Na netu jsem našel, že Apple OTG nepodporuje. Ale našel jsem nějaké redukce na microusb, přímo od Apple. Zaprvé, je nějaká možnost takovou klávesnici na ipadu provozovat? Zadruhé, pokud Applne OTG nepodporuje, a možnost připojení není ani přes redukci, k čemu tedy redukce od Apple je dobrá?

Díky

poipop
Příspěvky: 4
Registrován: 24 lis 2017 21:21

Re: iPad Air 2 OTG

Příspěvek od poipop » 24 lis 2017 21:40

Ještě upřesním, že konkrétně jde o tuto klávesnici https://www.datart.cz/Pouzdro-na-tablet ... cerna.html

a tuto redukci https://www.czc.cz/fixed-redukce-pro-na ... 50/produkt

Pokud by tato kombinace s mým Air 2 měla fungovat, potom tedy jak? Udělal jsem jen to, že jsem vše propojil a zkusil psát v poznámkovém bloku a nefungovalo to. Na klávesnici jsem nenašel žádné on/off apod. Pokud by to tedy fungovat mělo, co mám kde nastavit? Nebo by se to mělo dít automaticky?

poipop
Příspěvky: 4
Registrován: 24 lis 2017 21:21

Re: iPad Air 2 OTG

Příspěvek od poipop » 24 lis 2017 21:43

Ok, možná na to přijdu dřív, než někdo odpoví... to co jsem poslal za odkaz je nějaká starší verze, která dle popisu CZC funguje na verzích ios 9.x a nižších. Teď koukám na ten kus co mám v ruce a ten je pro ios 10 a nižší. Je tedy stoprocentní že na ios 11 to nebude fungovat? Existuje už nějaký vhodný adaptér na ios 11.x?

Kohyx
Příspěvky: 164
Registrován: 15 říj 2017 08:28
Kontaktovat uživatele:

Re: iPad Air 2 OTG

Příspěvek od Kohyx » 24 lis 2017 21:46

U Apple se sekundární produkty moc nevyplatí, zkus počkat na dobrý tip.
Provozuji magazín FreeBit.cz nejen o Apple smartphonech.

poipop
Příspěvky: 4
Registrován: 24 lis 2017 21:21

Re: iPad Air 2 OTG

Příspěvek od poipop » 24 lis 2017 21:54

Nevyplatí v jakém smyslu? Nepotřebuju aby to barevně ladilo atd. Potřebuju, aby to nfungovalo. Pokud to příslušenství třetích stran splní, pak budu spokojen ;). pro mne fakt škoda, že Applne své ofiko výrobky má tak drahé. Nebýt docela dostupné ceny iphonu SE, asi bych s applem ani nezačal. ipad byl pracovní nutnost, do toho jsem zainvetsoval. Ale investovat do dalšího příslušenství v souhrnu stejnou částku, jako do ipadu se mne fakt nechce. Být to za třetinu ceny, pak bych nad tím uvažoval.

Uživatelský avatar
Honza.Mac
Příspěvky: 3016
Registrován: 11 kvě 2015 22:12

Re: iPad Air 2 OTG

Příspěvek od Honza.Mac » 24 lis 2017 22:14

Já mám tohle :
https://www.ipouzdro.cz/prislusenstvi-p ... VQQAvD_BwE

Super věcička, funguje od počátku a než se trápit zkoušením a redukcema tak se vyplatí si připlatit za Bluetooth klávesnici
Honza.Mac
iPhone 8,8+,X 4dev
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 4TB WD Red

Odpovědět