iPhone synchronizace s Windows

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
macmuffin
Příspěvky: 35
Registrován: 14 pro 2013 12:13

iPhone synchronizace s Windows

Příspěvek od macmuffin » 28 lis 2017 09:44

Ahoj,

tak jsem se po letech rozhodl přejít z Android na iOS, nejdříve jsem si pořídil iPhone 6, systém se mi zalíbil a pak zakoupil iPhone 8 Plus a 6ku posunul dále v rodině.

Nicméně co řeším, telefon používám primárně jako pracovní nástroj a na konzumaci internetového obsahu (časem možná zvážím iPad, ale zatím si vystačím s iPhonem).

Jelikož v práci používám operační systém Windows 10 (Macbook zatím mít nemůžu / nechci) a potřebuji nějak vyřešit synchronizaci dat z iPhone s Windows 10.

Mail - mám u google, časem chci přejít k vlastnímu řešení, nicméně zde je synchronizace v pořádku
Kalendář - stejně jako u mailu
Office - dost často používám Office a potřebuji některé dokumenty číst a lehce editovat i na iPhonu, našel jsem sice Numbers a Pages, ale pokud vyrobím dokument v iPhone nevím jak jej dostat realtime i do Windows notebooku a následně s ním pracovat tam
Úložiště - nemám problém si úložiště zaplatit, používal jsem Google Disk, ale nebyl jsem s ním úplně spokojený, iCloud vypadá sice fajn, ale ta synchronizace není úplně ideální, umíte poradit?
Hudba - používám a seznamuji s Apple Music s tím, že na notebooku používám iTunes, jsem s tím v pohodě, případně sáhnu po Spotify, který jsem používal doposud
Poznámky / Připomínky - zkouším používat nativní aplikace od iOS, ale není to nic moc, Evernote jsem zavrhnul díky zbytečné komplexititě a složitosti

Je mi jasné, že iOS vs. Windows nebude to pravé ořechové a cesta pohodlí a jednoduchosti by byla přes MacOS, ale nyní prostě nechci, za prvé v práci nutně potřebuji Windows a za druhé, nedávno jsem zakoupil nový notebook a investice do Macbooku mi přijde zatím zbytečná.

Díky za rady

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: iPhone synchronizace s Windows

Příspěvek od Mironet » 28 lis 2017 10:30

Vždyť to vypadá, že nemáte vůbec žádný problém.

Office je pro iOS dostupný. Pages jde také používát a exportovat z nich do .doc, ale není to moc pohodlné; spíš jednorázově.
iCloud je ok pouze mezi iOS a Macem. Na Windows víc nefunguje než funguje. Vyberte si cokoli jiného. Já mám rád Dropbox. Proč nevyhovuje Google Disk?
Poznámky a připomínky od Applu jsou naprosto v pohodě pro non-power usery. Mě plně dostačují. Alternativ jsou mraky. OneNote, Wunderlist, 2Do, Clear, Things; stačí jen hledat.

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: iPhone synchronizace s Windows

Příspěvek od Hajnejch » 28 lis 2017 21:15

Nejlepší by pro vás bylo využívat Office 365 a One Drive. Já Office nepotřebuji ale One Note na poznámky je skvělé a One drive je taky dobrá alternativa ke Google disku. Navíc je One Note pro všechny platformy tak pokud máte v práci směs OS tak můžete mít na všech strojích stejné poznámky. Cloud pro Windows vám zajistí synchronizaci mezi iOS a Windows. Nevím jak je to teď ale bylo možné propojit i Office 2007 a novější verze s iCloudem. A kdykoliv v budoucnu přejdete na Mac OS tak se pro vás nic nezmění. jen si na Mac nainstalujete Office a pokračujete kde jste skončil bez jakéhokoliv zádrhele.

Odpovědět