nákup iPhone v US

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
lexaniR
Příspěvky: 2
Registrován: 28 lis 2017 23:47

nákup iPhone v US

Příspěvek od lexaniR » 28 lis 2017 23:56

Dobrý den, jako úplný novic a laik ohledně Apple v globálu bych měl dotaz na nákup iPhone X v US. Momentálně mám už asi 3 týdny předobjednáno v istyle.cz a právě jsem se dozvěděl, že kolegův známý se chystá v lednu do LA. Máte někdo zkušenosti s tím, jak to funguje ? Jediné co jsem našel na netu bylo hodně staré info o 5/5S atp.. I s applecare+ (což je asi u X nutnost) se dá pořídit cca jen o 1000kč dráž než v ČR bez pojištění a bez daně. Zajímá mne hlavně, jestli bude takto zakoupený telefon bezproblémově fungovat i u nás (lte atd.), jak je to s cz lokalizací a jestli se vůbec dá u nás applecare+ někde uplatnit. Omlouvám se případně za hloupé dotazy, ale do teď byl mojí jedinou zkušeností s Applem starý iPod classic :) díky za odpověď.

Uživatelský avatar
Honza.Mac
Příspěvky: 3016
Registrován: 11 kvě 2015 22:12

Re: nákup iPhone v US

Příspěvek od Honza.Mac » 29 lis 2017 03:15

Je to tady řešené skoro po každé co Apple vydá nové iPhony, iPady, MacBooky.
Co použít Hledat ?
Telefon musí být “sim free” tedy neblokovaný, pak si k tomu přičtěte clo + dph a rok záruky, Apple Care nutnost není.
Fungovat bude pokud bude sim free, iOS 11 je multikulti takže i český.
Honza.Mac
iPhone 8,8+,X 4dev
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 4TB WD Red

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: nákup iPhone v US

Příspěvek od Hajnejch » 29 lis 2017 05:42

Pokud koupíte v USA tak máte roční mezinárodní záruku. Takže případné opravy vám udělá i servis v Čechách. Budete si muset dokoupit českou koncovku ke kabelu na nabíjení. Cena v USA je bez daně takže je potřeba přičíst místní daň která je různá podle státu. Může být nulová nebo myslím že až deset procent. Když si to sečtete a i kdyby jste nezaplatil clo ani české DPH tak ten cenový rozdíl je tak malý že to za ten opruz nestojí.

sallvator
Příspěvky: 1030
Registrován: 28 úno 2013 17:29

Re: nákup iPhone v US

Příspěvek od sallvator » 29 lis 2017 08:49

Kdyz si dneska objednáte na Apple.cz tak ho do 2 týdnu máte...istyle a jiné pseudo apply bych ignoroval...

lexaniR
Příspěvky: 2
Registrován: 28 lis 2017 23:47

Re: nákup iPhone v US

Příspěvek od lexaniR » 29 lis 2017 09:01

Děkuji za odpovědi.

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: nákup iPhone v US

Příspěvek od swenak » 29 lis 2017 09:57

sallvator píše:Kdyz si dneska objednáte na Apple.cz tak ho do 2 týdnu máte...istyle a jiné pseudo apply bych ignoroval...
To je jako napsat, že třeba CZC je pseudo HP, pseudo Acer a podobně. Pokud je prodejce solidní a stabilní, tak to dokonce může být lepší, než kupovat u Apple.

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

Re: nákup iPhone v US

Příspěvek od SteveJSF » 29 lis 2017 13:38

Přesně tak. Já jsem koupil iPhone v elektru (Euronics), byl k vyzvednuti hned v prvni den prodeje a neni tu zadny rozdil mezi timhle telefonem a telefonem objednanym u Applu.

Odpovědět