Apple TV Photo Cache

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Zamčeno
Mazlik
Příspěvky: 198
Registrován: 31 led 2013 09:30

Apple TV Photo Cache

Příspěvek od Mazlik » 01 úno 2013 12:02

Prosím o radu, někde v nastavení něčeho jsem cosi zaháčkoval a teď se mi pořád ve složce Obrázky automaticky vytvoří složka Apple TV Photo Cache. Já jí vždy smažu ale po restartu nebo odhlášení a znovu přihlášení se vytvoří znovu. Prosím o řešení, pokud někdo ví, jak zrušit automatické vytvoření dané složky. Předem díky za pomoc

Uživatelský avatar
MichalM.Mac
Příspěvky: 3342
Registrován: 30 črc 2012 11:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Apple TV Photo Cache

Příspěvek od MichalM.Mac » 01 úno 2013 12:19

Asi to bude souviset se sdílením obrázků přes home sharing.

iTunes -> File -> Home Sharing -> Choose Photos to Share...

iTunes 10 mi vytvářeli složku iPod Photo Chache.
Takovou složku bych neřešil.
Pokud překáží, není špatný nápad ji skrýt.

V Terminálu:

Kód: Vybrat vše

chflags hidden <CESTA_KE_SLOŽCE>
Zpět:

Kód: Vybrat vše

chflags nohidden <CESTA_KE_SLOŽCE>

Mazlik
Příspěvky: 198
Registrován: 31 led 2013 09:30

Re: Apple TV Photo Cache

Příspěvek od Mazlik » 01 úno 2013 17:04

Ano to je přesně to co jsem hledal Děkuji moc za pomoc

Uživatelský avatar
MichalM.Mac
Příspěvky: 3342
Registrován: 30 črc 2012 11:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Apple TV Photo Cache

Příspěvek od MichalM.Mac » 01 úno 2013 17:24

Takže fungovala celá cesta k chflags?

Kód: Vybrat vše

/usr/bin/chflags

Mazlik
Příspěvky: 198
Registrován: 31 led 2013 09:30

Re: Apple TV Photo Cache

Příspěvek od Mazlik » 01 úno 2013 18:03

Pro ukončení automatického vytváření složky Apple Tv Photo Cache mi pomohlo zrušit domácí sdílení fotek na Apple TV v iTunes a na skrytí jakékoliv složky mi pomohl příkaz v Terminálu /usr/bin/chflags hidden plus cesta k dané složce kterou jsem chtěl skrýt. Zkopíroval jsem doporučený příkaz do Terminálu přetáhl danou složku myší na Terminál a potvrdí Entrem. A bylo hotovo. Děkuji za pomoc jsem na Macu začátečník a moc toho ještě negómu.Mě vadí když si jakýkoliv program vytvoří automaticky složku kde si zamane a nejde nastavit kde se má daná složka vytvořit tak to řeším ručním přesunutím dané složky a když to nepomůže a program si vytvoří danou složku znova tak potom pomocí skrytí dané složky a když ani to nepomůže tak jiným programem. Používal jsem to na Windows a nechci to ani na Macu. Děkuji za radu a rychlou pomoc.

Zamčeno