IPad nebo Macbook

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
matty182
Příspěvky: 11
Registrován: 06 pro 2017 19:10

IPad nebo Macbook

Příspěvek od matty182 » 06 pro 2017 19:12

ČAU lidi :) pojďte mi říct, co je lepší: macbook nebo ipad... mám slaboučký rozpočet (cca 12000,-) z bazarových luhů a hájů se dá za tuhle cenu pořídit macbook air 11palců rok výroby 2012, 2013 a s odřenýma ušima i 2014. Chci ho používat na psaní textů (cca 20stránek za týden) sociální sítě, sledování filmů... Největší priorita jsou finance - každá tisícovka se počítá. Proto připadá v úvahu i iPad Air (nebo ipad air 2, kdyby dvojka byla o tolik lepší než jednička), který seženete cca do 7000,-. Prosím poraťe, do čeho zainvestovat. Nejlepší poměr výkon cena a prosím pamatujte, na co ho chci používat. Opravdu pouze takové to prohlížení a mírné psaní. (Zohledněte prosím, že harwarová klávesnice k ipadu stojí cca 1000,-) Možná i macbook air 2012 za 9000,- by mi stačil! :D Prosím poraďte :) od aplu používám již iphone 6. Moc děkuji za radu!!!!! :)

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: IPad nebo Macbook

Příspěvek od rony » 06 pro 2017 19:22

tolko sa tu o tom popisalo...

ty sam uz vies, co kupit, ked nemas na oboje naraz.

ale ak chces poradit: mas malo penazi, nechaj si ich a setri dalej.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

j4ck
Příspěvky: 9
Registrován: 26 pro 2013 15:25

Re: IPad nebo Macbook

Příspěvek od j4ck » 18 pro 2017 22:30

Zdravím, před pár lety jsem řešl podobný problém. Jsem student a potřeboval jsem efektivně zapisovat poznámky a hledal tak vhodné způsoby.
Nejprve jsem si koupil iPad air 2, skvělý pomocník na zapisování poznámek (používám hlavně aplikaci Notability), nemusel jsem tak s sebou tahat několik knížek a tak podobně a samozřejmě zvládne přehrát filmy a na brouzdání internetu je také super. Jenže problém nastal při psaní dlouhého textu. Na to iPad není vhodná volba (alespoň pro mne) pořídil jsem si i klávesnici, ale iPad se pak ovládá těžce (i za pomocí klávesových zkratek) a velikost displeje je nedostačujicí. Můžete si otevřít jen dvě aplikace vedle sebe, ale to se výsledná plocha ještě zmenší a ani nevíte co píšete. Pohodlně napíšete e-mail a drobné poznámky k již hotovému textu. Koupil jsem si proto i MacBook air 13, kde se delší texty píšou mnohem pohodlněji. Kombinace s iPadem je pro mne idealní.
Vy se hlavně musíte rozhodnout co přesně a jak chcete dělat. Pokud je vaše priorita hlavně psaní textu, tak určitě Macbook, filmy a internet umí také. iPad je spíše na zobrazení již hotového obsahu s možností drobných úprav, brouzdání internetem, čtení knížek a tak dále.
Jste velmi omezen rozpočtem a proto bych zvažoval i konkurenční notebooky, osobně bych si takový stroj z druhé ruky nekoupil. Také jsem byl v situaci, že jsem počítal každou korunu, hold jsem musel přidat a každným dnem si mi tato investice vrací. Snad Vám to pomůže 😉

Odpovědět