Dislej a true tone

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
Uživatelský avatar
mac danttes
Příspěvky: 135
Registrován: 30 črc 2012 15:50

Dislej a true tone

Příspěvek od mac danttes » 14 led 2018 12:48

Mám otázku ohľadom technológie True Tone, ktorá je v iphone X. Máte to zapnuté alebo vypnuté? Osobne sa mi zdá displej bez True tone o kúsok krajší. Má zapnutie/ vypnutie nejaký vplyv priamo na životnosť displeja alebo efekt vypaľovania oled displeja? Automatický jas mám zapnutý, true tone váham, či nechať zapnuté alebo vypnúť.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Dislej a true tone

Příspěvek od rony » 14 led 2018 13:03

zapnute
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

Re: Dislej a true tone

Příspěvek od SteveJSF » 14 led 2018 13:28

Já vypnuté.
Vadilo mi to zežloutnutí displeje. Vím, že ta funkce by to měla nastavit tak, aby to bylo správně, ale výsledek mě moc nepřesvědčil. On ten dojem z toho displeje je i dost subjektivní, ale pokud spolu s iPhonem používám často iPad, který tu funkci nemá, tak pak by vedle toho displej iPhonu opravdu působil nažloutle.

Možná to ještě u X vyzkouším a přehodnotím, ale tomuhle displeji to asi moc nepomůže - když telefon nakláním od sebe a k sobě, tak se to mění od nažloutlého po namodralý, takže nějaká true tone funkce to asi nezachrání. Ale zkusím tomu dát šanci.

sallvator
Příspěvky: 1030
Registrován: 28 úno 2013 17:29

Re: Dislej a true tone

Příspěvek od sallvator » 14 led 2018 13:30

Vypnuto, displej je s true tone do žluta což sice šetří oči ale mě se to nelíbí naopak mam ještě v nastavení barev přidanej filtr aby byl displej víc do bíla než v základu je.

Josef F.
Příspěvky: 193
Registrován: 04 zář 2014 13:01

Re: Dislej a true tone

Příspěvek od Josef F. » 14 led 2018 19:18

Teď ale mluvíte o Night Shift, který potlačuje modré světlo aby šetřil oči a nenarušoval spánkový cyklus. Night Shift dává večer a v noci displeji právě ten žlutý nádech.
Naproti tomu True Tone je něco jiného. Apple to popisuje takto: "True Tone používá vyspělý šestikanálový snímač okolního osvětlení, který v závislosti na barevné teplotě světla kolem tebe jemně upravuje vyvážení bílé na displeji. Proto obrázky vypadají jako vytištěné na papíře a nebudeš z nich mít tak unavené oči."

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

Re: Dislej a true tone

Příspěvek od SteveJSF » 14 led 2018 19:20

Ne, já jsem měl opravdu na mysli true tone. Night shift taky nepoužívám.

Josef F.
Příspěvky: 193
Registrován: 04 zář 2014 13:01

Re: Dislej a true tone

Příspěvek od Josef F. » 14 led 2018 19:25

A to True Tone taky někdy tak zežloutne jako Night Shift? Já Night Shift používám, ale zařízení, které umí True Tone nemám.

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

Re: Dislej a true tone

Příspěvek od SteveJSF » 14 led 2018 19:28

Zdaleka ne tolik jako night shift, ale má tendenci dávat to trochu dožluta. Ovšem OLED displej u X je v tomhle kapitola sama pro sebe - je to hodně citlivé na úhel pohledu.

Uživatelský avatar
mac danttes
Příspěvky: 135
Registrován: 30 črc 2012 15:50

Re: Dislej a true tone

Příspěvek od mac danttes » 14 led 2018 20:45

Nigh shift som používal na iPhone 7, tam som to mal nastavené od určitej večernej hodiny. Na večer a noc je to dobrá funkcia, ale iPhone X má True tone, ako nastavenie displeja (buď máš zapnuté alebo vypnuté) intenzita asi je v závislosti od okolitého svetla. Mna by len zaujimalo, či vypnutie má nejaký dopad na displej v súvislosti s toľko diskutovaným vypaľovaním displeja? Alebo či je odporúčané to mat zapnuté? Pretože automaticky jas je v nastaveniach úplne inde a ak je ten zapnutý, tak v podstate rieši intenzitu jasu displeja od podmienok vonkajšieho svetla. Len by som v tom chcel mať viac jasno, ak by to vedel niekto, nejako lepšie vysvetlit.

Anndy
Příspěvky: 173
Registrován: 18 zář 2012 12:07

Re: Dislej a true tone

Příspěvek od Anndy » 15 led 2018 19:54

True tone mení teplotu bielej farby - vyváženie - podľa okolitého svetla a podmienok aby vždy biela bola biela ako reálne okolie. Teda tak vnímaná. Čo niekedy môže pôsobiť ako zožltnutie alebo teplejšie tóny displaya.
Naopak funkcia NightShift potlačuje s pribúdajúcim šerom a tmou modrú zložku svetla v display-i. Teda farby celkovo “žltnú”. Dôvod je vplyv modrej zložky svetla na organizmus pri oddychu a pred spánkom.
Obe funkcie je možné mať naraz aktivované - ak to zariadenie podporuje.

Osobne využívam obe a je to príjemné. Teda len na iPade pro - na ip7 len NightShift - keďže truetone nepodporuje.

Odpovědět