Před spouštěcí soubor.

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
confusum
Příspěvky: 320
Registrován: 30 črc 2012 13:51

Před spouštěcí soubor.

Příspěvek od confusum » 16 led 2018 17:22

Zdravím, moc prosím o radu. V notebooku macbook pro nemohu spustit software. Ukazuje se mi hláška "před spouštěcí soubor je poškozen". Tudíž místo startovacího jablka mám něco jako značku zákaz stání. I několik krát jsem instaloval nový OS a stejně nic. Prosím tedy o radu, jak obnovit před spouštěcí soubor. Děkuji. C

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: Před spouštěcí soubor.

Příspěvek od Hajnejch » 16 led 2018 18:56

Ono je lepší když ten disk i přeformátujete než začnete instalovat.

confusum
Příspěvky: 320
Registrován: 30 črc 2012 13:51

Re: Před spouštěcí soubor.

Příspěvek od confusum » 16 led 2018 19:00

Hajnejch píše:Ono je lepší když ten disk i přeformátujete než začnete instalovat.
A prosím jak naformátovat disk, když mě to nepustí do systému?

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: Před spouštěcí soubor.

Příspěvek od Hajnejch » 16 led 2018 19:06

Restartovat a pak držet CMD+R dokud se neobjeví jablíčko. Spustí se Disková utilita a poslední položka je to co vás zajímá. Jen je potřeba vybrat celý disk a ne jen oddíl pokud tam teda je. Jen upozorním že je potřeba si zazálohovat data pokud tam nějaká máte. Tímto o všechno nenávratně přijdete.

Odpovědět