Zpomaleni safari mackeeper

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
cheprer
Příspěvky: 5
Registrován: 14 led 2018 15:48

Zpomaleni safari mackeeper

Příspěvek od cheprer » 19 led 2018 22:17

Prosim o jednoduchou radu jak se zbavit opakovaneho otervirani nove zlohky kdy preskakuji ruzne domeny az to preskoci na stranku mackeeper, zaroven mam zpomalene safari, moc dekuji

Jocelyn
Příspěvky: 35
Registrován: 17 říj 2017 13:31

Re: Zpomaleni safari mackeeper

Příspěvek od Jocelyn » 19 led 2018 22:43

Ty stránky se ti otevírají samy od sebe nebo až když na něco klikneš? Pokud samy od sebe, což se včera stalo i mně, tak bych to tipnul na nějaký virus. Projel jsem to Avastem a ten našel Adware Pirit, ale nebyl to schopný smazat, tak jsem obnovil systém ze zálohy.

cheprer
Příspěvky: 5
Registrován: 14 led 2018 15:48

Re: Zpomaleni safari mackeeper

Příspěvek od cheprer » 20 led 2018 09:50

Ahoj, kdyz mam otevrene safari tam se mi sama otevre zalozka a preskakuji tam domeny, az to hkonci na tom ze mi to pise ze to muze byt virus... je moh e nejakou free apkou se toho zbavit? Dekuji

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zpomaleni safari mackeeper

Příspěvek od rony » 20 led 2018 09:56

prezr si nasledovne veci:

pluginy, rozsirenia v safari

nastavenia dns v pocitaci aj v routeri. nastavenia proxy a pod.

https://malwaretips.com/blogs/remove-ma ... popup-ads/

a neinstaluj kazdu blbost, o ktorej si kyslis, ze robi co strasne nutne potrebujes, ten typ programkov je jeden ako druhy a obvykle su len zdanlivo uzitocne - typicky rozne konvertory videa - nedokazu nic lepsie ako handbrake.. alebo rozne cleanery.

najviac pozor naozaj na takzvane free apoky. nie ze takmer ale vzdy maju v sebe cosi neprijemne...
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Jocelyn
Příspěvky: 35
Registrován: 17 říj 2017 13:31

Re: Zpomaleni safari mackeeper

Příspěvek od Jocelyn » 20 led 2018 10:41

A zkus stáhnout ten avast, otestuj to a uvidíš co to najde. Podle typu toho adware jsou pak na netu různé návody jak se toho zbavit.

cheprer
Příspěvky: 5
Registrován: 14 led 2018 15:48

Re: Zpomaleni safari mackeeper

Příspěvek od cheprer » 20 led 2018 11:32

Stahlo se mi to ndiky z rady zkusim avast a pak kdyztak radu od rony diky vam :-)

ledo
Příspěvky: 5
Registrován: 27 kvě 2018 18:58

Re: Zpomaleni safari mackeeper

Příspěvek od ledo » 31 kvě 2018 11:37

Zdravim, mám nově koupený Macbook a ted reším že občas na webu appliste.cz když kliknu na odkaz tak se mě stránka přesměruje nesmyslně na stránku asi to bude MacKeeper ale toho jsem neinsatloval. Obrázek

Díky za info jestli budu muset reinsatlovat OS.

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: Zpomaleni safari mackeeper

Příspěvek od Hajnejch » 31 kvě 2018 13:51

Nebudete muset přeinstalovávat ale já bych to, být vámi udělal. Nikdy nevíte jestli jste odstranil vše. Časově to vyjde asi nastejno, čistit od blešek nebo přeinstalace

ledo
Příspěvky: 5
Registrován: 27 kvě 2018 18:58

Re: Zpomaleni safari mackeeper

Příspěvek od ledo » 31 kvě 2018 15:00

Asi jo jsem nainstalovat včera tak jsem si rikal jak se mě tam tak rychle mohlo něco dostat když jsem instaloval jenom par věci a všechny byli přes App Store. Njn nebudu spekulovat a preinstaluji

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4640
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Zpomaleni safari mackeeper

Příspěvek od ra3662 » 31 kvě 2018 15:13

No tak, no tak?
Vše přes Appstore včera instalovano a dnes již zablešeno?
Tomu se snad ani nechce věřit :lol: :lol: :lol:

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zpomaleni safari mackeeper

Příspěvek od rony » 31 kvě 2018 15:20

no ja by som ako prve do prehliadaca dal blokovnaie reklamy a hlavne aj na toe si daj pozor a daj si odporucit.

to zablesenie je bud nevinne cez reklamne systemy alebo vazne nieco v tom co robis ti to zablesi.

nemusi to byt appka z appstore ale skor sposob akym nedokonfigurujes cesty ktorymi ti to prilezie.vidno ze mas chrome takze cez jeho rozsirenia napriklad.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

ledo
Příspěvky: 5
Registrován: 27 kvě 2018 18:58

Re: Zpomaleni safari mackeeper

Příspěvek od ledo » 31 kvě 2018 16:45

Tak jsem našel postup kdy se to vyskakovací okno nasimuluje pokaždé: v google dám vyhleda "mac myš" bez uvozovek a když kliknu na odkaz na 6. místě na appliste.cz... a na otevřené stránce kliknu v pravém sloupci na odkaz na youtube "LifeHacker #18" viz obrazek. Tak mě vyskočí nová stránka viz můj příspěvek výše. Pokud ale URL zadám napřímo tak to nezafunguje a je jedno jestli jsem v Safari nebo v Chrome - pro obojí mě to vyskočí dle postupu. Mohl bych poprosit někoho o vyzkoušení jestli je to problém u mě nebo někde jinde? Moc díky

Obrázek

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4640
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Zpomaleni safari mackeeper

Příspěvek od ra3662 » 31 kvě 2018 17:17

Je to bordel u nich, hlavně klid. Jebne ti cévka a při nejlepším budeš tahat nohu. :lol: :lol: :lol:

ledo
Příspěvky: 5
Registrován: 27 kvě 2018 18:58

Re: Zpomaleni safari mackeeper

Příspěvek od ledo » 31 kvě 2018 18:05

Super takž ti to udělalo taky ? Skoro jsem už začal reinstalovat os :D

Odpovědět