Microsoft remote desktop

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
honza_zaky
Příspěvky: 1
Registrován: 25 led 2018 17:41

Microsoft remote desktop

Příspěvek od honza_zaky » 25 led 2018 17:45

Dobrý den,
jsem nováček a v práci používám Microsoft remote desktop. Mám macbook pro 13 a za boha se mi nedaří když jsem přihlášen na vzdálené ploše napsat znak *. Nesetkal se s tím někdo jak ve win prostředí napsat? A varianta kopírovat a vložit je nesmysl jedná se hlavně o práci v excelu.
Díky za odpověď.

Uživatelský avatar
Honza.Mac
Příspěvky: 3016
Registrován: 11 kvě 2015 22:12

Re: Microsoft remote desktop

Příspěvek od Honza.Mac » 25 led 2018 18:09

Fn+Alt+ “*” v horní liště kláves s áíéřš ...
Druhá možnost je Alt + ů/ů ve Windows, ale nejsem u stroje tak si nejsem jistý ...
Honza.Mac
iPhone 8,8+,X 4dev
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 4TB WD Red

Uživatelský avatar
kmarty
Příspěvky: 117
Registrován: 08 srp 2012 20:19

Re: Microsoft remote desktop

Příspěvek od kmarty » 26 led 2018 11:57

Predpokladam ze to resite na cesky klavesnici (ve Win v tom remote desktopu, lokalni rozlozeni nevypada ze by melo vliv).
Na MS Win s CS QWERTZ rozlozenim pres MS remote desktop mi funguje pravy alt+ klavesa [?/-_](ta co je hned vedle pravyho Shiftu).
Na US rozlozeni je normalne tam kde ma byt, shift+8.

2Honza.Mac: Ani jedna z tvych zkratek mi nic nedela.

Uživatelský avatar
Honza.Mac
Příspěvky: 3016
Registrován: 11 kvě 2015 22:12

Microsoft remote desktop

Příspěvek od Honza.Mac » 26 led 2018 13:09

Jo to nedělá ...
Pálil jsem od boku, teď už jsem u stroje a funguje Alt + - to vedle pravého shiftu ...
Fn klávesu používám v linuxu ve virtuálech ...

Dalším oříškem je CTRL+ALT+DEL v MS Remote Desktop Mac ...
Tuhle kombinaci už na serverech řeším "on screen keyboardem" a dá se říci že i znaky @#$~* ...
Honza.Mac
iPhone 8,8+,X 4dev
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 4TB WD Red

Uživatelský avatar
kmarty
Příspěvky: 117
Registrován: 08 srp 2012 20:19

Re: Microsoft remote desktop

Příspěvek od kmarty » 26 led 2018 14:17

V pohode, ja to nemyslel jako ze te musim potopit nebo tak :-) Proste jsem to sel zkusit, protoze mne ceska klavesnice v MS Win fakt dohani k silenstvi (ona ta zkratka pravy alt + klavesa vedle shiftu byl vysledek zkouseni, ze ne bych to vedel :-) ). Stejne tak ze pokud jde o zkratky pro pravy alt, tak v MS Win je to zavisle nejen na tom jestli jde o napr. CZ nebo US klavesnici, ale taky detailnejsi rozlozeni (zkratky co funguji na CZ QWERTY nefunguji na CZ QWERTZ a obracene).

Ctrl+Alt+Del nema v MS Remote Desktopu, alespon u mne, zadnou zaludnost. Proste je to Ctrl+Alt+Del (akorat u notebookovy klavesnice je Del pres Fn+Backspace, takze na notasu clovek macka klavesy Fn+Ctrl+Alt+Backspace). Neskousel jsem jestli je to zavisle na klavesnici/layoutu (na jabku pouzivam "ABC - rozšířená").

Odpovědět