Problém s iBooks

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
Sandra
Příspěvky: 607
Registrován: 23 pro 2012 03:33

Problém s iBooks

Příspěvek od Sandra » 29 led 2018 16:55

Ahojky, mám problém s iBooks. Normálně si přidám epub do iBooks na Macu a tam je kniha v pořádku (včetně dalších čteček pro Android a Windows 10). Jenže v iBooks na iPhone je problém, viz screenshot, případně teď mám jednu knihu, která několik set stránek opakuje stále jednu stránku a pak teprve začíná kniha jako taková a není tam celá, opět v iBooks na Macu a v ostatních čtečkách je všechno v pořádku. Netušíte někdo co s tím? Knihy do epub konvertuji přes Calibre, už asi 10 let, ale teprve posledních pár měsíců se objevují problémy a to jen na iPhone. iBooks mám na iCloud. Každá problematická kniha nefunguje na iPhone, funguje na Macu, funguje v různých čtečkách na Androidu i ve Windows 10. Z toho usuzuji, že je nějaká chyba v iBooks pro iOS nebo přímo v iOS, ale co s tím? Je trochu hloupé používat jako čtečku knih MacBook... Systémy jsou všude v poslední verzi. Děkuji.
IMG_0771.jpg

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

Re: Problém s iBooks

Příspěvek od SteveJSF » 29 led 2018 19:27

Myslím, že problém bude v tom, že iBooks nejsou dělané na epub, takže se asi nedá čekat stoprocentní kompatibilita. Ale to plácám o něčem, co jsem nikdy nepoužíval.

Sandra
Příspěvky: 607
Registrován: 23 pro 2012 03:33

Re: Problém s iBooks

Příspěvek od Sandra » 29 led 2018 19:33

iBooks právě jsou dělané primárně na epub, v čem myslíš že kupuješ knížky od Apple? Ano, správně, je to epub. Podpora PDF tam je spíše navíc, primární je epub. Ale zkusila jsem na radu supportu udělat factory reset bez obnovení zálohy a zdá se že to zabralo. Jenže ani oni nemají tušení co se mohlo rozbít. A já musím všechno nastavit znova a spoustu věcí i udělat znova, jako třeba zvonění, které už naprosto nesmyslně není v iTunes :-(
Každopádně problem je vyřešen, jen tedy ne zrovna k mé spokojenosti. Poprvé v životě jsem dělala factory reset bez obnovení ze zálohy a podruhé v životě nastavuji iPhone jako nový, vůbec se mi to nelíbí :-( A to jsem vždycky jako jeden z důvodů, proč mám iPhone, uváděla že ho jednou nastavíš a pak už ho jenom používáš, koupíš si nový, obnovíš zálohu a používat vlastně to samé zařízení a ona to není pravda :-(

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

Re: Problém s iBooks

Příspěvek od SteveJSF » 29 led 2018 20:26

Jo, sorry, spletl jsem si to s něčím jiným. Však jsem říkal, že to nepoužívám. Zkoušel jsem se s tím sžít, ale na pdf se dají použít i jiné appky, tak to holt nedopadlo.

Sandra
Příspěvky: 607
Registrován: 23 pro 2012 03:33

Re: Problém s iBooks

Příspěvek od Sandra » 29 led 2018 21:25

Jasně, to je v pořádku. Na PDF jsou asi jiné lepší aplikace, ale mě např. PDF nezajímá. Ale fakt mě naštvalo, že musím po tolika letech nastavovat iPhone jako nový. Ani si to nepamatuje zdravotní ID a kdo ví na co všechno ještě přijdu. Fakt to s tím Applem jde z kopce za poslední roky :-(

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

Re: Problém s iBooks

Příspěvek od SteveJSF » 29 led 2018 22:09

Jo, tohle řešení vždycky zamrzí. Ale aspoň že to pomohlo - že to k něčemu bylo.

Sandra
Příspěvky: 607
Registrován: 23 pro 2012 03:33

Re: Problém s iBooks

Příspěvek od Sandra » 29 led 2018 22:12

Přesně. Doufám jen, že to vydrží zase dalších deset let :-)

Gwaihir
Příspěvky: 499
Registrován: 19 čer 2014 10:20

Re: Problém s iBooks

Příspěvek od Gwaihir » 30 led 2018 09:31

A nestačilo jen odinstalovat iBooks a zase nainstalovat?

Sandra
Příspěvky: 607
Registrován: 23 pro 2012 03:33

Re: Problém s iBooks

Příspěvek od Sandra » 30 led 2018 14:11

Bohužel ne, to bylo první co jsem zkoušela.

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: Problém s iBooks

Příspěvek od Hajnejch » 30 led 2018 22:54

Tak pokud se vám chce experimentovat tak ho znova smažte a obnovte ze zálohy. To smazání bych doporučil přes DFU.

Sandra
Příspěvky: 607
Registrován: 23 pro 2012 03:33

Re: Problém s iBooks

Příspěvek od Sandra » 31 led 2018 12:06

Experimentovat se mi opravdu nechce, teď už to funguje, během jednoho dne jsem si nastavila zpátky vše potřebné a tím končím, nemám potřebu se v tom nějak rejpat. Mimochodem, co je to dfu?

vladimirpick
Příspěvky: 272
Registrován: 11 zář 2013 16:45

Re: Problém s iBooks

Příspěvek od vladimirpick » 05 úno 2018 20:09

Mám obdobný problém, i tuto hlášku znám. A mám dojem, že mi to dělávalo i v iOS 10, někdy se mi dokonce natáhla jen část souboru.
Občas mi předtím iBooks oznámí, že iCloud je plný. Ale není, opačným směrem, tedy natáhnout .epub v telefonu, vše funguje, tedy objeví se i na macíkovi.
A protože se nerad rýpu v sw, soubor vytvořený v Calibru prostě pošlu mailem na svou adresu a v telefonu ho natáhnu do iBooks.
Je to trocha práce navíc, ale zvykl jsem si.
Zdravím
Vladimír
Vladimír
MacBook Air 2019, Sonoma 14.2,
128 GB, 8 GB
iPhone 12 mini, iOS 17.2 64 GB

Odpovědět