Apple ekosystem ako s hidbou

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
cucpo
Příspěvky: 38
Registrován: 07 srp 2012 12:49

Apple ekosystem ako s hidbou

Příspěvek od cucpo » 10 úno 2018 13:15

Zdravim pani. Pls mam viacero Apple zariadeni ako tak ich dokazem vyuzivat ale co som asi dodnes nepochopil je sprava hudby. Nemam apple music vsetka hudba je u mna na NAS. Priparne som si cez itunes natahal pozadovane albumy do iphone vsetko OK funguje. Ale ako postupne dokupujem zariadenia cakal som ze nejakym easy sposobom sa mi prenesie hudba co mam v iphone a je to to co chcme mat vsade do novych zariadeni ale ani prd. jedine co mozem znova vytvarat playlisty na novom zariadeni ale to nechcem , to mam novy album pridavat do vsetkych zariadeni jednoltivo? Asi som postihnuty ci uz nepochopenim alebo windows ale tomuto vobec nerozumiem. Takkisto aj knihy v PDF to mam do kazdeho zariadenia rucne natahovat vsetky knihy PDF ktore mam na NAS ? Dokazal by mi niketo vysvetlit ako s tym pracovat alebo nakonut ?

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: Apple ekosystem ako s hidbou

Příspěvek od Hajnejch » 10 úno 2018 13:55

Hudbu si do každého zařízení musíte natahat extra ta nejde nijak synchronizovat. Když tedy nepočítám Music Match. Každé zařízení má pravděpodobně jinou kapacitu a tak by se vám tam vše nemuselo vejít. Udělejte si playlisty v iTunes na Macu nebo PC pro jednotlivá zařízení nebo jeden pro vše a ten vždy postupně přetáhněte na jednotlivá zařízení.

U knih je to tak že si zapnete v nastavení iCloudu Knihy, natáhnete si je do jednoho zařízení a na ostatní se vám sesynchronizují automaticky. Vždy je podmínka mít všude stejné Apple ID.

cucpo
Příspěvky: 38
Registrován: 07 srp 2012 12:49

Re: Apple ekosystem ako s hidbou

Příspěvek od cucpo » 10 úno 2018 14:07

Dakujem za odpovede. Cize malo by fungovat ze pretiahnem playlist z Iphone do Poad cez Itunes ??? No skusim ked budem pri pecku (te playlist vie kde su ulozene pesnicky ? alebo si iTunes robi nejaku lokalnu zalohu a tu potom nasype do ostatnych zariadeni ?) Knihy preverim ci mam v iClode zapnute knihy. Dik za ochotu.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Apple ekosystem ako s hidbou

Příspěvek od rony » 10 úno 2018 14:11

musis trosku pouzvazovat ako je to cele myslene.

vynecham apple music a apple match.

itunes v pocitaci je centralna kniznica, tu si v pocitaci v itunes vybudujes ako katalog.

potom ma itunes nastroje ako do zariadeni hudbu synchronizovat.

mozes ist strategiou ako doteras, ala filesystem myslenie, po jednom to do nich kopirovat. to je casom unavne a z toho su tie divne nazory na itunes :))

pokial sa zacnes zaoberat playlistami ale hlavne smartlistami, tak si dokazes urobit pohodlny system ako sa ti do zariadeni dostava hudba takmer sama.

priklad:

mam smartlist, ktory podla polozky Date Added robi zoznam veci, ktore som pridal do kniznice. Obmedzil som mu cas pridania na par tyzdnov. Potom mam v zariadeniach vzdy najnovsie veci plne automaticky a vydrzia v nich tych par tyzdnov.

Ak vsak chcem mat taku vec trvalejsie, tam mam dalsi smartlist

ten robi to, ze podla poctu hviezdiciek hodnotenia s rozlickoym intervalom zaraduje skladby podla Datumu posledneho prehrania. Mam ho obmedzeny na velkost, aby sa vosiel do zariadenia.

Tym padom obrovska kniznica sa prerotuje v zariadeniach cela.

Ja mam smartlistov este viac - napr. ak skaldbu liknem (srdiecko), zacne rotovat velmi casto.

Takisto mam svoje oblubene zanre a tie rotuju inak.

Nasledne v praxi robim len to,ze kazdy vecer pripojim iphone a pockam. Nemusim sa zaoberat skumanim,co v nom mam a co tam chcem a nechcem.

Pre rozne zariadenia mam potom odlisne zafajknute smartlisty (kvoli kapacite).

Raz za cas si v itunes prezeram kniznicu, menim hviezdickovamie, alebo parametre filtrov v smartlistoch.

Ak ma nejaka vec prestala bavit tak ma kniznica volbu zafajknutia, vtedy sa stane pre smartlisty “neviditelna”. Ak chcem aby sa nieco zaradovalo naozaj sporadicky, dam tomu jednu hviezdicku - filtre s tym pocitaju a tam je rotacia niekolko mesiacov.

Zaklad takejto veci je ale v pozorne uoravenej kniznici s hudbou - id3 tagy - skladba, album, artist, genre, ...
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: Apple ekosystem ako s hidbou

Příspěvek od Hajnejch » 10 úno 2018 14:39

Playlist z iphonu nepřetáhnete nikam. Musíte si vytvořit playlisty v Macu a ty přetáhnout na jednotlivá zařízení a nebo to udělejte jak popisuje Rony ale je nejdřív potřeba si to pečlivě otagovat a věnovat tomu zpočátku hodně času. Pak se vám to vrátí v bezproblémové synchronizaci a ušetří vám to později dost času. Mě osobně se s tím jak popisuje Rony nechce drbat tak si vytvářím playlisty a ty jednou za čas smažu a nahraji si do telefonu nový playlist s jinou muzikou. Já mám v mobilu 20 GB muziky a to mi stačí jednou za půl roku smazat a nahrát si jinou. Do iPadu muziku jen streamuji pomocí aplikace Musicstreamer protože ho mám jen na doma a nikde ho nenosím. Tak mám v iPadu veškerou muziku i tu uloženou v archívu, kterou jinak do mobilu nesynchronizuji.

Jen dodám že playlist který si vytvoříte na iOS se nijak nesynchronizuje do Macu. Synchronizace z iTunes na Macu je jednosměrná. to znamená že jde nahrávat muziku z Macu do iOS ale nijak nejde z iOS do Macu

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Apple ekosystem ako s hidbou

Příspěvek od rony » 10 úno 2018 14:55

alebo tak :-)

moj pripad je v tom, ze mam sice vela muziky ale moc sa nemeni, moc nepridavam a mam chut si ju postupne vypocut celu. Zaroven velmi neznasam ak dokola pocuvam to iste. Ked nieco vypocujem, chcem, aby mi to z iPhonu zmizlo a vratilo sa az po case.

Nemam teda obdobia, kedy radikalne menim hudbu za inu. Upratovanie kniznice mam uz roky za sebou, takze ma to uz netrapi. Dnes je uz prakticky kazda hudba uz otagovana, takze nove veci sa zaraduju samy :-)
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Odpovědět