Pomoc se starším Macbbokem a IOS Yosemite

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
Mike34
Příspěvky: 2
Registrován: 26 úno 2018 01:09

Pomoc se starším Macbbokem a IOS Yosemite

Příspěvek od Mike34 » 26 úno 2018 01:26

Ahoj.
Máme doma krom novějších zařízení také jednoho stařečka (MacBook Pro 2008).
V minulém týdnu ho kolega (majitel) vyčistil a poté ho chtěl přeinstalovat, nevím přesně co se mu povedlo, ale od té doby i když jsem podle návodů vytvořil startovací disk z jediného disku který tam je a nejspíš i obnovil systém přes diskovou utilitu , bohužel po každém zapnutí padá systém vždy do UTILITY.Když je chci zavřít zeptá se mě ze kterého disku chci startovat ten zvolím (je tam jen ten jeden), komp restartuje a zase najede do UTILITY a takto pořád dokola. Nebyl by prosím někdo schopný mi poradit a nebo ještě lépe se na to mrknout osobně (Ostravsko)?
Díky Mirek
Přílohy
IMG_0433 2.JPG

Gwaihir
Příspěvky: 495
Registrován: 19 čer 2014 10:20

Re: Pomoc se starším Macbbokem a IOS Yosemite

Příspěvek od Gwaihir » 26 úno 2018 09:52

Volba "Znovu nainstalovat OS X" nefunguje?

Mike34
Příspěvky: 2
Registrován: 26 úno 2018 01:09

Re: Pomoc se starším Macbbokem a IOS Yosemite

Příspěvek od Mike34 » 26 úno 2018 16:15

No myslim si že už jsem to ze zálohy co v něm byla udělal (nebo obnovil), otázka zní zdali je to správně. Jinak nevím kde bych Yosemite sehnal a navíc kupoval jsem ho s IOS ale byl odhlašeny, takže systém nemám odkud vzít a kupovat se mi jej nechce....btw...komp se tváří, že tam systém je, ale padá to pořád do toho UTILITY....pokud by někdo mohl a měl Yosemite na svém appstore a regnul by se tam ode mě snad by to šlo....nicmeně když dam znovunainstalování z UTILITY tak to prostě v nemá odkud sosnout...resp. připojí se k appstore ale napiše hlašku že položka není k dispozici :(

Gwaihir
Příspěvky: 495
Registrován: 19 čer 2014 10:20

Re: Pomoc se starším Macbbokem a IOS Yosemite

Příspěvek od Gwaihir » 27 úno 2018 11:29

BTW není to IOS Yosemite, ale OS X Yosemite. Každopádně zkus kouknout sem:
https://discussions.apple.com/thread/5547136

Jak se to mělo dělat....

Edit: Nebo koukni i sem:
http://brothatech.com/selling-your-mac- ... -settings/

Odpovědět