ibooks

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
pavel30
Příspěvky: 4
Registrován: 03 bře 2018 09:28

ibooks

Příspěvek od pavel30 » 03 bře 2018 09:32

nevíte někdo, jak změnit výchozí aplikaci pro čtení pdf. souborů v ibooks? u některých pdf mi "náhled" vynechává některé stránky. s programem od adobe není problém, tak bych ho chtěl do ibooks dát jako výchozí aplikaci.

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

Re: ibooks

Příspěvek od SteveJSF » 03 bře 2018 15:37

Trošku nechápu dotaz. Soubory v iBooks by se měly otevírat v iBooks - proto tam přece jsou. Nebo je to jinak?

pavel30
Příspěvky: 4
Registrován: 03 bře 2018 09:28

Re: ibooks

Příspěvek od pavel30 » 03 bře 2018 20:30

Soubory ve formátu epub. se otevřou v ibooks, ale soubory ve formátu pdf. používají jinou aplikaci. Mám knihy v pdf. také nakopírované v ibooks kvůli lepší přehlednosti a katalogizaci. Dokud jsem nebyl přihlášený na icloud drive, tak nebyl problém změnit nativní aplikaci pro soubory pdf., ale poté, co se jsem se na icloud přihlásit, se mi knihovna ibooks zkopírovala tam a nyní se pdf. knihy, katalogizované v ibooks, otevírají v aplikaci Náhled - a mám problém.

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: ibooks

Příspěvek od Hajnejch » 03 bře 2018 22:35

Když si jakýkoliv soubor pdf na disku v Macu označíte a kliknete na CMD+I tak tam si změníte výchozí aplikaci z Náhledu na Adobe Reader. Pak ještě musíte kliknout na Použít pro vše no a pak by se vám měli pdfka otevírat v Adobe misto Náhledu.
CapturFiles 2.png

pavel30
Příspěvky: 4
Registrován: 03 bře 2018 09:28

Re: ibooks

Příspěvek od pavel30 » 04 bře 2018 09:24

Díky moc, ale nezabralo to. Možná je problém v tom, že po přihlášení k icloudu se mi obsah ibooks zkopíroval tam. Netuším... Toto ale neumím vrátit zpět. Zvláštní je také to, že některé knihy se automaticky otevřou v Adobe a některé v Náhledu..

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: ibooks

Příspěvek od Hajnejch » 04 bře 2018 10:26

To že se vám různé soubory otevírají v různých programech je právě způsobeno tou rozdílnou asociací jednotlivých souborů k různým programům. Zkuste se podívat do předvoleb Adobe Readeru jestli tam není nějaká volba co může spouštět. Já používám jen Náhled a Reader nainstalovaný nemám a hlavně nechci, tak se podívat nemůžu.

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

Re: ibooks

Příspěvek od SteveJSF » 04 bře 2018 12:38

SteveJSF píše:Trošku nechápu dotaz. Soubory v iBooks by se měly otevírat v iBooks - proto tam přece jsou. Nebo je to jinak?
??? Nevím, tak se ptám.

pavel30
Příspěvky: 4
Registrován: 03 bře 2018 09:28

Re: ibooks

Příspěvek od pavel30 » 04 bře 2018 12:54

Hajnejch píše:To že se vám různé soubory otevírají v různých programech je právě způsobeno tou rozdílnou asociací jednotlivých souborů k různým programům. Zkuste se podívat do předvoleb Adobe Readeru jestli tam není nějaká volba co může spouštět. Já používám jen Náhled a Reader nainstalovaný nemám a hlavně nechci, tak se podívat nemůžu.
Díky. Má nějakou výhodu používat pouze 'Náhled"? Zatím s tím mám jen zkušenost, že v některých dokumentech vynechává stránky :-).

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

Re: ibooks

Příspěvek od SteveJSF » 04 bře 2018 14:02

OK, odpovím si sám. iBooks funguje jako knihovna, přičemž klasické knihy v ePub formátu otevírá přímo, ale PDF dokumenty nechává na aplikaci, která je k tomu určena operačním systémem. Ale to platí jen pro macOS, protože v iOS se ty PDF otevírají normálně v iBooks - tady ten Apple teda nechápu.

Apple v tom má evidentně pořád dost bordel, protože na Macu to po mně chce přihlášení mým Apple ID, ale je mu úplně jedno, jestli to bude Apple ID k iCloudu nebo k iTunes Store - to je u mě dost zásadní rozdíl. No a samozřejmě moje knihovna na Macu neukazuje minimálně polovinu toho, co mám v iBooks na iOS - jejich jednoduchá funkčnost jaksi nefunguje.

Jestli má nějakou výhodu používat Náhled? Je to nativní řešení, nic k tomu není potřeba. Pokud nevyhovuje, pak teprve bych se poohlížel po jiném. Ovšem řešení od Adobe mi připadá jako zbytečně hamatný moloch - jiní to zvládnou aplikací velkou pod 1 MB.

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: ibooks

Příspěvek od Hajnejch » 05 bře 2018 00:34

Z logiky věci by jste tam měl mít Apple ID co máte přifařené k iCloudu a zapnutou synchronizaci Knih. Pak by se vám měl zobrazovat stejný obsah všude. A taky drobnost nahoře v záhlaví si zvolit volbu Všechny knihy

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

ibooks

Příspěvek od SteveJSF » 05 bře 2018 00:41

Tady ta logika věci taky trochu pokulhává, protože se to chce připojovat k iBooks Store, což zase s mým iCloud účtem nemá nic společného. Zobrazení všech knih mám, v tom problém není. Jak budu mít čas, tak se s tím nějak poperu.

Edit:
Tak opravdu - píše to “Sign in to download from the iBooks Store”. Moje Apple ID k iCloudu je tam tedy úplně špatně, přestože mě to k tomu i navádí. Ovšem pokud tam dám své Apple ID ke Storu (abych tam měl svůj kredit a nákupy, které dřív probíhaly přes iTunes), tak mi to zase napíše, že mi to s tímhle účtem bude synchronizovat bookmarks, notes, collections... Tohle bych naopak rád synchronizoval s iCloud účtem. Fakt tenhle zmatek nechápu. Ale kupodivu to funguje - teď vidím v Macu všecho co v iOS. Takže tolik asi k té logice věci. :-D

Pro někoho, kdo v dnešní době u Applu začíná a má tedy na vechno jedno společné Apple ID, je to jasné. Kdo to s Applem táhne už roky a má tedy na všechno extra účet, ten aby se v tom plácal.

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: ibooks

Příspěvek od Hajnejch » 05 bře 2018 18:13

To je právě neštěstí více účtů a ještě k tomu zhusta amerických. Já bych jeden nechal na dožití a všechny nové nákupy realizovat z jednoho účtu. A ten druhý jen pro aktualizace těch stávajícívh aplikací. Ale musí k tomu být ochotní ti majitelé. Existence více účtů bude čím dál tím horší až bude poviné dvoufaktorové ověřování a popřípadě další vychytávky tak podle mě bude používání více Apple ID takový opruz že to každýho přestane bavit. Ale to je jen moje doměnka.

Odpovědět