Apple environment v hifi prostředí

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
Uživatelský avatar
Miro_CZ
Příspěvky: 411
Registrován: 29 lis 2012 15:22

Apple environment v hifi prostředí

Příspěvek od Miro_CZ » 14 bře 2018 15:31

Ahoj,

rád bych se zeptal na vaše zkušenosti a tipy ohledně používání produktů Apple v domácích hifi sestavách.

Já momentálně používám tento řetězec: iPhone/iPad/MacBook Air -> Apple TV 3. gen. -> optika do zesilovače Onkyo ( -> repro) + HDMI do televize. Apple TV mám převážně pro streamování filmů z Macu do televize, přičemž zvuk jde vždy přes zesilovač do repro a repro v TV nepoužívám. Hudbu momentálně streamuju taky přes Apple TV a optikou dále do zesilovače, ale samozřejmě jsou i teoreticky lepší možnosti (hifi network streamer s podporou AirPlay, případně USB z Macu do zesilovače nebo opět hifi streameru), protože Apple TV údajně resampluje veškerý audio do 48khz a to se zase zpátky resampluje v DAC převodníku na původních 44,1khz, takže při použití hifi streameru nebo propojení přes USB se člověk vyhne tomuhle resamplingu.

Zkoušel někdo z vás rozdíly mezi využitím Apple TV a dedikovaným hifi streamerem nebo DACem?

Předem dík za tipy :)
iPhone 3GS Black - 4S White - 5C White - 5S Silver - 8 Space Gray - 12 Pro Pacific Blue - 13 Pro Sierra Blue - 14 Pro Space Black
iPad Air 2 Wi‑Fi + Cellular 64GB Space Gray
MacBook Air 13" 2012 - Air 13" M1 2020

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: Apple environment v hifi prostředí

Příspěvek od swenak » 14 bře 2018 16:06

Pokud můžu poradit, vykašlal bych se na Apple TV co do hudby a šel cestou streameru, buď samostatného, nebo integrovaného s Audio receiverem. U Apple TV3 to asi ještě jde, ale pokud časme přejdeš na 4 a dále, tak nemá optický výstup a je to pak porod. Pokud zároveň chces používat i HDMI-CEC, další porod, nemluvě o tom, že aby sis pustil něco, přes Apple TV, co je někde uloženo na síti, budeš potřebovat dle všeho i obrazovku na TV. Pak, až s nalistuješ, co má hrát, budeš obrazovku/TV vypínat. Je to hlavně o tom, jakou máš představu o používání. Teoreticky jsou aplikace, co Ti na iPhonu zobrazí obsah, ale přehraješ ho z Apple TV (nikoliv jako AirPlay, ale přímo), snad MrMC, nebo i další, ale to je primárně na Video.

Já to vyřešil integrovaným Stereo streamerem, jsou ale i vícekanálové, případně samostatný streamer box, ten ovládáš z iPhonu, ale vše hraje z NAS přes DLNA, takěz iPhone je čistě na ovládání.

Uživatelský avatar
Miro_CZ
Příspěvky: 411
Registrován: 29 lis 2012 15:22

Re: Apple environment v hifi prostředí

Příspěvek od Miro_CZ » 14 bře 2018 16:21

Dík za odpověď. Právě kvůli optice jsem sháněl aTV 3., abych nemusel řešit nějakej splitter hdmi -> hdmi + optika (ale i ty se dají sehnat kolem 50USD). Jinak momentálně hraju převážně z Apple Music, případně hudbu ripnutou v PC, takže tam nemusím zapínat tv kvůli přehrávání, ale jen na mobilu nebo na pc dám přehrávat a následně AirPlay do aTV, která už to posílá optikou do zesilovače. Receiver nechci, mám dobrej stereo zesilovač ;) Streamer bych používal opět prakticky jen kvůli AirPlay možnosti (nepoužívám žádný NAS úložiště apod.), jinak druhá možnost je Mac -> zesilovač přímo přes USB kabel, ale to už je takový neprakticý vzhledem k rozmístění v místnosti a nutnosti tahat USB kolem celý místnosti :-/
iPhone 3GS Black - 4S White - 5C White - 5S Silver - 8 Space Gray - 12 Pro Pacific Blue - 13 Pro Sierra Blue - 14 Pro Space Black
iPad Air 2 Wi‑Fi + Cellular 64GB Space Gray
MacBook Air 13" 2012 - Air 13" M1 2020

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: Apple environment v hifi prostředí

Příspěvek od swenak » 14 bře 2018 16:45

Pokud to máš takto cíleně, pak asi není co řešit, kvalitu sice neposoudím, ale funkční to takto je. Co se týče splitterů, ano, jsou, ale stojí často za..., mél jsem Kanex a šel pryč.

Uživatelský avatar
Miro_CZ
Příspěvky: 411
Registrován: 29 lis 2012 15:22

Re: Apple environment v hifi prostředí

Příspěvek od Miro_CZ » 14 bře 2018 16:57

Ok dík za info i ohledně toho splitteru. Ten teda zatím neřeším, to až možná někdy při přechodu na novější aTV, ke kterýmu momentálně nemám důvod.
No já teda uvidím, jestli se budu někdy nudit a hledat rozdíly mezi streamem přes aTV a přímým připojení přes USB.
iPhone 3GS Black - 4S White - 5C White - 5S Silver - 8 Space Gray - 12 Pro Pacific Blue - 13 Pro Sierra Blue - 14 Pro Space Black
iPad Air 2 Wi‑Fi + Cellular 64GB Space Gray
MacBook Air 13" 2012 - Air 13" M1 2020

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: Apple environment v hifi prostředí

Příspěvek od Jirka_S » 14 bře 2018 17:02

Jo, Kanex se mi taky podařilo vrátit, nefungovalo to stabilně.
Mám ATV4 a s hudbou taky bojuji, starý dobrý dvoutrafový zesilovač Marantz mě asi přežije, nemá ovšem optický vstup, takže z TV to do něj pouštím přes DA převodník od Cambridge Audio, ovšem Spotify z mobilu už si přes něj nepustím. Nějaký tip na ten streamer by nebyl? 😉

Uživatelský avatar
Miro_CZ
Příspěvky: 411
Registrován: 29 lis 2012 15:22

Re: Apple environment v hifi prostředí

Příspěvek od Miro_CZ » 14 bře 2018 17:19

Jirka_S: Já koukám na streamery Onkyo NS-6170 (má i FM a DAB tuner), případně NS-6130 (nemá tuner, a údajně o něco horší audio kvalitu). Nebo na Marantz NA6005 nebo NA8005, případně ultimativní ND8006, kterej už má i CD mechaniku, ale pro tu já využití nemám, takže ho do výběru nezahrnuju. Osobně se zatím nejvíc klaním k Onkyo NS-6170 kvůli FM tuneru a i kvůli tomu, že se bude hodit k Onkyo zesilovači :)

edit: Ještě k těm splitterům, na zahraničních fórech celkem doporučujou Atlona, že to má dobrej zvuk a mělo by to bejt celkově dobře funkční: https://atlona.com/product/at-hd570/ takže možnost pro aTV 4..
iPhone 3GS Black - 4S White - 5C White - 5S Silver - 8 Space Gray - 12 Pro Pacific Blue - 13 Pro Sierra Blue - 14 Pro Space Black
iPad Air 2 Wi‑Fi + Cellular 64GB Space Gray
MacBook Air 13" 2012 - Air 13" M1 2020

lipon
Příspěvky: 1617
Registrován: 03 srp 2012 21:35

Re: Apple environment v hifi prostředí

Příspěvek od lipon » 15 bře 2018 07:30

Mám síťový přehrávač Denon DNP 730 AE a velká spokojenost, propojeno do stereo zesilovače.
Airplay používám tu a tam, většinu času buď hraju z NAS FLACy nebo internetová rádia
Dá se ovládat z iOS appky

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Apple environment v hifi prostředí

Příspěvek od swenak » 15 bře 2018 08:45

Pokud jde jenom o streamer, který se pak připojí ke stávající sestavě, tak třeba toto: https://www.hi-fisystemy.cz/produkty/hi ... gK08vD_BwE

Yamaha má dle mého zatím nejrozumnější app pro iOS, ač taky žádná hitparáda. Ono to vypadá, že výrobci audia jsou pořád ve 20 století. Alespoň ti tradiční. No, ono u videa je to podobné.

Uživatelský avatar
Miro_CZ
Příspěvky: 411
Registrován: 29 lis 2012 15:22

Re: Apple environment v hifi prostředí

Příspěvek od Miro_CZ » 15 bře 2018 11:52

swenak: Ano i to je možnost, i když ve světě hifi je to spíš taková hračka do základních systémů, nebo pro uživatele, co chcou vyzkoušet jak vlastně to streamování funguje..
iPhone 3GS Black - 4S White - 5C White - 5S Silver - 8 Space Gray - 12 Pro Pacific Blue - 13 Pro Sierra Blue - 14 Pro Space Black
iPad Air 2 Wi‑Fi + Cellular 64GB Space Gray
MacBook Air 13" 2012 - Air 13" M1 2020

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: Apple environment v hifi prostředí

Příspěvek od Jirka_S » 15 bře 2018 17:13

swenak píše:Pokud jde jenom o streamer, který se pak připojí ke stávající sestavě, tak třeba toto: https://www.hi-fisystemy.cz/produkty/hi ... gK08vD_BwE
To nevypadá špatně. A to vše jen proto, že Apple odstranil v ATV4 audio output. :(

Zeggjk
Příspěvky: 836
Registrován: 15 bře 2013 11:17
Bydliště: Děčín

Re: Apple environment v hifi prostředí

Příspěvek od Zeggjk » 15 bře 2018 18:26

Když jsem viděl ATV4 bez optického výstupu, tak jsem byl pěkně nasr.... Takže jsem zůstal u ATV3, která je propojená optikou k Onkyo TX-8050 -> bedny JBL Studio 190. Zdroj zvuku je buď Macbook nebo iPhone (někdy iPad) přes Airplay na ATV3. Někdy Přes aplikaci Remote hraju přímo z ATV3 hudbu co mám ve vlastnictví. Občas si udělám radost novou deskou, naposledy třeba AC/DC Live a zdrojem zvuku je tedy Tesla nc440 s přenoskou Ortofon 2M Red. :D Asi nemám super netopýří uši, takže jsem se zvukem více než spokojen.
iPhone 15 pro 128GB
Macbook Pro 14" 2021 M1 Pro, 512GB SSD, 16GB RAM
Mac mini 2014, Intel i5 1,4GHz, 250GB SSD, 4 GB RAM
AW Nike+ Series 4 GPS 44mm
Apple TV 4K

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: Apple environment v hifi prostředí

Příspěvek od swenak » 15 bře 2018 20:13

Miro_CZ píše:swenak: Ano i to je možnost, i když ve světě hifi je to spíš taková hračka do základních systémů, nebo pro uživatele, co chcou vyzkoušet jak vlastně to streamování funguje..
Nemyslím, že by to bylo něco extra špatné, ač ano, na Audio Show Praha jde vidět jiné kousky :-) Já toto nemám, mám WXA-50 + KEF-Q300 spojeno bi-wiring, ale ten základ je stejný. Zkoušel jsem i receivery jiné, bylo pro mně důležité, abych nemusel používat AirPlay na hudbu a potřeboval jsem ozvučit TV a aby se dobře dělalo s aplikací pro iOS. Zároveň nevidím důvod mít extra velké krabice, mám rád minimalismus a pinďu mám dost velkého :-) Otestoval jsem dost strojů různých značek, i rok po tom, co jsem koupil toto jsem si dal nové kolečko a nic lepší za rozumné peníze jsem nenašel, resp. za nerozumné by to nebylo lepší. Kombinace ATV4/4k + HDMI extractor taky nanic, protože HDMI-CEC. Je to smutné, ale máme tady AI a nevím, co ještě, ale výrobci neumí ani jednoduché záležitosti. Ale to bych se jenom opakoval, již jsem se tady v jiných tématech o tomto dost rozepsal.

Hlavně je potřeba vědět, co chci a pak hledat řešení, ač to někdy je na léta a nakonec stejně bude nutný určitý kompromis.

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: Apple environment v hifi prostředí

Příspěvek od swenak » 15 bře 2018 20:14

Jirka_S píše:
swenak píše:Pokud jde jenom o streamer, který se pak připojí ke stávající sestavě, tak třeba toto: https://www.hi-fisystemy.cz/produkty/hi ... gK08vD_BwE
To nevypadá špatně. A to vše jen proto, že Apple odstranil v ATV4 audio output. :(
Já bych si nepomohl ani s ATV3, takže ... :-)

lipon
Příspěvky: 1617
Registrován: 03 srp 2012 21:35

Re: Apple environment v hifi prostředí

Příspěvek od lipon » 15 bře 2018 21:33

Síťové přehrávače mají lepší převodníky než aTV, aTV neumí Hi Res FLAC, nebo?

Uživatelský avatar
Miro_CZ
Příspěvky: 411
Registrován: 29 lis 2012 15:22

Re: Apple environment v hifi prostředí

Příspěvek od Miro_CZ » 16 bře 2018 10:23

swenak píše:
Miro_CZ píše:swenak: Ano i to je možnost, i když ve světě hifi je to spíš taková hračka do základních systémů, nebo pro uživatele, co chcou vyzkoušet jak vlastně to streamování funguje..
Nemyslím, že by to bylo něco extra špatné, ač ano, na Audio Show Praha jde vidět jiné kousky :-) Já toto nemám, mám WXA-50 + KEF-Q300 spojeno bi-wiring, ale ten základ je stejný. Zkoušel jsem i receivery jiné, bylo pro mně důležité, abych nemusel používat AirPlay na hudbu a potřeboval jsem ozvučit TV a aby se dobře dělalo s aplikací pro iOS. Zároveň nevidím důvod mít extra velké krabice, mám rád minimalismus a pinďu mám dost velkého :-) Otestoval jsem dost strojů různých značek, i rok po tom, co jsem koupil toto jsem si dal nové kolečko a nic lepší za rozumné peníze jsem nenašel, resp. za nerozumné by to nebylo lepší. Kombinace ATV4/4k + HDMI extractor taky nanic, protože HDMI-CEC. Je to smutné, ale máme tady AI a nevím, co ještě, ale výrobci neumí ani jednoduché záležitosti. Ale to bych se jenom opakoval, již jsem se tady v jiných tématech o tomto dost rozepsal.

Hlavně je potřeba vědět, co chci a pak hledat řešení, ač to někdy je na léta a nakonec stejně bude nutný určitý kompromis.
To by mě celkem zajímalo, jak hraje taková malá krabička :) Minimalismus mám rád taky, proto mám Onkyo A-9000R a Xavian Piccola :D Zatím se budu asi držet aTV3 pro stream přes AirPlay a třeba časem zkusím objednat něco jako Onkyo NS-6170 a vyzkouším, jestli to má nějaký zřetelný zvukový zlepšení. Časem stejně asi budu muset přejít na nějakou novější aTV a DAC převodníky v televizích stojí za prd, takže už by to pak chtělo nějakej čistej streamer jen na hudbu a DAC v televizi používat jen pro ozvučení filmů, kde to není takovej průser + mít zapnutou TV při poslechu hudby mi přijde dost zbytečný..
lipon píše:Síťové přehrávače mají lepší převodníky než aTV, aTV neumí Hi Res FLAC, nebo?
No pokud budeme brát nějaký čistě hifi síťový přehrávače, tak určitě mají lepší DAC než aTV, ale já zatím používám aTV3 s optickým výstupem, takže DAC v aTV neřeším, protože to jede přes DAC v zesilovači :)
iPhone 3GS Black - 4S White - 5C White - 5S Silver - 8 Space Gray - 12 Pro Pacific Blue - 13 Pro Sierra Blue - 14 Pro Space Black
iPad Air 2 Wi‑Fi + Cellular 64GB Space Gray
MacBook Air 13" 2012 - Air 13" M1 2020

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: Apple environment v hifi prostředí

Příspěvek od swenak » 17 bře 2018 07:54

Jak hraje, to asi nejde popsat, ale řekl bych to tak, že jsem měl i jiné velké krabičky a prostě vše mi přišlo tak nějak ne moc OK. Ale z části jistě půjde i o to, že toto mělo kromě zvuku i ty další vlastnosti, které potřebuju. Jistě jsem slyšel i lepší kombinace, ale i po roce a půl jsem pořád spokojen a to není běžné :-) Sice mi teď Yamaha nějak blbne, někdy se vypne, nebo začne cvakat, jako by docházelo ke zkratu, ale to se vyřeší. Z části se asi na zvuku ale podepisuje větší zatěžování těmi KEFy, zesilovač tedy jede vždy alespoň na 1/3 výkonu, spíše jsem ale tak nějak u 1/2 a to i v noci. Na ozvučení menší místnosti v paneláku to ale stačí bohatě, na plný výkon jsem to snad měl jenom při testu, ale jinak ne. Jinak v tématu zde viewtopic.php?f=1&t=27906&p=154203 a zde viewtopic.php?f=48&t=21991 a snad i jinde jsem měl nějaký mentální průjem ohledně audio a Apple TV a tak podobně, tak snad pomůže :-)

Uživatelský avatar
Miro_CZ
Příspěvky: 411
Registrován: 29 lis 2012 15:22

Re: Apple environment v hifi prostředí

Příspěvek od Miro_CZ » 17 bře 2018 13:46

No až se budu nudit, tak někam zajdu to poslechnout, nebo si to půjčím domu :) Ty KEFy jsou sice 8Ω, ale zase mají celkem dobrou citlvost, tak by nemusely být až tak náročný na zesilovač, ale ta Yamaha taky asi nepřekypuje výkonem, tak je pak potřeba jí trochu víc solit no. Já původně koukal téměř v ceně tý Yamahy na Onkyo TX-8270, který má slušnej výkon, vstupy i pro HDMI, takže vhodný i pro nový aTV, network funkce atd. Zkrátka takový pěkný all-in-one řešení. Nakonec jsem šel do integrovanýho zesilovače a starší aTV, ale třeba by to mohl být tip pro tebe na co mrknout, kdyby cvakání a vypínání nepřestalo ;)
iPhone 3GS Black - 4S White - 5C White - 5S Silver - 8 Space Gray - 12 Pro Pacific Blue - 13 Pro Sierra Blue - 14 Pro Space Black
iPad Air 2 Wi‑Fi + Cellular 64GB Space Gray
MacBook Air 13" 2012 - Air 13" M1 2020

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: Apple environment v hifi prostředí

Příspěvek od Jirka_S » 17 bře 2018 14:25

Objednal jsem ten WXAD-10 streamer, tak jsem zvědavý, jak mi rozezvučí mé přes 20 let staré Rosewood D80 Tannoy. 😊

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: Apple environment v hifi prostředí

Příspěvek od swenak » 17 bře 2018 14:37

Miro_CZ píše:No až se budu nudit, tak někam zajdu to poslechnout, nebo si to půjčím domu :) Ty KEFy jsou sice 8Ω, ale zase mají celkem dobrou citlvost, tak by nemusely být až tak náročný na zesilovač, ale ta Yamaha taky asi nepřekypuje výkonem, tak je pak potřeba jí trochu víc solit no. Já původně koukal téměř v ceně tý Yamahy na Onkyo TX-8270, který má slušnej výkon, vstupy i pro HDMI, takže vhodný i pro nový aTV, network funkce atd. Zkrátka takový pěkný all-in-one řešení. Nakonec jsem šel do integrovanýho zesilovače a starší aTV, ale třeba by to mohl být tip pro tebe na co mrknout, kdyby cvakání a vypínání nepřestalo ;)
To Onkyo jsem taky už měl - viewtopic.php?f=48&t=27665 , šel jsem stejnou cestou, tedy se stejnou myšlenkou, jako Ty, ale nebylo to ono. Nene, zůstanu, kde jsem, mám to hezky udělané a velké krámy se mi ani nevejdou do poliček :-) Snad ale pak budeš spokojen. Ono je to skutečně o tom, co kdo potřebuje a jak to používá.
Přílohy
IMG_0624.JPG

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: Apple environment v hifi prostředí

Příspěvek od swenak » 17 bře 2018 14:38

Jirka_S píše:Objednal jsem ten WXAD-10 streamer, tak jsem zvědavý, jak mi rozezvučí mé přes 20 let staré Rosewood D80 Tannoy. 😊
Bez zesilovače nijak :-)))
Naposledy upravil(a) swenak dne 17 bře 2018 14:42, celkem upraveno 1 x.

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: Apple environment v hifi prostředí

Příspěvek od Jirka_S » 17 bře 2018 14:40

@swenak: Marantz PM-78, stáří stejné. 😎

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: Apple environment v hifi prostředí

Příspěvek od swenak » 17 bře 2018 14:44

Tak to pak ano :-) Jsem zvědav na zkušenosti. Škoda, že Yamaha na aplikaci kašle, pár maličkostí mě tam štve, ale pořád mi přijde lepší, než Onkyo, Denon, Marantz a další (některé jsou stejné, jenom jiné barvičky - stejný koncern).

Uživatelský avatar
Miro_CZ
Příspěvky: 411
Registrován: 29 lis 2012 15:22

Re: Apple environment v hifi prostředí

Příspěvek od Miro_CZ » 17 bře 2018 14:52

Jirka_S: No tak jsem zvědavej na reference :) Mně teď někdo chválil to Onkyo NS-6170, dokonce v kombinaci se stejným zesilovačem jako mám já, takže časem vyzkouším to.

Swenak: Jojo zjistil jsem, že už jsi to zkoušel. Psal jsem prvně tady a až potom pročítal ty témata. A ano, preference k čemu to člověk potřebuje jsou určitě zásadní. U mě je na prvním místě kvalita zvuku a tam se samozřejmě dělá většina věcí v ne úplně kompaktních velikostech, zato spousta mi přijde designově pěkně zvládnutá (od úplnýho minimalismu, přes eleganci až k různým extravagantním výstřelkům). Ale chápu, že někdo chce jen co nejmenší a nejméně viditelnou krabičku all-in-one a splní to taky všechny potřeby :)
iPhone 3GS Black - 4S White - 5C White - 5S Silver - 8 Space Gray - 12 Pro Pacific Blue - 13 Pro Sierra Blue - 14 Pro Space Black
iPad Air 2 Wi‑Fi + Cellular 64GB Space Gray
MacBook Air 13" 2012 - Air 13" M1 2020

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: Apple environment v hifi prostředí

Příspěvek od swenak » 17 bře 2018 15:12

No to pozor, já taky řešil kvalitu reprodukce, pokud by mi o ni nešlo, tak mám za desetinu ceny taky řešení, nebo poslouchám vše z TVrepráčků bez příplatku:) Ale jednak kvalita a vnímání je subjektivní a jednak, což je i můj případ, není to jediné kritérium. Ale je velice důležité, protože pokud by mo vadil zvuk a nepřinášel uspokojení, tak jsou provedení, cena, ovládání a další aspekty nepodstatné. Ono taky, za cenu toho receiveru, co mám, ač to není žádný TOP koupí jiní 5x kompletní domácí kino 5.1 a ještě jim zůstane na aTV 4k :) I ten Onkyo receiver je ve podobné ceně:)

EDIT: Když už, tak takto to někdy u mně vypadá, když si chci koupit něco nové :-)
Přílohy
IMG_1078.JPG

Uživatelský avatar
Miro_CZ
Příspěvky: 411
Registrován: 29 lis 2012 15:22

Re: Apple environment v hifi prostředí

Příspěvek od Miro_CZ » 17 bře 2018 15:51

Špatně jsem se vyjádřil, myslel jsem, co má kdo na prvním místě jako to hlavní kritérium, kterýmu většinou podřídí ostatní parametry, protože co si budeme nalhávat - většinou je to o nějakým tom kompromisu, kde člověk musí z nějakýho parametru slevit. No a asi bych nebral v úvahu, co má doma většinová populace v ČR :D Klasika v podobě Genius 5.1 za cca 2000Kč a ideálně připojená k TV pomocí sluchátkovýho výstupu na TV je tady stále asi v převaze. Ale opět - určitě to splňuje cenovej parametr spousty lidí a ne každej potřebuje ozvučení v řádech stovek tisíc (a klidně i více..).
iPhone 3GS Black - 4S White - 5C White - 5S Silver - 8 Space Gray - 12 Pro Pacific Blue - 13 Pro Sierra Blue - 14 Pro Space Black
iPad Air 2 Wi‑Fi + Cellular 64GB Space Gray
MacBook Air 13" 2012 - Air 13" M1 2020

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: Apple environment v hifi prostředí

Příspěvek od swenak » 17 bře 2018 15:54

Jirka_S píše:Objednal jsem ten WXAD-10 streamer, tak jsem zvědavý, jak mi rozezvučí mé přes 20 let staré Rosewood D80 Tannoy. 😊
Jinak jsem zvědav třeba na to, jestli umí gapless, řadit dle názvů souborů a seek. Dle všeho nic z toho, protože minimálně WXA-50, WXC-50 a tato WXAD-10 jsou založeny na stejném základu. Psal jsem výrobci, ale kupodivu, jako většina výrobců, hází na uživatele bobek :-) Třeba taková pikoška. WXA-50 a C snad taky, mají vstup na externí IR Přijímač, což bych já potřeboval. Jenomže, ten musí být napájený a ani tuzemská podpora a to ani po poradě s DE podporou netuší, jaký přijímač tam lze použít. Yamaha nic takové nedělá, zapojení taky neznámé a tak tam tedy je dírka pro jack, ale to je tak vše. Jak ji používat nikdo neví a uživatel ať si testuje :-) Ke cti tuzemské podpoře slouží, že alespoň reagovali a měli snahu, když jsem psal na jiné odnože Yamahy, resp. i na jejich helpdesk, tak nic.

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: Apple environment v hifi prostředí

Příspěvek od swenak » 17 bře 2018 16:01

Miro_CZ píše:Špatně jsem se vyjádřil, myslel jsem, co má kdo na prvním místě jako to hlavní kritérium, kterýmu většinou podřídí ostatní parametry, protože co si budeme nalhávat - většinou je to o nějakým tom kompromisu, kde člověk musí z nějakýho parametru slevit. No a asi bych nebral v úvahu, co má doma většinová populace v ČR :D Klasika v podobě Genius 5.1 za cca 2000Kč a ideálně připojená k TV pomocí sluchátkovýho výstupu na TV je tady stále asi v převaze. Ale opět - určitě to splňuje cenovej parametr spousty lidí a ne každej potřebuje ozvučení v řádech stovek tisíc (a klidně i více..).
Ano, tak nějak to je. Nezřídka se setkávám s něčím jako "mám to levné a je to super, hraje to skvěle, obraz super, výkon super, prostě vše super, tak proč utrácet více". Pak jim ukážu, nebo pustím něco lepší (a to opravdu nekupuju TOP, protože třeba 100tis za audio bych asi nedal) a reakce jsou "no, je to lepší, to poznám i já, ale ...". U některých bych rád věděl, jestli je to nějaký podmíněny sebeklam, jak si omluvit, že nechtějí, nebo někdy ani nemůžou (což chápu a není to nic špatné) dát za něco více, nebo opravdu je to vnímání takové, že tomu věří, ač to nikdy s ničím nesrovnávali. Já jsem třeba spokojen s tím, co mám v poměru ceny/výkon, ale pak jdu na AVS Praha, sednu do pokoje, kde hraje Oldfield a nemám chuť odejít, protože jsem ohromen :-) A vím, že by to šlo ještě lépe a nedělám si uluze, jaký zázrak mám doma :-)

Uživatelský avatar
Miro_CZ
Příspěvky: 411
Registrován: 29 lis 2012 15:22

Re: Apple environment v hifi prostředí

Příspěvek od Miro_CZ » 17 bře 2018 16:48

A o tom celý hifi je :) Vždycky se najde něco co hraje ještě líp. Bohužel se to celkem přesně řídí ekonomickým pravidlem o zákonu klesajících výnosů, takže není problém na začátku získat dvakrát lepší zvuk za dvakrát větší náklady, ale postupem času se poměr rapidně zhoršuje a tam většina lidí dojde na nějakou svojí hranici, kolik jsou ochotní investovat a zjistí, že další krok k lepšímu zvuku už by byl neúměrně drahej.. AVS Praha jsem nestihl, protože jsem byl v zahraničí o víkendu, ale příští rok se rozhodně chci podívat, přecijenom to mám kousek :) Ale podobný pocity mám doma - pustím si jeden song a po "chvíli" se přistihnu, že poslouchám už půl hodiny a nemůžu se od toho odlepit :D
A jinak je to tak - někdo samozřejmě obhajuje svůj nákup kvůli obrannýmu mechanismu mozku a nepřipustí si, že něco může být lepší a spousta jiných lidí už zkrátka ty rozdíly od určitý úrovně třeba ani neslyší, takže nic lepšího ani nepotřebují a jsou spokojení.
iPhone 3GS Black - 4S White - 5C White - 5S Silver - 8 Space Gray - 12 Pro Pacific Blue - 13 Pro Sierra Blue - 14 Pro Space Black
iPad Air 2 Wi‑Fi + Cellular 64GB Space Gray
MacBook Air 13" 2012 - Air 13" M1 2020

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: Apple environment v hifi prostředí

Příspěvek od Jirka_S » 17 bře 2018 17:36

Tak WXAD-10 je doma, na nějaké velké testování dosud nebyl čas ani klid, ale už teď mohu říct, že jsem docela happy. Je to, zdá se, přesně to, co jsem hledal. Tedy co nejjednodušším způsobem si pustit Spotify do "velkých" beden. Ani jsem to nezapojoval do DA převodníku od Cambridge Audio, ale přímo analogem do Marantze, který nemá digitální vstup. Takže na jedno zmáčknutí zapnu zesák a zbytek už si řídím v mobilu. Zatím jsem pustil jen Bohemian rhapsody z CD a pak ze Spotify a rozdíl neslyším. Takže za mě jo. Za těch asi 3700 pohoda. 👍
Později mě bude zajímat streaming z NASu, přehrávání FLAC atd. Ale to má čas.

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: Apple environment v hifi prostředí

Příspěvek od swenak » 17 bře 2018 18:38

Z NASu jenom DLNA:( A tam je problém s řazením, neumí dle filename. Ale to jsem vyřešil editací tagů. Taky je prasácky udělán playlist, nejde ho přepsat pouhým puštěním jiného adresáře, ale musí se vyčistit. Moc kliků zbytečných, ale co už. Zase si to pamatuje list i po vyponutí, takže pokud chci hrát hudbu, stačí power on a už to jede. Alespoň u té mé verze tedy:)

Uživatelský avatar
MartyM
Příspěvky: 542
Registrován: 25 zář 2012 16:41

Re: Apple environment v hifi prostředí

Příspěvek od MartyM » 25 bře 2018 09:27

ja pouzivam AV receiver s airplay technologii a poustim to rovnou do toho z telefonu nebo ipadu

Kohyx
Příspěvky: 164
Registrován: 15 říj 2017 08:28
Kontaktovat uživatele:

Re: Apple environment v hifi prostředí

Příspěvek od Kohyx » 25 bře 2018 14:53

Nastal problém, jelikož Apple TV 4K vysadila optický výstup. Musím tak použít optiku z televize a tím pádem musí být zapnutá.
Provozuji magazín FreeBit.cz nejen o Apple smartphonech.

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: Apple environment v hifi prostředí

Příspěvek od swenak » 25 bře 2018 19:48

Nebo extractor.

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: Apple environment v hifi prostředí

Příspěvek od Jirka_S » 26 bře 2018 14:23

Kohyx píše:Nastal problém, jelikož Apple TV 4K vysadila optický výstup. Musím tak použít optiku z televize a tím pádem musí být zapnutá.
Ten už nebyl ani u předchozího typu. 😊
Tohle trochu mylně uvádíte i v té recenzi, naposledy byla optika u 3. generace.

Odpovědět