Synchronizace nastavení pošty mezi zařízením 

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
Ava
Příspěvky: 15
Registrován: 26 lis 2013 19:30

Synchronizace nastavení pošty mezi zařízením 

Příspěvek od Ava » 21 bře 2018 12:28

Prosím o radu, jak docílím toho, aby se mě synchronizovalo nastavení pošty mezi iMac, iPhone a iPadem. Mám vše nastaveno na iPadu, ale na iMac a iPhone se synchronizovalo nastavení účtu pro gmail. Ostatní se nesynchronizovalo. Nejde mě o pošu jako obsah, ale nastavení pošy, ta se nesynchronizuje.

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4638
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Synchronizace nastavení pošty mezi zařízením 

Příspěvek od ra3662 » 21 bře 2018 13:00

Vlož otisky nastavení, takto pátrat je skoro nemožné.
Málo uvedených vstupních informací.

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: Synchronizace nastavení pošty mezi zařízením 

Příspěvek od Mironet » 21 bře 2018 19:20

Pokud je první příspěvěk napsán opravdu správně, pak se jedná o standartní chování. Při přidání mailového účtu do jednoho zařízení, se stejný účet objeví i na všech ostatních používajících stejné Apple ID, ale nastavení chování konkrétního zařízení se může lišit a je třeba jej u každého zařízení přizpůsobit zvlášť. Žádná funkce synchronizace veškerého nastavení není.

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: Synchronizace nastavení pošty mezi zařízením 

Příspěvek od Hajnejch » 21 bře 2018 19:38

Pokud obnovujete ze zálohy přes iTunes je potřeba mít zapnuté šifrování zálohy. Taky je nutnost používat stejné Apple ID. Pokud obnovujete z iCloudu tak by se vám nastavení mailů mělo synchronizovat automaticky zase platí že je potřeba používat stejné Apple ID. Vždy ale platí že je potřeba zadat hesla k jednotlivým poskytovatelům mailů. Pokud se vám nastavení mailů nesynchronizuje tak nějaké nastavení nesplňuje nějakou potřebnou podmínku.

Ava
Příspěvky: 15
Registrován: 26 lis 2013 19:30

Re: Synchronizace nastavení pošty mezi zařízením 

Příspěvek od Ava » 09 pro 2018 18:59

Vracím se ke svému položenému dotazu. Vše jsem prošel znovu. Vše se zálohuje a nastavuje přes iCoud jak má. Jen nastavení účtu pošty se nesynchronizuje. Když například zprovozním na iphone účet pošty seznam, na iphone začne fungovat, ale na Macu. iPadu atd účet není. Ano, můžu ho nabouchat na všech zařízení znovu, ale účtů mám více a nechce se mě to všude zadávat znovu.
Když jsem si chtěl zatrhnou na zařízení iCloud pošta, tak to che vytvořit nějaký mejl @cloud, ale nechci další e-mail.
Ví někdo jak rozchodit synchronizaci nastavení pošty?

Adam.H
Příspěvky: 32
Registrován: 07 pro 2018 13:53

Re: Synchronizace nastavení pošty mezi zařízením 

Příspěvek od Adam.H » 09 pro 2018 20:34

Podle toho co píšeš, tak bych řekl, že je to standardní chování a synchronizace nastavení jiných poštovních účtů než @icloud.com neexistuje. Já takto používám tři schránky (seznam, gmail, pracovní) na čtyřech zařízeních (někde jen některé) a do všech zařízení jsem je musel ručně nabouchat. Jinak se mi mezi zařízeními vše perfektně synchronizuje přes iCloud.

Tipl bych, že volba Pošta v nastavení iOS - iCloud dokáže takto přenášet nastavení pouze e-mailové adresy @icloud.com.

Ava
Příspěvky: 15
Registrován: 26 lis 2013 19:30

Re: Synchronizace nastavení pošty mezi zařízením 

Příspěvek od Ava » 09 pro 2018 20:50

Děkuji za rychlou a jasnou odpověď. Pořídil jsem si nový Mac Pro a znovu jsem stál před problémem, jak synchronizovat poštu. Pokud je pošta již nastavena a nahraješ zálohu z Time Machine, jsou účty pošty opět nastavené ze zálohy. Pokud chcete čistý MAC PRO, nezbude tedy než vše ručně zadat.

Je škoda, že icloud neumí nesynchronizovat nastavení poštovních účtů, když umí i SMS.

Účet @cloud určitě bude poštu synchronizovat, ale to je k ničemu.

Odpovědět