iChat - ztráta spojení + ICQ

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
PaVa_1
Příspěvky: 35
Registrován: 07 úno 2013 22:02

iChat - ztráta spojení + ICQ

Příspěvek od PaVa_1 » 07 úno 2013 22:17

Ahoj,

neřešil jste prosím někdo problém s aplikací iChat, opakovaná chyba: An AIM service error occurred. Error: Serv:RequestTimeout?

popis problému:

- iChat (připojení) funguje nějakou dobu bez problému, až do okamžiku:
protistraně se zobrazí, že je můj účet offline, i když můj iChat se tváří, že jsem pořád připojený (Available). Až po delší (a různé, třeba i hodinu) době iChat vyhodí chybu viz. výše. Pokud se pokusím odeslat zprávu (když už protistrana vidí, že jsem offline) zprávu, objeví se hláška s chybou ihned.

- není to pouze momentální problém, děje se tomu že více než rok, kdy jsem MBA dostal. Dlouho dobu jsem to neřešil, protože paralelně používám ještě PC s WIN 7. ICQ mně běželo na něm.

- někdy se to projeví několikrát za hodinu, někdy jednou za večer - důvod jsem nezjistil
- verze OS :10.5.8, MacBook Air 1. generace (A1237)
- před týdnem provedena čistá instalace
- protiúčet na kterém to momentálně testuji: WIN7 / QIP 2012 i oficiální ICQ klient pro Windows
- problém se vykytuje v iChat u AOL účtu i u ICQ účtu (s doplňkem CHAX, ale dělo se tomu i před instalací tohoto doplňku)
- na diskuzích jsem našel radu změnit port z 5190 na 443 = nepomohlo. Server v iChatu je nastaven na login.icq.com

Napadají mně tyto důvody, ale žádný jiný problém s připojením na net jsem nevypozoroval:

- špatné výchozí nastavení v iChatu - ve firmě na iMacu ale připojení stejného AOL účtu funguje ok. iChat tam mám nastavený stejně.
- HW chyba v MBA
- nevhodný router (obyč ASUS) nebo nějaká blokace u poskytovatele připojení - proč by ale na stroji s Win7 fungovalo na stejné wifině, na stejném portu připojení přes ICQ / QIP naprosto spolehlivě?

Vzhledem k tomu, že jsem zatím neměl prostor důkladně otestovat na jiné wifi, jiném routeru a u jiného poskytovatele internetu, poprosil bych zatím spíše radu někoho, kdo měl stejný nebo aspoň podobný problém. Pokud by se nikdo nenašel, budu se muset přestěhovat s MBA někam jinam a dlouhodobě to zkoušet :-)

Druhý dotaz: Jak řešíte v MAC OS připojení na icq vy? Vím o programu Adium, ale na Leopardu už novou verzi nespustím. Pokud by se někde dala stáhnout starší verze, nevíte která byla na 10.5.8 ještě funkční? Těžko říct, jestli by ale můj problém vyřešil.

Předem moc díky za jakoukoliv radu. Chci si koupit nového MacBooka a zcela se odpoutat od PC. Ale vzhledem k tomu, že použití icq potřebuji, chci mít toto předtím vyřešené.

KaldaJ
Příspěvky: 265
Registrován: 27 led 2013 21:03

Re: iChat - ztráta spojení + ICQ

Příspěvek od KaldaJ » 07 úno 2013 23:44

Já osobně funguji na Adium, ale již několikrát mi byl doporučová aplikace Trillian, který je v základní verzi Free. Zkoušel jste ho?

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: iChat - ztráta spojení + ICQ

Příspěvek od tlacenka » 08 úno 2013 06:07

Take pouzivam adium, trilian jsem nikdy nevidel duvod prejit (nic mi na adiu nevadilo pri mem zpusobu vyuziti)
A icq proste pada - je to hloupy peotokol a co ho koupili rusaci, tak ma vypadky jeste casteji, nez mel predtim

Uživatelský avatar
zmiy
Příspěvky: 302
Registrován: 31 črc 2012 09:36
Bydliště: internety

Re: iChat - ztráta spojení + ICQ

Příspěvek od zmiy » 08 úno 2013 10:30

O svého začátku s OS X používám Trillian (verzi zdarma) a to hlavně kvůli tomu, že kromě skype zvládá vše, co potřebuji (ICQ, MSN/Windows Live Mes., Yahoo, facebook, twitter...), takže to klidně vyzkoušej, ale problém bych viděl spíše na straně ICQ. Možná by pomohlo se v práci při odchodu z ICQ odhlásit a pak doma zase přihlásit. Nebo zkus se k němu přihlásit na ICQ webu.

Nevím, kolik máš na ICQ lidí s kterými komunikuješ - já už minimum, všichni migrovali na skype nebo fb, takže to mám spíše z nostalgie a že se mi Trillian automaticky zapíná po restartu/zapnutí.

PaVa_1
Příspěvky: 35
Registrován: 07 úno 2013 22:02

Re: iChat - ztráta spojení + ICQ

Příspěvek od PaVa_1 » 15 úno 2013 21:58

Snad vyřešeno, i když to nechci zakřiknout. Testováno týden.

Díky za rady ohledně Adia - super program - 100% vyhovuje. Bohužel, se u mě i v něm projevovala výše popsaná chyba obdobně jako u iChatu. Tzn. protistraně se jevil můj účet jako offline. Na rozdíl od iChatu se posléze neobjevila žádná chybová zpráva, ale aplikace po chvíli spadla...

Dva dny jsem to potom testoval ne přes místního poskytovatele, ale na sdíleném netu O2 přes USB iPhone - bez problémů.

Nakonec pomohlo přehrání firmwaru na routeru.
Pokud by náhodou řešil někdy obdobný problém:
ASUS RT-G32 - nahrát firmware 7.0.1.26 patřící k verzi RT-G32 VER B.1 ze stránek ASUSU. Sice to není dle podpory zcela korektní řešení (nahrání nového firmwaru přímo pro mou verzi nešlo/nepomohlo), ale hlavně že zatím funguje. Pokud by se to "roze*ralo" koupím Apple Exrpess případně Extreme :-)

PS: Jen shrnuji, že s ohledem na komentáře se problém vykytoval i vyřešil u ICQ i AIM účtu u iCHatu i aplikace Adium.
PS2: Trillian jsem nezkoušel.

Mějte se.

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: iChat - ztráta spojení + ICQ

Příspěvek od tlacenka » 16 úno 2013 07:42

Tohle je chyba na strane icq serveru -i presto preji,aby vam to co nejdele nepadalo;)

Odpovědět