Správce písem ... interní FontBook vs komerční aplikace

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
MarekB
Příspěvky: 13
Registrován: 29 bře 2018 10:11

Správce písem ... interní FontBook vs komerční aplikace

Příspěvek od MarekB » 29 bře 2018 10:18

Zdravím vespolek, po X letech práce s Windows, jsem switchnul zpět na OSX, důvody netřeba rozebírat, prostě vše funguje hladčeji a bezproblémů. Ostatně taky jediný problém který řeším je otázka jak pracovat v novém OSX s písmy.

Interní FontBook vypadá použitelně, ale netuším nakolik se zadýchá, když mu nasypu kupříkladu 500 řezů najednou a budu nad nimi pracovat (zapínat, vypínat). Nad Win jsem používal Extensis Suitcase, který licenčně mám i pro OSX, tedy není problém jej využít, nebo přejít třeba na oblíbený FontExplorer X.

Otázkou je máli externí aplikace smysl, nebo jinak jestli interní aplikace je reálný systém aktivace deaktivace písem, nebo jde jen o nějakou "kašírku" nad rodinou písem.

Je fakt, že přidanou hodnotou Suitcase je i přístup k písmům z Google Fonts a vlastně i správa připojených písem z Creative Cloud, ale rád se nechám vhodně nasměrovat, bude-li někdo té ochoty :-).

Díky moc ...

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4638
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Správce písem ... interní FontBook vs komerční aplikace

Příspěvek od ra3662 » 29 bře 2018 10:49

A brání něco tomu nasypat tam 500 řezů a pracovat bez vypínání písem, tím myslím vše furt zaplé.
Jediná nevýhodo tohoto je nepřehlednost.
Pokud tedy má přehled přednost, tak pak zapínat a vypínat v Apple aplikaci.

Myslím že tady bylo potřeba spíše uvést jaký HW, jaká disk a kolik volného místa na něm a kolik RAM.
Pokud bubu mít klasický HDD a na měn mi bude zbývat pár MB, tak akorát pro vytvoření dokumentu a např. 2GB RAM tak je docela jisté že se systém zadýchá. Pokud ale bude na disku dost místa a dostatek volné RAM pak to poběží svižně.

MarekB
Příspěvky: 13
Registrován: 29 bře 2018 10:11

Re: Správce písem ... interní FontBook vs komerční aplikace

Příspěvek od MarekB » 29 bře 2018 10:57

výkon a rychlost není problém ... jednou jde o nový MocBook Pro a jednou o iMac, důvodem využívání správce písem je přehlednost, navíc jsem tak nějak zvyknutý písma nemít aktivní všechna najednou ... je fakt že by to systém asi zvládnul :-).

Jestli Apple aplikace umí vypínat a zapínat, a dochází skutečně k vypínání a zapínání (nejde jen o nějakou mezivrstvu co skrývá písma pro aplikace), tak mě přijde logické využít interní systémovou aplikaci. Nicméně pak mě uniká existence spávců typu FontExplorer X, Suitcase Fusion, atd ...

MarekB
Příspěvky: 13
Registrován: 29 bře 2018 10:11

Re: Správce písem ... interní FontBook vs komerční aplikace

Příspěvek od MarekB » 29 bře 2018 14:59

Odpovím si sám, seskládání do rodin mě ve FontBooku nefunguje ... tedy to beru jako pěkný, ale nefunkční doplněk systému a řeším to komerčním Extensis Suitcase, notabene když mám na něj koupenou licenci :-)

Odpovědět