ukradnuty iphone

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
j1mb0t
Příspěvky: 108
Registrován: 17 črc 2015 08:24

ukradnuty iphone

Příspěvek od j1mb0t » 15 dub 2018 10:38

Ahojte,

stala sa mi taka neprijemna vec ukradli mi teraz v piatok iphone ... ten som hned po prichode domov v icloude oznacil ako strateny. Mam zapnute dvojfaktorove overovanie na svoje apple id ale kod mi stale chodi na ten ukradnuty telefon. \je mozne nejako vypnut toto dvojfaktorove overovanie alebo aspon moznost ze by mi ten kod prisiel na mac ? jedna sa o iphone SE a mam v nom najnovsi iOS.

dakujem za akekolvek rady ako postupovat v tejto veci
iPhone SE 64GB
Macbook Air 2015 4/128 GB
Macbook Pro 2016 16/256 GB touch bar

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4638
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: ukradnuty iphone

Příspěvek od ra3662 » 15 dub 2018 10:50

jak víš že i po označení iP jako ztracený na něj chodí kódy?
není tam možnost smazat iP?

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: ukradnuty iphone

Příspěvek od Hajnejch » 15 dub 2018 10:59

Kod pro dvaufaktorové ověřování by vám měl chodit na všechna zařízení pod stejným Apple ID. To že vám přijde i na uzamčený telefon ničemu nebrání. Pokud zloděj vyjmul SIM kartu tak tam stejně kod asi nedojde. Pokud by jste tam měl zapnutou volbu aby se automaticky připojil k free wifi tak by jste ho mohl i najít. Taky je možné na telefon poslat zprávu kde napíšete že uzamčený telefon je nepoužitelný a ať vám ho vrátí. Třebas i za menší nálezné. Ale to vše pod podmínkou že se připojí k nějaké wifině.

jablecnysvet
Příspěvky: 109
Registrován: 31 říj 2017 13:47

Re: ukradnuty iphone

Příspěvek od jablecnysvet » 15 dub 2018 11:10

To mě zaujalo, také mám dvoufaktorové ověření, kde se to dá zapnout, aby se iPhone připojoval k free wifi automaticky? Taky jsem přemýšlel nad důkladným zabezpečením, kdyby se mi něco takového v budoucnu přihodilo. To je ta možnost v Nastavení -> Wifi -> Výva pro připojení? (mám vyplé) Jinou možnost tam totiž nemám iP SE s iOS 11.2.6. Díky

EDIT: Tam ale píší ,,Známé sítě budou připojeny automaticky. Pokud nebudou k dispozici žádné známé sítě, bude nutné síť vybrat ručně." == i když budu mít tuto funkci aktivní, tak je mi k ničemu když bude třeba někde v kavárně neznámá free Wifi ne? Díky

j1mb0t
Příspěvky: 108
Registrován: 17 črc 2015 08:24

Re: ukradnuty iphone

Příspěvek od j1mb0t » 15 dub 2018 11:17

mam odpojeny cely icloud ... nefunguje apple music atd .. ten overovaci kod po mne chce zadat v nastaveniach icloudu ze vraj som odhlaseny heslo si pamatam len stym kodom je problem lebo mi to chce poslat na ten ukradnuty iphone
iPhone SE 64GB
Macbook Air 2015 4/128 GB
Macbook Pro 2016 16/256 GB touch bar

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: ukradnuty iphone

Příspěvek od Hajnejch » 15 dub 2018 11:36

jablecnysvet píše:To mě zaujalo, také mám dvoufaktorové ověření, kde se to dá zapnout, aby se iPhone připojoval k free wifi automaticky? Taky jsem přemýšlel nad důkladným zabezpečením, kdyby se mi něco takového v budoucnu přihodilo. To je ta možnost v Nastavení -> Wifi -> Výva pro připojení? (mám vyplé) Jinou možnost tam totiž nemám iP SE s iOS 11.2.6. Díky

EDIT: Tam ale píší ,,Známé sítě budou připojeny automaticky. Pokud nebudou k dispozici žádné známé sítě, bude nutné síť vybrat ručně." == i když budu mít tuto funkci aktivní, tak je mi k ničemu když bude třeba někde v kavárně neznámá free Wifi ne? Díky
Ano to je ta volba Free wifi bez hesla jsou označené jako známé protože tam není potřeba zadávat to heslo.
mam odpojeny cely icloud ... nefunguje apple music atd .. ten overovaci kod po mne chce zadat v nastaveniach icloudu ze vraj som odhlaseny heslo si pamatam len stym kodom je problem lebo mi to chce poslat na ten ukradnuty iphone
.

Proč máte vypnutý iCloud na Macu? Pokud jste si ho nezapnul tak teď už máte smůlu. Bez hesla k dvoufaktorovému ověření s tím nic nenaděláte. Jediná možnost je založit si druhé Apple ID. Nebo zkusit zavolat na podporu ale pochybuji že pochodíte. Možná přes bezpečnostní otázky které máte zadané k vašemu Apple ID.

j1mb0t
Příspěvky: 108
Registrován: 17 črc 2015 08:24

Re: ukradnuty iphone

Příspěvek od j1mb0t » 15 dub 2018 13:55

preco mam vypnuty icloud netusim ale ked som sa prihlasoval na icloud portal tak to po mne chcelo amozrejme aj ten overovaci kod ktory som nemal lebo bol poslany na mobil ale bola tam taka ikonka dole pod tym find my iphone tak som na nu klikol a iphone som dal do rezimu stratene a odvetedy ma to asi odhlasilo ... problem je ze mam dvojfaktorove oberovanie prihlasovania a druhy faktor teda mobil je ukradnuty
iPhone SE 64GB
Macbook Air 2015 4/128 GB
Macbook Pro 2016 16/256 GB touch bar

Kohyx
Příspěvky: 164
Registrován: 15 říj 2017 08:28
Kontaktovat uživatele:

Re: ukradnuty iphone

Příspěvek od Kohyx » 15 dub 2018 14:30

První co udělej, předej IMEI Policii. Pro nalazení můžeš využít službu Find My iPhone. Pokud je tam ještě šťáva.
Provozuji magazín FreeBit.cz nejen o Apple smartphonech.

Odpovědět