Datart - reklamace fyzická osoba vs firma/OSVČ

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
czhook
Příspěvky: 386
Registrován: 07 zář 2013 21:13

Datart - reklamace fyzická osoba vs firma/OSVČ

Příspěvek od czhook » 03 kvě 2018 14:00

Zdravím vespolek,

kupuji nový iPhone a ještě zvažuji, zda ho vzít na firmu nebo na sebe. Mluvil jsem s paní z Datartu na lince a bylo mi řečeno, že vůbec nerozlišují mezi firmou/OSVČ a fyzickou osobou. Takže pro oba platí vrácení do 14 dnů, reklamace max do 30 dnů, 24m záruka. Má s tím někdo reálné zkušenosti, je tomu skutečně tak?

Díky a pěkný den všem
Macbook Air M1
iPhone 15 Pro Max
iPad Pro 11

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4638
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Datart - reklamace fyzická osoba vs OSVČ

Příspěvek od ra3662 » 03 kvě 2018 14:22

Není záruka na IČO 12m?

Uživatelský avatar
pavliczeck
Příspěvky: 803
Registrován: 13 bře 2015 13:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Datart - reklamace fyzická osoba vs firma/OSVČ

Příspěvek od pavliczeck » 03 kvě 2018 14:30

Záruka na IČO je oficiálně pouze 12 měsíců.

Já bych prodejcům nevěřil ani slovo. Ve stručnosti, včera jsem byl na reklamaci v Alze a pán mi řekl nejprve, že je vše v pořádku, telefon dá na reklamaci a pak mi dal k podpisu protokol kde bylo "Reklamace nesplňuje záruční podmínky a byla zamítnuta.....".

Zpět k Datartu, přečtěte si podmínky a zjistíte, že pro podnikatele neplatí. Pokud ano, chtějte mít na dokladu záruku 24 měsíců, nejlépe mít tuto zprávu i písemně.
Půjčovna iPadů https://www.iPadPujcovna.cz  BLOG http://www.APPLIK.cz

 iPhone 15 Pro MAX  Macbook Pro 16" M1  Apple Watch 7  Display Studio ....

czhook
Příspěvky: 386
Registrován: 07 zář 2013 21:13

Re: Datart - reklamace fyzická osoba vs firma/OSVČ

Příspěvek od czhook » 03 kvě 2018 14:34

Proto jsem ještě poslal dotaz a žádost o písemné vyjdáření, i přesto mě zajímá osobní zkušenost. Zda to ctí nebo s tím dělají problémy a drahoty.
Macbook Air M1
iPhone 15 Pro Max
iPad Pro 11

Uživatelský avatar
pavliczeck
Příspěvky: 803
Registrován: 13 bře 2015 13:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Datart - reklamace fyzická osoba vs firma/OSVČ

Příspěvek od pavliczeck » 03 kvě 2018 14:56

V minulosti mi to nabídl iWant. Je to podmíněné tím, že zařízení zaneseš prodejci a on už si s tím poradí. V podstatě ho to nic nestojí a mohl by to dělat každý prodejce, ale v době prodloužených záruk to není "cool"...
Půjčovna iPadů https://www.iPadPujcovna.cz  BLOG http://www.APPLIK.cz

 iPhone 15 Pro MAX  Macbook Pro 16" M1  Apple Watch 7  Display Studio ....

czhook
Příspěvky: 386
Registrován: 07 zář 2013 21:13

Re: Datart - reklamace fyzická osoba vs firma/OSVČ

Příspěvek od czhook » 03 kvě 2018 15:06

Tak potvrzeno i písemně. Zajímavé :-)

Obrázek
Macbook Air M1
iPhone 15 Pro Max
iPad Pro 11

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4638
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Datart - reklamace fyzická osoba vs firma/OSVČ

Příspěvek od ra3662 » 03 kvě 2018 15:19

Nechci nic přivolávat, ale pokud se něco vyskytne (porucha, atd...) byl bych rád kdyby se zde o tom zmínil a uvedl jaká byla skutečnost.
Jinak přeji 24 měsíců bezproblémového chodu. :lol: :lol: :lol:

MichalJ
Příspěvky: 1053
Registrován: 31 črc 2012 14:16
Bydliště: Slezsko

Re: Datart - reklamace fyzická osoba vs firma/OSVČ

Příspěvek od MichalJ » 03 kvě 2018 15:40

czhook píše:Tak potvrzeno i písemně. Zajímavé :-)
To že vám to anonymní člověk napíše na Facebooku bych jako písemné potvrzení rozhodně nepovažoval.

czhook
Příspěvky: 386
Registrován: 07 zář 2013 21:13

Re: Datart - reklamace fyzická osoba vs firma/OSVČ

Příspěvek od czhook » 03 kvě 2018 16:00

Nemám důvod jim nevěřit (zatím), teď jsem prolítl i jejich reklamační řád a obchodní podmínky. Třeba Alza i Mall.cz v reklamačním řádu pamatují i na podnikatele a explicitně se tam říká, že záruka je 12m, pokud není uvedeno jinak. Datart tam nikde takovou formulaci nemá.
Macbook Air M1
iPhone 15 Pro Max
iPad Pro 11

MichalJ
Příspěvky: 1053
Registrován: 31 črc 2012 14:16
Bydliště: Slezsko

Re: Datart - reklamace fyzická osoba vs firma/OSVČ

Příspěvek od MichalJ » 03 kvě 2018 18:07

No právě. Dokud tam nemají že i pro firmu/OSVČ je to 24 měsíců tak tomu nevěřte.

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Datart - reklamace fyzická osoba vs firma/OSVČ

Příspěvek od tlacenka » 03 kvě 2018 18:28

ja tomu asi nerozumim, ale maji tam jasne dano ve vseobecnych podminkach ve vymezeni pojmu toto:

Kupující - spotřebitel - osoba, která při uzavírání a plnění smlouvy nejedná v rámci své podnikatelské činnosti. Je to fyzická či právnická osoba, která nakupuje výrobky nebo užívá služby za jiným účelem než pro podnikání s těmito výrobky nebo službami. Kupující, který není spotřebitel - podnikatel, který nakupuje výrobky či užívá služby v rámci své podnikatelské činnosti nebo v rámci samostatného výkonu svého povolání.

a potom je tam dale

Kupující je oprávněn uplatnit právo z vady, která se vyskytne u spotřebního zboží v době 24 měsíců od převzetí věci Kupujícím. Pro výrobky, u nichž je uvedeno, že jsou repasované, je kupující oprávněn uplatnit právo z vady, která se vyskytne u spotřebního zboží v době 12 měsíců od převzetí věci Kupujícím. V případě, byla-li v katalogu, na webových stránkách www.datart.cz, v záručním listu přiloženém k výrobku, na prodávané věci, na jejím obalu, v návodu připojenému k věci anebo v reklamě uvedena doba, po kterou lze věc použít (záruční doba), odpovídá Prodávající za to, že věc bude po záruční dobu způsobilá k použití pro obvyklý účel nebo že si zachová obvyklé vlastnosti. Takto smluvně poskytnutá záruční doba začíná běžet ode dne převzetí zboží Kupujícím.

czhook
Příspěvky: 386
Registrován: 07 zář 2013 21:13

Re: Datart - reklamace fyzická osoba vs firma/OSVČ

Příspěvek od czhook » 04 kvě 2018 08:14

tlacenka - nemůžu říft, že v tom mám úplně jasno :)
Macbook Air M1
iPhone 15 Pro Max
iPad Pro 11

Odpovědět