iCloud mail jako primární e-mailová adresa

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
magister-cze
Příspěvky: 41
Registrován: 09 pro 2012 13:26

iCloud mail jako primární e-mailová adresa

Příspěvek od magister-cze » 03 kvě 2018 18:59

Ahoj,
v současné době mám svou doménu a na ní si u active24 platím mailové služby a tento e-mail používám jako primární - banky, úřady a vlastně skoro vše (vyjma drobností na které mám mail u seznamu). Jinak doménu nevyužívám a je mne tedy k ničemu - ale to je nepodstatné.
Chtěl bych nyní přejít na svou adresu *@icloud.com jako na primární a tu svou původní časem zrušit. Schránku mám stále do 10gb zaplněnou a používám IMAP. iCloud si platím 200gb, takže s místem problém nebude.

A nyní dotaz: jaké máte zkušenosti s emilem na iCloud.com? Jde mne o spolehlivost doručení hlavně z CZ domén, rychlost doručení, dostupnost a podobně. Využíváte e-mail na iCloud jako primární?
iPhone Xs Plus White
iPad Pro 64 GB White
Apple Watch 4
Apple TV 4k
HomePod

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: iCloud mail jako primární e-mailová adresa

Příspěvek od casey » 03 kvě 2018 19:27

Maily na @icloud.com chodí jako na jiné domény. V tom bych neviděl problém.
Jako primární ji nemám, používám jmeno@prijmeni.cz. Líp se to pamatuje i diktuje :-)

Uživatelský avatar
Honza.Mac
Příspěvky: 3016
Registrován: 11 kvě 2015 22:12

Re: iCloud mail jako primární e-mailová adresa

Příspěvek od Honza.Mac » 03 kvě 2018 19:30

Je to stejné jako u všech e-mailových poskytovatelů ...
Takže bych se toho nebál ...
Primární e-mail mám na Google a s doručením odkudkoli nemám problém ...
Občas zkontroluji spamovou složku a tím to končí ...
Honza.Mac
iPhone 8,8+,X 4dev
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 4TB WD Red

czhook
Příspěvky: 386
Registrován: 07 zář 2013 21:13

Re: iCloud mail jako primární e-mailová adresa

Příspěvek od czhook » 03 kvě 2018 19:38

iCloud jsem používal roky úplně bez problému, akorát vyhledávání v ní bylo proti googlu někdy peklo a webový rozhraní je mnohem pomalejší - z mojí zkušenosti.
Macbook Air M1
iPhone 15 Pro Max
iPad Pro 11

mberdych
Příspěvky: 1746
Registrován: 30 srp 2012 12:14

Re: iCloud mail jako primární e-mailová adresa

Příspěvek od mberdych » 03 kvě 2018 20:18

Jednu dobu jsem to používal. Proste mail, ale tehdy byl docela slabý antispam, chodilo dost spamu, ale teď už to bude asi OK.

MichalJ
Příspěvky: 1053
Registrován: 31 črc 2012 14:16
Bydliště: Slezsko

Re: iCloud mail jako primární e-mailová adresa

Příspěvek od MichalJ » 04 kvě 2018 08:59

Já bych rozhodně nepřecházel na primární e-mail na doméne kterou nemám pod kontrolou. Pokud máte doménu tak si jí nechte a jenom si nastavte přesměrování.

mike-biker
Příspěvky: 396
Registrován: 09 lis 2014 12:16
Kontaktovat uživatele:

Re: iCloud mail jako primární e-mailová adresa

Příspěvek od mike-biker » 05 kvě 2018 14:15

Žádná doména není plně pod kontrolou. Naopak domény typu Seznam a iCloud jsou tak preferované a s takovým supportem, který webhosting nemůže většinou nabídnout. Ale je to jen dohad.
Mě zase štve, že emailovou adresu iCloud mám jen jako alias a nelze využít jako APPLE ID.
iPhone 13 Pro 256GB Graphite.
iPhone 13 Mini 128GB as reserve.

mrzic
Příspěvky: 473
Registrován: 30 črc 2012 10:27

Re: iCloud mail jako primární e-mailová adresa

Příspěvek od mrzic » 05 kvě 2018 16:30

Osobně mám ještě adresu jméno@me.com, ještě z doby, kdy se za ni platilo. Jako primární ale používám jméno@příjmení.com (@příjmení.cz má spekulant a chce za ní šílený peníze). Příjde mi to více osobní než @icloud, @seznam atd.
MacBook Air 15 M2
iPad Pro 11 M1, iPadOS 16
iPhone 12 Pro Max, iOS 16
Apple TV4

MichalJ
Příspěvky: 1053
Registrován: 31 črc 2012 14:16
Bydliště: Slezsko

Re: iCloud mail jako primární e-mailová adresa

Příspěvek od MichalJ » 05 kvě 2018 16:54

mike-biker píše:Žádná doména není plně pod kontrolou. Naopak domény typu Seznam a iCloud jsou tak preferované a s takovým supportem, který webhosting nemůže většinou nabídnout..
Myslím že si nerozumíme. Mícháte dohromady doménu, webhosting a e-mail. Já se bavím čistě o emailové adrese. Pokud má původní tazatel svojí vlastní doménu, kterou si platí a na ní má emailovou adresu kterou používá, přijde mi jako krok zpět to zahodit a začít používat adresu na icloud.com kterou nemá pod kontrolou. Co když Apple udělá obrátku (kterou dělá poměrně často - Airport, Mac mini, ipod, Apperture) a řekne že s maily na icloud.com končí? Budete v háji. Pokud použíáte svojí doménu tak akorát změníte poskytovatele mailů a navenek bude všechno sytejné, stejný e-mail.

magister-cze
Příspěvky: 41
Registrován: 09 pro 2012 13:26

Re: iCloud mail jako primární e-mailová adresa

Příspěvek od magister-cze » 05 kvě 2018 19:17

Tak jsem si pár služeb přesměroval na iCloud, prošel si to, otestoval vše co potřebuji a dal i na pár rad zde a nakonec zůstanu u své domény. Je pravda že mám pod kontrolou adresy a podobně a když bude problém u poskytovatele, vezmu celou doménu a přejdu s ní jinam.

Díky všem za komentáře a rady.
iPhone Xs Plus White
iPad Pro 64 GB White
Apple Watch 4
Apple TV 4k
HomePod

Odpovědět