App Store neberie platobnú kartu

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
Zdreloo
Příspěvky: 20
Registrován: 17 dub 2018 11:19

App Store neberie platobnú kartu

Příspěvek od Zdreloo » 08 kvě 2018 09:38

Zdravím, mám problém s údajmi o platobnej karte. Mal som ju nastavenú , no zrazu mi vyhodilo aby som aktualizoval údaje o platbe a keď to skúsim tak mi vypíše že je neplatný typ karty. Neviem si teda nič kúpiť z app Store. Mám maestro kartu

Zvolím nastavenia, prvú voľbu APPLE ID a ďalej PLATBA A DORUČENIE - typ platby a tam kliknem na kreditná alebo debetná karta. Mám debetnú maestrokartu. Vypíšem meno priezvisko s interpunkcnymi znamienkami a číslo karty. Následne kliknem na Ďalej a už sa zobrazí okienko s textom: Neplatná kreditná karta , zadajte platné číslo kreditnej karty. Zadal som to už stokrát a zadal som zo správne.
Viete mi povedať čo je tam za problém ? Tu kartu som používal na platby a zrazu nejde.

Diky za reakcie
Naposledy upravil(a) Zdreloo dne 08 kvě 2018 23:04, celkem upraveno 1 x.

mberdych
Příspěvky: 1746
Registrován: 30 srp 2012 12:14

Re: App Store neberie platobnú kartu

Příspěvek od mberdych » 08 kvě 2018 10:20

Hodně hloupá otázka, ale neexpirovala ti karta? Tedy, nemáš prošlou její platnost? Druhá je, jestli ti banka nezablokovala platby přes internet.

Zdreloo
Příspěvky: 20
Registrován: 17 dub 2018 11:19

Re: App Store neberie platobnú kartu

Příspěvek od Zdreloo » 08 kvě 2018 10:33

Určite neexpirovala pretože ju denne používam a aj pri platbách cez internet.

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: App Store neberie platobnú kartu

Příspěvek od swenak » 08 kvě 2018 10:50

Zkusil bych to bez diakritiky. CCV je OK, stejne tak datum platnosti?

Zdreloo
Příspěvky: 20
Registrován: 17 dub 2018 11:19

Re: App Store neberie platobnú kartu

Příspěvek od Zdreloo » 08 kvě 2018 23:02

Všetky údaje som skontroloval niekoľkokrát. Tam chyba nebude. Samozrejme som skúšal aj bez diakritiky

mrzic
Příspěvky: 473
Registrován: 30 črc 2012 10:27

Re: App Store neberie platobnú kartu

Příspěvek od mrzic » 08 kvě 2018 23:15

Nebude problém v tom, že máš Maestro kartu?
MacBook Air 15 M2
iPad Pro 11 M1, iPadOS 16
iPhone 12 Pro Max, iOS 16
Apple TV4

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: App Store neberie platobnú kartu

Příspěvek od rony » 09 kvě 2018 06:41

Apple aj kontroluje vydavatela karty a ci "pasuje" k tvojmu AppleID, povedzme, ze si v "suchu" ak mas CZ AppleID a CZ platobnu kartu.

Kolegovia vyssie zmienuju obvykly problem - najma MENO - skusit kombinacie typu vsetko velkym, diakritika ano/nie. Dolezite u mena je, co ma v systemoch banka (mastercard) a nie. Moze este vadit ak si v AppleID svoje udaje vyplnil inak, najma tie ako meno a pod.

A pokial toto vsetko zlyha, mate na apple.cz telefonne cislo, oni ti urcite pomozu.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: App Store neberie platobnú kartu

Příspěvek od swenak » 09 kvě 2018 07:40

Jinak, Maestro problémy s Apple mělo a kdo ví, možná pořád má, divné pouze je, že to kartu už předtím používal.

noker11
Příspěvky: 1
Registrován: 20 zář 2016 15:44

Re: App Store neberie platobnú kartu

Příspěvek od noker11 » 25 kvě 2018 09:41

Mal som podobný problém pri platbe cez Online Apple Store. Nebralo mi Maestro, musel som zaplatiť Visou.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk

Odpovědět