Mám reklamovat?

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
Smejcil22
Příspěvky: 1
Registrován: 07 čer 2018 20:27

Mám reklamovat?

Příspěvek od Smejcil22 » 07 čer 2018 20:31

Ahoj,

koupil jsem si Macbook 13 Pro a nějak se mi zdá, že se mi čas od času zahřív. Třeba si otevřu cca 20 stránek na webu a občas se roztočí větráky na minutu. Pak je třeba zase týden klid a někdy se začne tělo (hlavně pod obrazovkou) dost zahřívat, aniž bych třeba něco vůbec dělal. Třeba si jen pročítám jednu stránku, nenáročnou... Větráky se sice nerozjedou, ale přijde mi to divné.

Ptám se tedy, zdali je to normální. Přijde mi, že se nějak zbytečně přehřívá bez důvodu prostě... Bratr má Air 2016 a říká, že mu to vůbec netopí aže větráky neslyšel snad nikdy... Díky moc.

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4638
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Mám reklamovat?

Příspěvek od ra3662 » 07 čer 2018 21:16

Myslím že záleží co na těch stránkách je. :lol: :lol:
Větrák je od toho aby chladil, pokud nebude tak už bude pozdě.

Uživatelský avatar
Shorty
Příspěvky: 78
Registrován: 20 črc 2014 20:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Mám reklamovat?

Příspěvek od Shorty » 16 čer 2018 23:45

ahoj, nehledal bych v tom hned nějaký problém. Je mnoho faktorů, které zapříčiní zahřátí. Především se muže jedna o procesy v pozadí o kterých nemusíš ani vědět, když píšeš ze je to jednou za čas ;). Především bych se podíval na monitor sktivity, zde uvidíš jestli tam běží nějaký náročný proces. Pokud se to stane při tvé delší nečinnosti, například jen si čteš něco na webu a neprovadis větší aktivity, počítač si jednou ta čas udělá indexování souboru, děla to sice nenapadne průběžně ale pokud se ns zapnutém počítači nedeli nebojí si vzít víc výkonu od procesoru a proto se muže zahrát. Dále jak píše předešlý koment, záleží na webu, zdánlivě prostý web muže jet na Flashy a to muže dat počítači zabrat, obzvlášť pokud mas více oken. Dalším faktorem muže být prohlížeč s jeho doplňky které tam mas nove přidané. Ps: nevím co používáš, doporučuji používat Safari, chrome mi přijde dosti náročný podle čísel, i když flash mi tam běhá zase o dost lépe. Kdyby něco tak písni.

Bratr ma taky jen jeden menší větráček a jiný výkon u Airu se spoléhá především na pasivní chlazení.

Odpovědět