Bootcamp, konfigurace disku

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
hloupyhonza
Příspěvky: 3
Registrován: 21 čer 2018 09:51

Bootcamp, konfigurace disku

Příspěvek od hloupyhonza » 21 čer 2018 10:42

Ahoj. Mam dva slozite mac-zacatecnicke dotazy:
1) Potrebuji nainstalovat bootcamp a zaroven vytvorit jeste jednu treti partition aby mohla byt sdilena pro oba systemy. Odpoved apple support je samozrejme, ze to nejde... Mam MBP bez diry na SD a prenaset neustale data mezi systemy pomoci nas nebo externich disku je strasna otrava. Jsem presvedcen, ze to urcite nejakym zpusobem pujde, ale system pokus-omyl je u techto operaci opravdu zdlouhavy (s odstranenim skod pomoci smazanio disku + TM...) Byl bych vdecny za vyzkouseny postup.

2) Jak na bitove zalohy a obnoveni ? Hlavne bootcamp - tam ty windows budou mit zivotnost cca 2 mesice a bude treba je vratit zpet do vychoziho stavu. Jakmile zancnu delat neco nestandartniho v diskutils viz bod 1) tak pruvodce bootcamp prestane fungovat a jsem nahranej... format celeho disku+obnova z TM + nova instalace WIN = prace na 2 dny
A jako bonus kdyby slo bitove zalohovat i macos do image a pak zpet to by taky bylo super. Cetl jsem tady ze pres diskutil tam je problem s "unikatnima souborama OS" ale co to je ??? Vadi to i pri obnoveni disku na tomtez pocitaci napr mesic mesic starou zalohou nebo problem muze nastat jen pokud bych to klonaval na jiny mac...

Kdyz by to slo pouze free nastroji bylo by to idealni :-) Neco jsem ochoten do reseni investovat ale asi ne 5 ruznych nastroju po 1000.
Dekuji predem za odpoved

Maaara
Příspěvky: 357
Registrován: 27 říj 2013 17:45

Bootcamp, konfigurace disku

Příspěvek od Maaara » 21 čer 2018 10:49

A potrebujes nutne Windows v bootcamp nestaci ti jen virtualizovany v Parallels ci VMWare? Co na nich budes delat?
Pri virtualizaci je sdileni dat v pohode bez nutnosti dalších partitions na disku. Stejně tak obnova ze zalohy - zkopirovani image virtualu.

hloupyhonza
Příspěvky: 3
Registrován: 21 čer 2018 09:51

Re: Bootcamp, konfigurace disku

Příspěvek od hloupyhonza » 21 čer 2018 11:14

Dik za odpoved. O virtualizaci vim a pouzivam napr. na programovani, jine sw pokusy atd. Ale pracovne pripojuji velke mnozstvi HW a pouzivam spec. programy ktere jsou az paranoidne chranene a virtualky se jim nelibi. Uz USB3 je pro nektery HW neprekonatelna prekazka a ve virtualkach ruzne programatory jsem nerozjel vubec. Kdyz se do pocitace pripojuje vsechno mozne tak se casem ty windows vzdycky stejne zblazni a polovicka ovladacu pak prestane radne fungovat a je nutne to vratit do nejakeho rozumne nastaveneho zalohovaneho stavu. Jo a samozrejme nejakou tu hru si tam 2x do roka taky nahraju 8-)

Odpovědět