Rychlé háčky na iPadu

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
Uživatelský avatar
Demonicus
Příspěvky: 1685
Registrován: 10 úno 2013 22:56
Bydliště: Morava

Rychlé háčky na iPadu

Příspěvek od Demonicus » 11 úno 2013 20:35

Ahoj všem,

dlouho jsem vlastnil Asus TF101 a protože pořád něco nefungovalo, nechal jsem se nahlodat při sledování digitu a pořídil jsem si Ipad mini.

Teď se jako začátečník potýkám s několika drobnostmi.

- zjistil jsem, že když na iPadu píši a místo abych jen klesl na písmeno, tak udělám "táhlý pohyb nahoru" a napíše se třeba dlouhé "é" namísto krátkého. Existuje nějaká alternativa i pro "ě" ?

- používám ipad hlavně k práci, tedy převážně k psaní a čtení emailů. Zvykl jsem si používat skupiny adresátů, ale na iPadu ani za boha nedokáži skupinu vytvořit.

- když jsem na Androidu koupil aplikaci a nelíbila se mi, mohl jsem ji do 15minjt vrátit a vrátily mi peníze, funguje něco podobného i na IPadu?

- gesta na iPadu jsou opravdu hodně návyková, jak jsem psal o klávesnici, vím ještě o gestu pro "uzavření" aplikace, přepínání mezi aplikacemi a o otevření spodní lišty, existují ještě nejaké? Hledal jsem v iPadu nápovědu, případně na webu, ale nic moc jsem nenašel.

Jinak děkuji tvůrcům za digit, už jsem asi dospěl do bodu, kdy nemám čas něco bastlit, ale chci zařízení vzít a začít ho používat kdykoliv já chci a pochopil jsem, že tohle mi Apple svými produkty nabídne v líbivém kabátu za drobet vyšší cenu.
Už se těším na první Mac Book :-)
Apple Watch 2 42mm, iPhone 12 PRO Max, Time Capsule, Macbook Air 13"
Synology NAS -412+ -> nejlepší kamarád Apple hraček

Skupina uživatelů Apple Watch >> https://www.facebook.com/groups/582857818814445/ <<

Uživatelský avatar
petr.sybol
Příspěvky: 559
Registrován: 22 led 2013 14:58
Bydliště: Praha

Re: Rychlé háčky na iPadu

Příspěvek od petr.sybol » 11 úno 2013 22:18

Ohledne hacku kombinace tazenim prstu bohuzel neexistuje. Muzes si ale velmi pomoci kdyz napises jen znak "e" a pote tuknes na klavesu "ˇ", okamzite se znak "e" zmeni na "ě".

Skupinu zkus vytvorit pres webove rozhrani na icloud.com, kde se prihlasis svym Apple ID uctem, pote muzes vyhledavat polohu pristroje (nutne mit zapnuto hledani polohy na pristroji), dale muzes upravovat kontakty, pripadne spravovat dokumenty z aplikace Pages/Numbers/Keynote, ktere jsou synchronizovany taktez s iCloud. Je nutne najdrive na iPadu mit zapnutou synchronizaci s iCloud. Kontakty se ti pote zesynchronizuji do iPadu. Nicmene v tomto bove varim z vody a nejsem si jisty, zda lze tvorit skupinu, nekde jsem to videl, ale uz si nejsem jisty, zda to byl iCloud.

To bohuzel nelze, po zakoupeni a chteni vraceni jedine emailem reklamovat u Apple s uvedenim duvodu reklamace, ale ne vzdy to projde, je to hodne individualni.

Zadna jina gesta krom zavreni aplikace, presun mezi aplikacemi a vyvolani spodni listy neni.
| iPhone 12 Mini 64GB |
| iPad Pro M1 2021 | Apple TV 4K 2022 |

klubli
Příspěvky: 29
Registrován: 02 srp 2012 17:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Rychlé háčky na iPadu

Příspěvek od klubli » 12 úno 2013 06:40

písmeno e s háčkem se dá udělat stějně jako é, ale je třeba provést "sklouznutí" nahoru a doprava.
<iPad 2 64> <MacBook Air 13> <Apple TV> <Airport Extreme+Airport Express> <iPhone 5>

Mazlik
Příspěvky: 198
Registrován: 31 led 2013 09:30

Re: Rychlé háčky na iPadu

Příspěvek od Mazlik » 12 úno 2013 10:48

Taky stačí chvilku podržet dané písmenko a pak tam naskočí všechny možnosti které dané písmenko umí.

Skupiny kontaktů iPad vytvořit neumí jedině opravdu přes webové rozhraní iCloudu a nebo použít aplikace třetích stran, rovněž jdou vytvářet na OS X, tam je správa kontaktů nejjednoduší a velice pohodlná, ale vy zatím koupi něčeho s OS X plánujete.Já jsem dříve na tvorbu skupin na iPadu používal aplikaci Contact Grouping lite ale od té doby co jsem si pořídil Macbook Pro tak jí nepoužívám.

Uživatelský avatar
Demonicus
Příspěvky: 1685
Registrován: 10 úno 2013 22:56
Bydliště: Morava

Re: Rychlé háčky na iPadu

Příspěvek od Demonicus » 17 úno 2013 20:45

Moc děkuji, za pomoc s psaním na klávesnici.

Zkoušel jsem vytvořit skupiny, ale když píšu email v aplikaci, která byla v tabletu předinstalovaná, nejde mi skupinu dát jako příjemce emailu -> zvyk z outlooku - dám psát nový email a jako příjemce dám místo adresy celou skupinu.
Apple Watch 2 42mm, iPhone 12 PRO Max, Time Capsule, Macbook Air 13"
Synology NAS -412+ -> nejlepší kamarád Apple hraček

Skupina uživatelů Apple Watch >> https://www.facebook.com/groups/582857818814445/ <<

Odpovědět