sifrovani a timemachine externí disk

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
oravskipetr
Příspěvky: 6
Registrován: 20 dub 2014 15:29

sifrovani a timemachine externí disk

Příspěvek od oravskipetr » 13 črc 2018 13:18

Dovolil bych si dotaz, pro zálohování na externí disk (Time Machine) jsem zkusil dát volbu šifrování (tj ikona disku na ploše po připojení, pak pravé tlačítko a volba "šifrovat") od té doby mi nejde provést zálohu do Time Machine (V předvolbách je vykřičník s hláškou že probíhalo šiforvání nebo dešifrování ve FileVaultu - proto jsem při otevření přes nastavení ve FileVaultu šifrování vypl - ale to odšifrovalo data na interním hdd (cca 30 hodin - mám téměř plný disk MacBookAir 1,3 z 2013) Nyní po odšifrování stále záloha provést nejde (ale externí disk pracuje - pravděpodobně na něm probíhá ještě to šifrování...
Má být šiforvání na hdd v macu zapnuto ? (nebo tím že jsem zapl šifrování na externím disku se aktivovalo na všechny disky ?) Šlo mi o to externí zálohu ochránit heslem pro případ ztráty (na notebooku heslo mám, a pokud šifrování nezpomalí práci klidně jej opět aktivuji
Zjistím někde jaký je stav šifrování na externím hdd ?
Stále nejde zálohování na timemachine - i když externí disk pracuje...
Děkuji

flasher
Příspěvky: 16
Registrován: 13 zář 2018 19:25

Re: sifrovani a timemachine externí disk

Příspěvek od flasher » 13 zář 2018 19:59

Interní šifrování disku určitě nevypínat.

Externí disk pro zálohovaní TimeMachine musí být správně nastavený.

Otevřete Předvolby systému ... > Time Machine > Vybrat disk ... a dole je zaškrtávací políčko Šifrovat zálohy. Disk musí být šifrovaný před provedením první zálohy.

Odpovědět