plný iCloud - záloha fotek, lze i jinam??

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
Enn
Příspěvky: 2
Registrován: 16 črc 2018 17:03

plný iCloud - záloha fotek, lze i jinam??

Příspěvek od Enn » 16 črc 2018 17:17

Mám nafoceno 2000 fotek z dovolených, bohužel iCloud mám plný, 5GB chci navyšovat, ale čekám na vydání nové platební karty. Jinak nelze platbu provést, byť jde o 25,-Kč měsíčně?? Bojím se o pro mne důležité fotky, lze zálohovat i jinam či zkopírovat do pc, či kam byste si pro jistotu zálohovali a jak? Může se mi s fotkami něco stát? Je mi divné, že mi nešli načíst při úplně běžném pokusu poslat emailem známému..Omlouvám se za absolutní neznalost a děkuji za pomoc.

nunasjiri
Příspěvky: 121
Registrován: 07 lis 2016 21:26

Re: plný iCloud - záloha fotek, lze i jinam??

Příspěvek od nunasjiri » 16 črc 2018 17:49

Myslim ze kdyz do 30 dnu nezaplatis tak ti je smaznou, tak si pohni



Sent from my iPad using Tapatalk

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4638
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: plný iCloud - záloha fotek, lze i jinam??

Příspěvek od ra3662 » 16 črc 2018 17:51

Lze zálohovat kamkoli a nakopírovat kamkoli.
Spíše si myslím že záleží na čem, počítač či telefon, pak bude popis jednodušejší.
Jinak na OSX zduplikuji knihovnu fotek a mám zálohu, v případě potřeby si ji pak načtu.
Kartu nekomentuji, ale pokud se bude fotit dál nebude probíhat záloha na iCloud, a myslím že v případě navýšení pak záloha proběhne.

EDIT: a pokud budu mít záloho tak mohu něco i odmazat a rázem mám místo. Není něco náhodou k odmazání v "nedávno smazané"?

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: plný iCloud - záloha fotek, lze i jinam??

Příspěvek od Mironet » 16 črc 2018 17:55

Možnosti určitě jsou. Buď jiná cloudová služba, třeba Dropbox i Google Disk při instalaci nabídnou zálohování fotek z iPhonu automaticky; anebo ve Vašem případě se zdá lepší jen jednorázové zálohování přes kabel do počítače, pokud Vám to tedy nedá spát těch pár dnů, než bude platební karta k dispozici. Připojte telefon k počítači, otevřete app Přenos obrázků a normálně si fotky uložte do počítače.

Enn
Příspěvky: 2
Registrován: 16 črc 2018 17:03

Re: plný iCloud - záloha fotek, lze i jinam??

Příspěvek od Enn » 18 črc 2018 18:57

Děkuji všem za odpovědi, mohu se prosím zeptat na postup-popis uložení fotek do pc přes kabel? Jako abso laik a začátečník i toto nechci "zkoušet na blint" :lol: Můj servisman přes pc mi řekl, že to není jen tak, což mne tedy překvapil, i když si to úplně nemyslím. Je možné mi popsat trochu srozumitelný postup? Ještě se zeptám, proč mi nejde úplně obyčejně poslat byť i jediná fotka emailem - nanačte se. Je to tím, že jich je v galerii nafoceno 2000?? Jak si mám pomoci, umazávat je nechci..
Děkujii..

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4638
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: plný iCloud - záloha fotek, lze i jinam??

Příspěvek od ra3662 » 18 črc 2018 19:33

https://support.apple.com/cs-cz/HT201302 :lol:
Doufám že to popsali dost přesně.
Servismena přes PC pozdravuj :lol: :lol:

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: plný iCloud - záloha fotek, lze i jinam??

Příspěvek od Mironet » 18 črc 2018 19:34

Pravidlo používání internetu #1: Když hledám nějaký postup, co je mi neznámý, zkusím to nejdřív najít sám. Na fóru kladu konkrétní dotazy, až poté, co návody selžou.

https://support.apple.com/cs-cz/ht201302

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: plný iCloud - záloha fotek, lze i jinam??

Příspěvek od Mironet » 18 črc 2018 19:38

ra3662 píše:Servismena přes PC pozdravuj :lol: :lol:
OT: Kolegyně v práci si přišla pro radu s tím, že má zaplněnou paměť mobilu fotkama (Android). Zašla si pro radu do T-Mobile a odborníci jí tam poradili, že jediná možnost je dát mobil do továrního nastavení. :roll: Někdy fakt nechápeš.

Odpovědět