Volba otevřít v programu

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
Mazlik
Příspěvky: 198
Registrován: 31 led 2013 09:30

Volba otevřít v programu

Příspěvek od Mazlik » 12 úno 2013 21:38

Mám prosbu, zkoušel jsem několik grafických programů než jsem si vybral ten který mi vyhovuje.Ale když vyberu nějaký obrázek a kliknu pravým tlačítkem myši poté vyberu volbu otevřít v programu tak jsou tam i ty staré programy které už jsem odinstaloval dá se to nějak smazat.a nebo zas přidat program který tam není a já bych ho tam chtěl? A ještě jeden dotaz k tématu nainstaloval jsem si program Magic Lunch Agent je to rozšíření předvoleb systému který umí nastavit kdy se který program spustí. No a i když už ho v počítači nemám tak mi občas vyskočí nějaké varování tohoto programu.Dá se to nějak přeinstalovat a poté nějak lépe odstranit nebo je nějaké řešení zabudované v OS X? Na odinstalaci používám program App Cleaner.

Uživatelský avatar
MichalM.Mac
Příspěvky: 3342
Registrován: 30 črc 2012 11:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Volba otevřít v programu

Příspěvek od MichalM.Mac » 13 úno 2013 00:04

Budeš chtít zresetovat databázi LaunchServices. Už se to tu řešilo mnohokrát.


Mazlik
Příspěvky: 198
Registrován: 31 led 2013 09:30

Re: Volba otevřít v programu

Příspěvek od Mazlik » 13 úno 2013 12:12

Omlouvám se že jsem nehledal ve fóru.První část je že ty programy už tam nejsou za to děkuji.Ale jde do nabídky "Otevřít v programu" ještě nějak přidat zástupce programu který bych tam chtěl ale musím ho jinak otevírat přes volbu jiné. Nebo ještě jinak, jak je možné otevřít různé programy jinak než přes volbu otevřít v programu. Přišel jsem na to že když daný obrázek přetáhnu na ikonu vybraného programu v Docku tak se ten program otevře a já můžu daný obrázek upravovat. Problém je ale že v Docku nemám všechny programy.Je ještě jiný způsob jak otevírat daný soubor v různých programech.

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Volba otevřít v programu

Příspěvek od tlacenka » 13 úno 2013 12:31

muzete si nainstalovat ta ruzna rozsireni pro dock (overflow,...), ktera jsme tu uz nekde spolu resili a tam si udelate skupinu obrazky, do ni si natahate ikony

muzete si zmenit tu priponu souboru, aby se vam otevirala v konkretnim programu rovnou
muzete si ten program pustit predem pres spotlight, a tim ho dostat do docku a tahat na nej obrazky
muzete pustit ten program a dat file open...
muzete si zeditovat i tu databazi tech launchservices, ale to bych vam velmi nedoporucoval
muzete si udelat automator akci pro urcity adresar, ktera vam po pridani souboru urciteho typu tu aplikaci spusti
muzete si koupit pathfinder (je ted v akci nejakeho dealu - viz sekce co se jinam nehodi) a tam si muzete upravovat to context menu do aleluja
moznosti je spousta...

Odpovědět