Problem s iMessages

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
Pontius
Příspěvky: 132
Registrován: 29 pro 2014 12:52

Problem s iMessages

Příspěvek od Pontius » 01 srp 2018 20:26

Ahoj,

vcera jsem prevedl cislo od O2 k VF a od te doby mi iMessages chodi z emailove adresy, neni u nich uveden muj kontakt - tel. cislo. Kdyz se divam na nastaveni, tak se mi u moznosti nastaveni tel. cisla stale toci, ze se to zpracovava.

Mym cilem pouze je, aby iMessages chodily z meho tel. cisla a nebyl tam jako kontakt email. Drive mi to v poradku slo.

Vite, co s tim? Kde by mohla byt chyba?

Diky moc!

mberdych
Příspěvky: 1746
Registrován: 30 srp 2012 12:14

Re: Problem s iMessages

Příspěvek od mberdych » 01 srp 2018 20:44

Nevím kde je problém, obecně stačí vypnout aktivaci iMessage a znovu zapnout. Pro správnou funkčnost je nutné mít povolené zahraniční SMS, ověřuje se to na zahraničním čísle a pokud na nej neposle zprávu, tak aktivace neprobehne.

Pontius
Příspěvky: 132
Registrován: 29 pro 2014 12:52

Re: Problem s iMessages

Příspěvek od Pontius » 06 srp 2018 19:24

Diky moc! Uz to slape :)

Paroli
Příspěvky: 2
Registrován: 24 zář 2020 06:32

Re: Problem s iMessages

Příspěvek od Paroli » 25 říj 2020 11:12

Ahoj,

třeba to někomu pomůže, u dcerky jsem půl roku řešil iMessage, neproběhla aktivace. iMessage šel pouze pres iCloud, nešel na mobilní číslo.
Řešil jsem to apple support (bezva) a s T-mobile (no comment)

Ano, funguje to přibližně jak psáno výše, že se při aktivaci odešle nějaká SMS do ciziny na aktivační server Applu.
T-mobile mi půl roku tvrdí, že u nich je vše taky OK, že SMS do zahraniční nejsou blokovány, že u nich s aktivací problém není.

ALE...

Po půl roce, když jsem to opět zkoušel, mi jeden jejich T-mobile prostořeký operátor řekl, že na tom čísle opravdu nejsou žádné blokace SMS, pouze blokování hovorů do zahraničí, asi aby dcerka neprovolala ..... heuréééka.

Nechal jsem zrušil VEŠKERÉ blokace, tedy i hovorů ?!? a už to fičí....

Odpovědět