Mac book pre študenta vysokej školy

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
Uživatelský avatar
mac danttes
Příspěvky: 135
Registrován: 30 črc 2012 15:50

Mac book pre študenta vysokej školy

Příspěvek od mac danttes » 10 srp 2012 15:49

Zdravím, vyberám pre brata Mac book a neviem sa rozhodnuť, či je pre študenta informatiky vhodnejší Mac book Pro, alebo Mac book Air (výber bude v 13").
Bude ho nosiť na prednášky a ako začínajúci informatik určite bude v ňom programovať, tiež práca s grafickými programami.
Za každú radu vopred dakujem, prípadne za vaše skúsenosti s tymýto modelmi, v čom ktorý vyniká a naopak.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3637
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Mac book pre študenta vysokej školy

Příspěvek od rony » 10 srp 2012 16:35

vykon je porovnatelny. mba je mobilnejsi a musis ho kupit uz s danou ram a procesorom, s tymi uz nepohnes. mb pro zasa mozes vymenit ramku, vymenit hardisk napr. za ssd. mba uz ma ssd. takze volil by som podla kriterii ako hmotnost, pozadovana velkost disku, dizajn. ssd je samozrejme drahsie. dalsi uvedu asi dalsie rozdiely, toto su zakladne.

osobne by som si do skoly bral mba kvoli ultramobilite, vydrze...
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Mac book pre študenta vysokej školy

Příspěvek od casey » 10 srp 2012 16:37

Já jsme taky ajťák a taky jsem studoval :) V obou ohledech je lepší MBA. Osobně teda preferuji 11" kvůli mobilitě a doma / v práci (kde u toho člověk sedí hodiny) připojit na externí monitor, protože na delší práci není ani těch 13" nic moc...

Uživatelský avatar
honza.svasek
Příspěvky: 371
Registrován: 15 črc 2012 22:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Mac book pre študenta vysokej školy

Příspěvek od honza.svasek » 10 srp 2012 22:33

Rozhodně MBA.
Pokud budeš dost využívat cloudové služby, tak doporučuju ještě na doma pořídit iMaca nebo postačí i externí monitor.
A to čistě z toho důvodu, že 13´ je prostě zbytečný a stačí 11´. Vejde se do všech tašek, základní práci zvládne...
Nejsem jen sarkastický...taky spím.

Uživatelský avatar
mac danttes
Příspěvky: 135
Registrován: 30 črc 2012 15:50

Re: Mac book pre študenta vysokej školy

Příspěvek od mac danttes » 11 srp 2012 12:44

Dakujem za príspevky, zvážim teda po dohode s bráškom ten air...

MarekSochor
Příspěvky: 175
Registrován: 02 srp 2012 09:07

Re: Mac book pre študenta vysokej školy

Příspěvek od MarekSochor » 11 srp 2012 15:14

Já na VŠ používám macbook pro, měl jsem i aira(2008), přenositelnost je fajn, ikdyz v batohu se ten rozdíl ztratí, přešel jsem z dvou důvodu, první je vykon - u novějších airu s ssd již neplatí a druhým důvodem je ethernet, který se ale už dá řešit thunderbolt. Já měl ethernet do USB a nebylo to ono... :) takže bud air s "hromadou" příslušenství a nebo procko :)

Uživatelský avatar
RadimSvidrnoch
Příspěvky: 122
Registrován: 15 črc 2012 22:03
Bydliště: Ostrava - Polanka
Kontaktovat uživatele:

Re: Mac book pre študenta vysokej školy

Příspěvek od RadimSvidrnoch » 11 srp 2012 22:17

Víš je to jako v životě sto lidí, sto chutí. Jeden ti napíše, že jednoznačně AIRa a druhý zase, že PROčko je to nej. Pokud se bavíme o 13" modelu tak bych ti (bráchovi) asi spíš doporučil koupit PROčko s dedikovanou graf. kartou jestli v tom chce dělat něco s grafikou, nehledě na to, že do PROčka můžeš postupně narvat to velké + co má AIR a to je SSD disk, přikoupíte trochu paměti, nejlépe 16GB a PROčko bude šlapat jak stolní PC za 100 000,- ;) Pokud by šlo více o design tak bych okamžitě bral AIRa i v případě, že by šlo o takový normální počítač na doma. Ale pokud na tom chce makat tak mu doporučuji PROčko. Ale nejlépe si skočte ošahat oba dva do nějakého shopu a rozhodněte se na místě a napiště si plusy a mínusy a pak se rozhodněte. ;) :idea:
Radim Švidrnoch

Uživatelský avatar
MichalM.Mac
Příspěvky: 3342
Registrován: 30 črc 2012 11:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Mac book pre študenta vysokej školy

Příspěvek od MichalM.Mac » 12 srp 2012 00:26

MBP 13' s dedikovanou grafikou? Podzim, ej? :-)

Uživatelský avatar
RadimSvidrnoch
Příspěvky: 122
Registrován: 15 črc 2012 22:03
Bydliště: Ostrava - Polanka
Kontaktovat uživatele:

Re: Mac book pre študenta vysokej školy

Příspěvek od RadimSvidrnoch » 12 srp 2012 10:40

Moje chyba, neměly ale ty modely než je na WWDC aktualizovali dedik. grafiku? Nebo se mi to nějak pomíchalo? :oops:
Radim Švidrnoch

Uživatelský avatar
Alisczech
Administrátor
Příspěvky: 1902
Registrován: 11 črc 2012 14:34
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Mac book pre študenta vysokej školy

Příspěvek od Alisczech » 12 srp 2012 11:24

Novy 13" MBP nema dedikovanou grafickou kartu. Tu maji az vyssi modely, bohuzel
 Certified Trainer, ACE, fotograf a žurnalista
http://jbrezina.cz http://ilumio.cz http://4foto.cz http://fripito.com

Odpovědět