MAC OS na WIN7

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
Uživatelský avatar
Standa11
Příspěvky: 11
Registrován: 30 črc 2012 17:45
Bydliště: UK

MAC OS na WIN7

Příspěvek od Standa11 » 30 črc 2012 18:21

Trošičku zvláštní dotaz ale přece jenom ho sem vložím. Mám rád Apple. Již 3 roky používám iPhone (nyní 4s) a jsem s ním nad míru spokojený. Měl jsem také možnost na 14 dní vyzkoušet iPad 2. Velmi pěkný produkt obzvláště ten poslední 3 generace. Zatím nevidím praktické využití ale třeba jednou podlehnu ;)
Můj dotaz je ohledně instalace MAC OS na WIN7. Než bych si koupil tak drahou věc jako je Macbook Pro nebo iMac, rád bych si celý systém nejdříve pořádně vyzkoušel. Mám notebook Acer Aspire 5742 který běží na Intel Core i5-460M. Existuje nějaká možnost instalace MAC OS na WIN7? Ať už přes nějaké virtualizace nebo na tvrdo jako druhý systém? Koupil bych si Mac klávesnici abych mohl systém využít na plno a zkrátka zkoušet a testovat co to umí, jaké jsou hlavní rozdíly a návyky. Článků na toto téma je spoustu, včetně srovnání a detailních rozborů avšak není nad to si to vyzkoušet na vlastní kůži, na delší dobu v domácím prostředí. V obchodě se mi systém moc líbí. Ale... Když ptáčka lapají...

Pokud nějaká taková možnost existuje, můžete být prosím konkrétnější. Kde sehnat sw pro virtualizaci, případně jak instalovat MAC OS jako druhý sw. Díky za info.

ronny
Příspěvky: 11
Registrován: 30 črc 2012 17:04

Re: MAC OS na WIN7

Příspěvek od ronny » 30 črc 2012 18:24

Virtuálních imagů se po internetu válí hodně, takže stačí jen stáhnout (k tomu stáhnout Virtualbox či VMware) a spustit. Osobně jsem ale moc paranoidní a nikdy bych se tam nepřihlašoval do ničeho, čeho bych mohl později litovat. Také rychlost systému nejspíše nebude taková jako na normálním stroji.

Uživatelský avatar
Standa11
Příspěvky: 11
Registrován: 30 črc 2012 17:45
Bydliště: UK

Re: MAC OS na WIN7

Příspěvek od Standa11 » 30 črc 2012 18:31

To ronny: Díky. O rychlost mi nejde. V tomto ohledu Applu dostatečně důvěřuji, že jejich produkty hlavně v té vyšší cenové kategorii budou dostatečně rychlé a svižné. Měl jsem několikrát možnost si chvilinku pohrát s Macbooky v obchodě. Mně jde o to, vyzkoušet si ten systém MAC OS jako takový. Jeho možnosti v praxi.

PS: nehledám cracklý MAC OS. Klidně si jeho kopii koupím. Jen, jestli to pak bude na těch virtualizacích fungovat.
Naposledy upravil(a) Standa11 dne 30 črc 2012 18:57, celkem upraveno 1 x.

ronny
Příspěvky: 11
Registrován: 30 črc 2012 17:04

Re: MAC OS na WIN7

Příspěvek od ronny » 30 črc 2012 18:53

Je i plno howto, jak to v tom Virtualboxu rozjet, ale je to takové 50 na 50. Zkus na Googlu hledat pod "Mac OS X Lion virtualbox" (můžeš zkusit i Mountain Lion - jen nevím, jestli už bude).

Uživatelský avatar
Alisczech
Administrátor
Příspěvky: 1902
Registrován: 11 črc 2012 14:34
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: MAC OS na WIN7

Příspěvek od Alisczech » 30 črc 2012 20:09

Standa11 píše:PS: nehledám cracklý MAC OS. Klidně si jeho kopii koupím. Jen, jestli to pak bude na těch virtualizacích fungovat.

Bohuzel Apple oficialne nenabizi moznost instalovat Mac OS X na jiny nez Apple HW. Takze pokud si koupis klasickou instalaci Mac OS X, tak ti na tvuj notebook nainstalovat nepujde. Ano, po internetu se vali rada "upravenych" verzi Mac OS X, ktere maji tuto ochranu opravenou, ale vysledek je nezaruceny ...
 Certified Trainer, ACE, fotograf a žurnalista
http://jbrezina.cz http://ilumio.cz http://4foto.cz http://fripito.com

Uživatelský avatar
Standa11
Příspěvky: 11
Registrován: 30 črc 2012 17:45
Bydliště: UK

Re: MAC OS na WIN7

Příspěvek od Standa11 » 30 črc 2012 20:35

Dik Honzo, tak ze radeji koupit rovnou Mac a nechat se mile nebo nemile prekvapit :roll: Nechci se poustet do slozitejsich akci a kdesi z internetu "neco" nezaruceneho stahovat a slozite instalovat.

Uživatelský avatar
MikeshCZ
Příspěvky: 137
Registrován: 30 črc 2012 11:32
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: MAC OS na WIN7

Příspěvek od MikeshCZ » 30 črc 2012 21:20

Hlavně při nejhorším, pokud budeš hrubě nespokojen, tak si tam nainstaluješ nativně Win přes BootCamp. Ale bude to asi jako motor z Favorita ve Ferrari (taky je to od F) :D

Pokud by ses přece jen pustil do tzv. "Hackintose", počítej s tím, že se může stát, že ti spousta věcí nepůjde - zvukovka, vyšší rozlišení, wifi, apod. Záleží vždy na dané konfiguraci stroje. Podle mě se tím budeš akorát po večerech trápit, moc to nepůjde a nakonec si koupíš Maca 8-) .
iBook G3 Indigo - Mac OS9 | MacBook Pro 15" (Late 2006) | Mac Mini (Mid 2007) | MacBook 13" (Early 2008) | iPhone 4S - iOS7

zdeseb
Příspěvky: 2
Registrován: 30 črc 2012 22:54

Re: MAC OS na WIN7

Příspěvek od zdeseb » 31 črc 2012 06:42

Mohu z vastní zkušenosti potvrdit, že provoz pod VMWare je použitelný způsob jak si MAC OS osahat. Valná většina věcí funguje a ani ta rychlost není nijak tragická (pro účely vyzkoušení).

Zdeněk

Uživatelský avatar
comatory
Příspěvky: 267
Registrován: 30 črc 2012 19:07

Re: MAC OS na WIN7

Příspěvek od comatory » 31 črc 2012 07:58

Standa11 píše:Dik Honzo, tak ze radeji koupit rovnou Mac a nechat se mile nebo nemile prekvapit :roll: Nechci se poustet do slozitejsich akci a kdesi z internetu "neco" nezaruceneho stahovat a slozite instalovat.
Jeste je moznost koupit Mac pro switchery,tz Mac mini. Je nejlevnejsi a pokud ti to bude vyhovovat tak to muzes prodat a koupit neco lepsiho. Myslimze virtualizovany OS toho asi hodne vynecha,jako multitouch atd a asi ne vsechno bude fungovat tak jak ma (ale treba se pletu).

To uz bych se radsi pokusil o hackintosh ze stavajiciho PC,vim ze nekdo provozoval Snow Leoparda na netbooku od Aceru.

lukas5
Příspěvky: 8
Registrován: 15 črc 2012 20:19

Re: MAC OS na WIN7

Příspěvek od lukas5 » 08 srp 2012 15:45

Moznosti jsou, ja mam vyzkouseny virtualbox a mac OS 10.6.8, da se s tim normalne pracovat a na vyzkouseni urcite staci.

Stahnout Virtualbox + mac os iso, pohledej na googlu...

Faramir

Re: MAC OS na WIN7

Příspěvek od Faramir » 08 srp 2012 17:06

comatory píše:Jeste je moznost koupit Mac pro switchery,tz Mac mini. Je nejlevnejsi a pokud ti to bude vyhovovat tak to muzes prodat a koupit neco lepsiho.
Řekni mi, co je lepší než Mac mini a není to notebook a nemá to integrovaný monitor? Chci desktop a Mac Pro je neskutečně předražený. Jiná možnost než Mac mini pro mě neexistuje. iMac nechci, má zbytečný monitor, pro který nemám využití. A jiné desktopy Apple nemá...

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3638
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: MAC OS na WIN7

Příspěvek od rony » 08 srp 2012 21:56

mac mini je slusny stroj, ak mas pochybnosti, kup ho s i7 a pridas maximum ram. dalsia pomoc je ssd v kombinacii s beznym hdd a mas naozaj dostatok vykonu.

ja mam mac mini 2009, pridaval som iba 8 gb ram a beha slusne na Snow Leopard ale teraz som sa rozhodol pre mba s tym, ze vyskusam ako mi pojde s nim robit s externym monitorom kb a myskou.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Faramir

Re: MAC OS na WIN7

Příspěvek od Faramir » 09 srp 2012 07:07

Já už ho mám s I5, 8 GB RAM a SSD a právě nenarážím na limity. Je levný, to ano, ale myslím, že rozhodně neslouží "jen pro vstup do jablečného světa". Osobně si za několik let koupím opět Mac mini, protože, jak jsem psal, nechci další monitor (mám 40" LED 400 Hz telku a jako druhý monitor mám 24" PVA BenQ) a i když jsou Apple monitory kvalitní, prostě se nechci zbytečně zbavit toho, co mám. Notebook také nechci, patřím mezi ty, kterým notebook dokázal plně nahradit iPad, takže by ntb stejně jen stál na stole připojený k monitorům, klávesnici a myši. Mac Pro je příliš drahý (i když by HW vyhovoval nejlépe), takže zbývá "jen" Mac mini. Já mám tu nejslabší variantu a přesto mi v pohodě stačí na všechno, s výjimkou her. Ale na hry mám Win PC s mnohem lepším HW, který také měnit nehodlám, je to taková moje konzole :-) Takže jsem vlastně spokojený. Jen prostě nechápu, proč by měl být Mini vhodný pro switchery a v budoucnu ho prodat a koupit něco lepšího. Pro mě totiž nic lepšího dosažitelného není (70.000 Kč za Mac Pro pro mě opravdu není dosažitelné).

Uživatelský avatar
dodo_mt
Příspěvky: 168
Registrován: 01 srp 2012 23:26
Bydliště: MT

Re: MAC OS na WIN7

Příspěvek od dodo_mt » 09 srp 2012 07:54

Faramir: som na tom presne tak isto ako ty. Akurát že som mal predtým MacBook ale po čase mi bol zbytočný kedže bol len ako desktop teraz ked umrel som presne vedel čo kúpiť - Mac Mini. Toto zariadenie je presne to čo potrebujem...

Na mobilitu mám iPad.

dodo
Apple iPhone SE 64GB gold | iOS 9.3.5 - no JB | Orange
Apple iPad Air 2 64GB Wifi gold
Apple Mac Mini i5 2.5GHz | Mind 2011 | SSD Crucial M4 128GB + HDD 500GB | Fusion Drive | 16GB Ram
Apple Keyboard (Wireless)
Apple Magic Mouse

Uživatelský avatar
RadimSvidrnoch
Příspěvky: 122
Registrován: 15 črc 2012 22:03
Bydliště: Ostrava - Polanka
Kontaktovat uživatele:

Re: MAC OS na WIN7

Příspěvek od RadimSvidrnoch » 09 srp 2012 12:30

Přesně tak, pokud nevíš zkus miniho a už nebudeš chtít jinak :lol: přesně jako já :lol: Taky jsem zkoušel různé Hackintoshe a podobné blbinky, jediné co z toho bylo tak několik hodin práce a samozřejmě k ničemu. Pak mi odešlo PCčko a neřešil jsem to a šel do Miniho po zkušenostech jaké měl kolega tak jsem si řekl tak jó :o řeknu ti. Nelituju! Pokud váháš tak ho zkus, nehledě na to že pokusit se rozjet OSX na něčem jiném než Apple stroji je nelegální :roll:
Radim Švidrnoch

Faramir

Re: MAC OS na WIN7

Příspěvek od Faramir » 09 srp 2012 15:48

Já mám OS X kromě svého Miniho i na běžném PC jako hackintosh, tváří se jako Mac Pro. OS X Mountain Lion mám koupený, takže to považuji za legální, neukradl jsem ho. Akorát mám trochu obavu, jestli to nemůžou nějak zjistit a třeba mi zablokovat ID, ale podle ohlasů z různých stran se to prý nijak zjistit nedá, to mě trochu uklidňuje. Každopádně když se hackintosh nainstaluje na podporovaný HW pomocí UniBeast, funguje bezvadně a řeknu vám, že čtyřjádro, 16 GB RAM, systém na SSD a dedikovaná GPU (byť pouhý stařičký Radeon HD 5770) je hukot :-) Funguje mi všechno včetně sítě, zvuku (5.1) a spánku, přes BT mám připojenou Magic Mouse a drátovou klávesnici (stejný důvod jako u Miniho, numerický blok, jinak bych radši samozřejmě bezdrátovou). A narozdíl od Miniho, tady si i bez problémů zahraju Skyrim přes Parallels, výkonu je dostatek a běhá to opravdu bezvadně. Takový nativní Mac by se mi moc líbil. Mám obavu, že se holt jednou plácnu přes kapsu a koupím ten Mac Pro, i když je to hrůzná částka, ale je to přesně to, co mi vyhovuje. Ale budu na to šetřit asi hodně dlouho...

yarda
Příspěvky: 90
Registrován: 14 srp 2012 10:40

Re: MAC OS na WIN7

Příspěvek od yarda » 14 srp 2012 10:57

Alisczech píše:
Standa11 píše:PS: nehledám cracklý MAC OS. Klidně si jeho kopii koupím. Jen, jestli to pak bude na těch virtualizacích fungovat.

Bohuzel Apple oficialne nenabizi moznost instalovat Mac OS X na jiny nez Apple HW. Takze pokud si koupis klasickou instalaci Mac OS X, tak ti na tvuj notebook nainstalovat nepujde. Ano, po internetu se vali rada "upravenych" verzi Mac OS X, ktere maji tuto ochranu opravenou, ale vysledek je nezaruceny ...
Mam koupenou klasickou instalaci OS X kvuli MacBooku a je fakt ze sice na stolnim, ale hackintosh mam...Jde jen o to, mit to spravny zelezo, takze je fakt ze s notebookama je to problem o to vetsi...
je:
MacBook Pro M2 16/256
iPhone 14 Pro
Apple Watch SE N+
bývalo:
3G, 3GS, 4S, 5S, SE, 8, 11 Pro
iPad Mini 2
MacBook Alu 2008, MacBook PRO Retina 13" Mid 2014, MacMini Late 2012, MacBook Pro Retina 15" Late 2013
Apple TV 3
Apple Watch Series 2 N+

yarda
Příspěvky: 90
Registrován: 14 srp 2012 10:40

Re: MAC OS na WIN7

Příspěvek od yarda » 14 srp 2012 11:01

Faramir píše:Já mám OS X kromě svého Miniho i na běžném PC jako hackintosh, tváří se jako Mac Pro. OS X Mountain Lion mám koupený, takže to považuji za legální, neukradl jsem ho. Akorát mám trochu obavu, jestli to nemůžou nějak zjistit a třeba mi zablokovat ID, ale podle ohlasů z různých stran se to prý nijak zjistit nedá, to mě trochu uklidňuje. Každopádně když se hackintosh nainstaluje na podporovaný HW pomocí UniBeast, funguje bezvadně a řeknu vám, že čtyřjádro, 16 GB RAM, systém na SSD a dedikovaná GPU (byť pouhý stařičký Radeon HD 5770) je hukot :-) Funguje mi všechno včetně sítě, zvuku (5.1) a spánku, přes BT mám připojenou Magic Mouse a drátovou klávesnici (stejný důvod jako u Miniho, numerický blok, jinak bych radši samozřejmě bezdrátovou). A narozdíl od Miniho, tady si i bez problémů zahraju Skyrim přes Parallels, výkonu je dostatek a běhá to opravdu bezvadně. Takový nativní Mac by se mi moc líbil. Mám obavu, že se holt jednou plácnu přes kapsu a koupím ten Mac Pro, i když je to hrůzná částka, ale je to přesně to, co mi vyhovuje. Ale budu na to šetřit asi hodně dlouho...
Sice neukradl, ale Apple ma tusim v podminkach, ze to muzes instalovat pouze na jejich stroje...Coz vlastne sestavenim hackintoshe porusujeme...Toho zablokovani uctu bych se vubec nebal...PC se tvari jako Mac Pro, takze cajk...Jinak muzu jen potvrdit...Spravne sestavenej hackintosh beha jak hodinky...
je:
MacBook Pro M2 16/256
iPhone 14 Pro
Apple Watch SE N+
bývalo:
3G, 3GS, 4S, 5S, SE, 8, 11 Pro
iPad Mini 2
MacBook Alu 2008, MacBook PRO Retina 13" Mid 2014, MacMini Late 2012, MacBook Pro Retina 15" Late 2013
Apple TV 3
Apple Watch Series 2 N+

Faramir

Re: MAC OS na WIN7

Příspěvek od Faramir » 14 srp 2012 11:32

Pokud mi nezablokují účet a nezjistí, že můj Mac Pro je ve skutečnosti něco jiného, tak mi je putna, že porušuji jejich podmínky :-) Důležité je, že mám ML koupený a že to běhá :-) Ostatně kdyby Mac Pro nestál tolik peněz, koupil bych si ho, takhle si ho holt musím postavit...

yarda
Příspěvky: 90
Registrován: 14 srp 2012 10:40

Re: MAC OS na WIN7

Příspěvek od yarda » 14 srp 2012 12:52

Faramir píše:Pokud mi nezablokují účet a nezjistí, že můj Mac Pro je ve skutečnosti něco jiného, tak mi je putna, že porušuji jejich podmínky :-) Důležité je, že mám ML koupený a že to běhá :-) Ostatně kdyby Mac Pro nestál tolik peněz, koupil bych si ho, takhle si ho holt musím postavit...
Jo...jsem na tom uplne stejne...=o)
je:
MacBook Pro M2 16/256
iPhone 14 Pro
Apple Watch SE N+
bývalo:
3G, 3GS, 4S, 5S, SE, 8, 11 Pro
iPad Mini 2
MacBook Alu 2008, MacBook PRO Retina 13" Mid 2014, MacMini Late 2012, MacBook Pro Retina 15" Late 2013
Apple TV 3
Apple Watch Series 2 N+

Uživatelský avatar
bradka
Příspěvky: 113
Registrován: 16 črc 2012 16:51
Bydliště: okr. Kroměříž

Re: MAC OS na WIN7

Příspěvek od bradka » 14 srp 2012 13:26

K původnímu dotazu: Vyzkoušení iMacu nebo MacBooku nabízí iStyle prodejny, není to úplně levné vypůjčení, ale na otestování co systém umí a co ne to může stačit.
Osobně bych ale pro vyzkoušení volil koupi levného MacMiniho z inzerátu, vše si vyzkoušel, miniho pak prodal nebo si jej nechal na nějaké serverové využití na domácí síti.
iPhone SE 2020, MacBook Pro 13" 2020 Ventura, Mac mini late 2014 Monterey

Odpovědět