Email - iOS a OSX

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
Petr8020
Příspěvky: 130
Registrován: 30 črc 2012 17:17

Email - iOS a OSX

Příspěvek od Petr8020 » 03 dub 2013 14:54

Ahoj.Už před časem jsem si všiml, že mi push a sync mailu (gmail) nefunguje tak spolehlivě jako dříve.Už od začátku používání apple zařízení (iPad, iPhone a Mac) používám výchozí aplikace pošta od applu a mám nastaveno na iOS přes exchange na macu google.
Jde mi o to, že příchozí mail jsem přečetl na zařízení, které bylo zrovna při ruce a do pár vteřin zmizeli odznaky na aplikaci pošta jak u iOS tak na macu, nebo smazal jsem mail a změny se ihned projevily všude.
Teď jako by to přestalo fungovat, nebo s nějakou časovou prodlevou, uplně přesně se mi to nepodařilo vypozorovat.Mám i pocit, že mi maily chodí opožděně např. s 15 minutovým zpožděním.
Něco jsem někde zaslechl, že končí exchange active sync podpora pro nové uživatele nebo tak něco, nevím jestli to s tím má co společnýho.
Mohl by mi to tu někdo trochu objasnit a případně poradit jak nejlépe nastavit gmail pro výchozí app jak na iOS tak na macu?
Omlouvám se jestli se to tu někde řešilo, ale co se týče nastavení emailu je to toho už mrak a to co potřebuju jsem nikde nezachytil.
Díky

mrzic
Příspěvky: 473
Registrován: 30 črc 2012 10:27

Re: Email - iOS a OSX

Příspěvek od mrzic » 03 dub 2013 15:20

Mám ten samý problém a pozoruji to od doby, kdy Google přestal podporovat activesync. Na iDevices mám ještě nastavený účty jako exchange.
MacBook Air 15 M2
iPad Pro 11 M1, iPadOS 16
iPhone 12 Pro Max, iOS 16
Apple TV4

Petr8020
Příspěvky: 130
Registrován: 30 črc 2012 17:17

Re: Email - iOS a OSX

Příspěvek od Petr8020 » 03 dub 2013 15:30

Já to nějak neřešil, ale včera jsem zkoušel proklikávat všechna nastavení, nejsem si jen jistej jestli jsem měl na macu předtím exchange, nebo se mi to změnilo na současný google a myslel jsem že je to tím, ale exchange se mi nepodařilo stejně nastavit, takže jsem to nechal tak jak to mám.
Bez problémů to pozměním podle nějaké rady zde.Nebál bych se ani přes iCloud (vše ostatní mimo pošty přes něj synchronizuju) jen jsem nějak nepochopil jak to s mailem funguje, musím si tam založit novou adresu a na něj přesměrovat ten gmail nebo proč si musím zakládat nový email s jejich koncovkou?

Mazlik
Příspěvky: 198
Registrován: 31 led 2013 09:30

Re: Email - iOS a OSX

Příspěvek od Mazlik » 03 dub 2013 18:22

U Apple si přece nemusíte zakládat žádný mail stačí nějaký stávající mail k Apple ID, pokud chcete nakupovat placený obsah a nebo používat iCloud pro synchronizaci Ale pokud toto nepotřebujete nebo nechcete tak nepotřebujete vůbec žádný mail. Apple vás nenutí si u nich zakládat mail, je to čistě vaše rozhodnutí zda si u nich založíte mail.

A pokud chcete gmail používat jako výchozí v app mail tak se to nastavuje v předvolbách mailu viz foto
CapturFiles_1.jpg
Naposledy upravil(a) Mazlik dne 03 dub 2013 18:42, celkem upraveno 1 x.

Petr8020
Příspěvky: 130
Registrován: 30 črc 2012 17:17

Re: Email - iOS a OSX

Příspěvek od Petr8020 » 03 dub 2013 18:39

Mazlik píše:U Apple si přece nemusíte zakládat žádný mail stačí nějaký stávající mail k Apple ID, pokud chcete nakupovat placený obsah a nebo používat iCloud pro synchronizaci Ale pokud toto nepotřebujete nebo nechcete tak nepotřebujete vůbec žádný mail. Apple vás nenutí si u nich zakládat mail, je to čistě vaše rozhodnutí zda si u nich založíte mail.
Tak to si nějak nerozumíme... Ke svému Apple ID samozřejmě mám můj již zmiňovaný gmail.Když byl do OS X integrován iCloud tak jsem samozřejmě spolu s kontakty, kalendářem, poznámkami ... zkoušel i mail, ale chtělo to vytvořit jméno s @me.com nebo @icloud.com a já se pouze tázal, že jsem to nepochopil jak nastavit můj gmail přes iCloud.
Pokud mi to ve zkratce vysvětlíte budu rád

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Email - iOS a OSX

Příspěvek od tlacenka » 03 dub 2013 18:45

nijak - pres icloud vam pujde pouze @me.com a @icloud.com (to @me.com je dnes udelane pouze jako alias pro ten @icloud.com).
a ucet na gmailu je proste ucet jinde - ten do icloudu nijak nedostanete (leda si preposlat maily z gmailu na ten icloud, ale zase tolik mista od apple nemate...) - tzn v iOS nebo OS X si nastavite gmail a jako dalsi schranku si date icloud a pak jen volite pri odesilani posty z jakeho mailu to pujde. Bohuzel.

Petr8020
Příspěvky: 130
Registrován: 30 črc 2012 17:17

Re: Email - iOS a OSX

Příspěvek od Petr8020 » 03 dub 2013 18:52

tlacenka píše:nijak - pres icloud vam pujde pouze @me.com a @icloud.com (to @me.com je dnes udelane pouze jako alias pro ten @icloud.com).
a ucet na gmailu je proste ucet jinde - ten do icloudu nijak nedostanete (leda si preposlat maily z gmailu na ten icloud, ale zase tolik mista od apple nemate...) - tzn v iOS nebo OS X si nastavite gmail a jako dalsi schranku si date icloud a pak jen volite pri odesilani posty z jakeho mailu to pujde. Bohuzel.
Ano díky, přesně tak jsem to pochopil a správně.Proto jsem se tak podivoval nad příspěvkem od Mazlika, který je trochu mimo a nebo jsme si nerozuměli.A ještě pro něj mám na jeho odpověď jednu poznámku - samozřejmě google v mailu na OS X nastavený mám nemusíte mi posílat screeny, tam je mi vše jasný.Původně jsem tu zjišťoval proč začal zlobit email s nastavením exchange, které jsem doposud bez problémů používal od samého začátku používání s iDevice

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Email - iOS a OSX

Příspěvek od tlacenka » 03 dub 2013 18:53

protoze (dle meho) google ustrihl active sync sluzbu, ale to se jen domnívám - osobně to nikde ozkoušené nemám (snažím se vyhýbat exchange jak jen to jde, i kdyz chapu, ze v corporate segmentu je to dnes skoro (bohužel) nemožné.

edit: a Mazlíka neřešte - jen se snažil pomoci

Petr8020
Příspěvky: 130
Registrován: 30 črc 2012 17:17

Re: Email - iOS a OSX

Příspěvek od Petr8020 » 03 dub 2013 19:04

jj vím, že byly nějaké zprávy o ukončení active sync u exchange a je to asi dost pravděpodobné, že je to ta příčina.
Jak teda zajistit, aby mi email spolehlivě fungoval - což pro mě znamená
1) push příjmání pošty
2) spolehlivá synchronizace (přeštu na iOS, zmizí odznak na aplikaci v OS X a naopak.Smažu a smaže se všude atd.
Jak toto vše funguje při nastavení přes google?Nejsou tam nějaké časové prodlevy? (smazal bych ty účty exchange)

edit: Nic proti Mazlikovi, ale přišlo mi jako by ani nečetl o čem jsem toto téma založil a pak trochu špatně radil s tím "iCloud mailem" se kterým jsem si nebyl jistý jak to vlastně je.Jinak vše ok :)

Mazlik
Příspěvky: 198
Registrován: 31 led 2013 09:30

Re: Email - iOS a OSX

Příspěvek od Mazlik » 03 dub 2013 19:15

Abych pravdu řekl vůbec netuším kde po vás chtěli vytvořit jejich mail. Schválně jsem si založil nový účet na Macu a všude to po mě chce pouze Apple ID a nebo se spustí průvodce vytvořením nového ID ale nikde to po mě nechce vytvořit žádný mail od Apple.Tak bohužel, v tomto vám asi neporadím.

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Email - iOS a OSX

Příspěvek od tlacenka » 03 dub 2013 19:16

mno pokud to budete pouzivat imap, tak ty priznaky se vyresi urcite, co se tyka push, tak bych to videl budto tak, ze budete pouzivat icloud, nebo jsou aplikace typu gpush a spol, kterym bych osobne neveril, protoze pro svoji funkcnost vyzaduji znat login udaje u gmail uctu...(coz je logicke, ale pro me neakceptovatelne) - jine reseni neznam (coz neznamena, ze neexistuje).

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Email - iOS a OSX

Příspěvek od tlacenka » 03 dub 2013 19:17

chteji ho vytvorit pri aktivaci icloudu na nove apple id tusim (ten mail)

Mazlik
Příspěvky: 198
Registrován: 31 led 2013 09:30

Re: Email - iOS a OSX

Příspěvek od Mazlik » 03 dub 2013 19:23

Omlouvám se za špatnou radu.a nepochopení.

Petr8020
Příspěvky: 130
Registrován: 30 črc 2012 17:17

Re: Email - iOS a OSX

Příspěvek od Petr8020 » 03 dub 2013 19:35

imap používám.Jde jenom o můj soukromý mail a asi jsem moc puntičkář, zvykl jsem si na bezproblémový sync přes exchange a teď když to začalo zlobit tak sem se chtěl ujistit jestli neni nějaký způsob jak docílit předchozího stavu ale bez exchange.
Rozčiluje mě, že na iPadu přečtu email, ale na iPhonu i macu mi dál svítí oznámení o novém emailu, předtím jsem přečetl a do 5 vteřin to bylo všude jako vyřízené, přečtené, smazané atd.
Teď to zmizí teprve až otevřu aplikaci a taky mi přijde a i sám jsem si posílal emaily ze starého účtu na seznamu, že trvá cca 15 minut než mi email dorazí

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: Email - iOS a OSX

Příspěvek od Mironet » 03 dub 2013 20:39

Jo jo, útěchou pro vás může být že v tom nejste sám a může za to opravdu Google a jeho rozhodnutí o konci podpory Active Exchange pro svůj freemail. Začalo to tuším počátkem března. Zatím jsem nějak nepátral co s tím, ale obávám se že nic moc jako uživatelé nezmůžeme. iOS zařízení a Google se prostě od sebe budou asi dále vzdalovat a je pochopitelné, že Google tlačí Android. Jediným řešením je v tento moment asi přechod na @me nebo @icloud email a nechat si maily z gmailu přeposílat. Tím se ale zase uvážete Applu... :-/

Petr8020
Příspěvky: 130
Registrován: 30 črc 2012 17:17

Re: Email - iOS a OSX

Příspěvek od Petr8020 » 03 dub 2013 20:57

Tak alespoň vím, že to neni chyba na mé straně a o problému se ví.Uvázat se applu by mi ani tak nevadilo, už tak jsme uvázaní, ale to přeposílání mi moc nevoní, už jednou sem tak měl původní email přeposílaný na současný gmail a byly s tím občas problémy.Nevím kde byla chyba postupem času sem starý email odříznul uplně a už to neřešil, takže znova opakovat se mi to nechce.A další věc je omezená kapacita co se týče "free iCloudu"

Uživatelský avatar
kocour
Příspěvky: 90
Registrován: 30 črc 2012 20:13
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: Email - iOS a OSX

Příspěvek od kocour » 03 dub 2013 21:20

taky je mozne pouzit outlook.com (i na vlastni domene), ktery ActiveSync podporuje a tedy umi i push do iOS zarizeni

Uživatelský avatar
Lukas Valenta
Příspěvky: 414
Registrován: 01 led 2013 01:44
Kontaktovat uživatele:

Re: Email - iOS a OSX

Příspěvek od Lukas Valenta » 03 dub 2013 21:22

Outlook.com nerozjede na Apple Mailu v OS X
iPhone 5 64GB černý - iOS 8
iPad Mini s retina displejem 64GB cellular bílý - ios 8
iMac 21.5" 2012 i5 4x2.9Ghz, Fusion drive, 8GB RAM - 10.9.3/10.10
Píšu si svůj blog o podnikání a využívání Apple produktů.

Uživatelský avatar
kocour
Příspěvky: 90
Registrován: 30 črc 2012 20:13
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: Email - iOS a OSX

Příspěvek od kocour » 03 dub 2013 21:27

rozjede, POP3 je podporovan (netvrdim, ze to je idealni)

Uživatelský avatar
sstopar
Příspěvky: 43
Registrován: 17 kvě 2016 12:34

Re: Email - iOS a OSX

Příspěvek od sstopar » 03 led 2018 13:45

Jak změním nastavení účtu v Macu z POP3 na IMAP? Stačí mi pouze nastavení portů, ale nějak to nemohu dohledat... Díky.
 iPhone 3GS 16GB/Phone 7+ 128GB  Macbook Air 128 GB 2015  Magic Mous  iPad 2018 128 GB Wifi +  Pen  iPad 2 64 GB Wif. + cel.  TV3  Watch Sport 1

smithdj
Příspěvky: 69
Registrován: 10 čer 2017 19:14

Re: Email - iOS a OSX

Příspěvek od smithdj » 03 led 2018 15:12

Tenhle problém jsem nedávno řešil s kolegou. Zřejmě to nelze. Odstraňte pop učet a nastavte znovu jako IMAP.
iPhone 12 64GB
iPhone SE 2022 128GB
Apple Watch 4 44mm
Apple Watch 6 44mm
Apple TV 4 64GB
Apple TV 4 32GB
Apple MacBook Pro 13" 2018 TouchBar - 8GB, 256GB

Uživatelský avatar
sstopar
Příspěvky: 43
Registrován: 17 kvě 2016 12:34

Re: Email - iOS a OSX

Příspěvek od sstopar » 03 led 2018 15:28

Jo, to jsem udělal, ale zmizla hromada pošty z odeslané :-)
Tak jsem u druhého poštu přesunul a již je snad vše OK.
Díky.
 iPhone 3GS 16GB/Phone 7+ 128GB  Macbook Air 128 GB 2015  Magic Mous  iPad 2018 128 GB Wifi +  Pen  iPad 2 64 GB Wif. + cel.  TV3  Watch Sport 1

Odpovědět