Finder v read only file systému otevírá nová okna

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
hapi
Příspěvky: 2
Registrován: 10 dub 2013 08:46

Finder v read only file systému otevírá nová okna

Příspěvek od hapi » 10 dub 2013 08:55

Dobrý den,

jsem čerstvým uživatele OS X, po vyřešení počátečních nastavení jsem nad míru spokojen. Jedna věc mi ale pije krev a doufám, že to lze přenastavi a jen nevím jak :)

Pokud připojím file systém který je jen pro čtení (NTFS, DVD/CD, FTP), zobrazí se na ploše ikona, když na ní poklikám, otevře se přirozeně nové okno finderu. Ale při procházení adresářovou strukturou se otevírají další okna. V globálním nastavení finderu nemám zaškrtnuto "Otevírat adresáře do nových oken (nebo jak to tam je)".

Samozřejmě, že v tu chvíli, než se někám proklikám, mám na ploše milion oken k ničemu :(

Jde toto nějak změnit? Myslím, že když otevřu Finder z docku a do filesystému se proklikám přes něj to funguje normálně. Jenže tím by zmizela výhoda těch ikon na ploše.

Předem mockrát děkuji za odpověď.

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Finder v read only file systému otevírá nová okna

Příspěvek od tlacenka » 10 dub 2013 09:07

v dobach, kdy jsem jeste pouzival jenom finder, jsem zjistil, ze me to taky irituje :), co mi pomohlo bylo zapnout ten bocni panel.
jestli to tak je jeste dneska nevim... ale zkuste to.
a pokud budete chtit otvirat v novem okne drzte CMD a kliknete...

hapi
Příspěvky: 2
Registrován: 10 dub 2013 08:46

Re: Finder v read only file systému otevírá nová okna

Příspěvek od hapi » 10 dub 2013 09:23

děkuji, zkusím. Ještě jsem nael dvě řešení.
1) nastavení v Disk Utility
2) Applescript v akci složky

Vyzkouším obě a dám sem feedback pro ostatní :)

Odpovědět