Přenos formátování Pages –> Word

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Přenos formátování Pages –> Word

Příspěvek od Mironet » 28 dub 2013 17:49

Zdravím,
pomáhám kamarádce s korekturou diplomky a narazil jsem na problém při převodu z Pages do Wordu. Ona mi pošle .docx, já ho otevřu v Pages, udělám úpravy, vyexportuju do .doc, ona otevře .doc a ztratí se jí základní formátování textu (kurzíva + bold). Je toto normální chování?? Jak je možné že funkce jako komentáře se přenesou v pořádku ale takovýto základ se domrví? Podotýkám, že onen problémový .doc se u mě v Pages stále jeví jako zformátovaný. Teprve až na win formátování zmizí.
Děkuji za komentář.

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Přenos formátování Pages –> Word

Příspěvek od tlacenka » 28 dub 2013 17:54

bohuzel vetsinou to je "normalni"
cerny petr je na strane microsoftu.
reseni: virtualni windows, pripadne crossover a office stejna jako ma zakladatelka dokumentu, nebo to cele delat v openoffice (jak na win, tak na mac strane) - proste je to nekompatibilni (ono je to nekompatibilni i mezi ms office pro mac a ms office pro win - bohuzel)

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: Přenos formátování Pages –> Word

Příspěvek od Mironet » 28 dub 2013 18:19

Tyvole, tohle je fakt neuvěřitelný!! Takovej základ a nefunguje to? To je teda fakt definice kompatibility! To asi můžu být rád, že to vůbec přečte všechna písmena abecedy!

Právě jsem to zkoušel přes kolegu co má na Macu Officy a Word na Macu to přečte v pořádku, ale ani po opětovném uložení se to na Win nepřenese správně. Neskutečný. Word –> Word a nefunguje to!

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Přenos formátování Pages –> Word

Příspěvek od tlacenka » 28 dub 2013 18:32

coz jsem vam rikal :)
nejlepsi bude (dle meho) pokud si vase kolegyne nainstaluje libreoffice a zkusi to v ni otevrit a pak to ulozi jako odt a vy si nainstalujete to same pro mac a je po problemu.
neuveritelne to neni - jen tomu nikdo nechce verit :) (a ze tech reakci tady je vic nez dost :(

jinak link pro vas i kolegyni:
http://cs.libreoffice.org/download/

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: Přenos formátování Pages –> Word

Příspěvek od Mironet » 28 dub 2013 19:05

Já vím, že říkal, ale něco prostě musíte sami vyzkoušet abyste uvěřil. Citace z oficiálních cz stránek Microsoftu: "Můžete sdílet soubory a společně pracovat online při naprosté jistotě, že je u systému Office for Mac zajištěna nejlepší možná kompatibilita se systémem Office pro Windows." Teď mi můžou třeba desetkrát tvrdit, že ten program pro Mac schválně nekriplí. Neuvěřím.

Sorry, už jsem trochu vychladl, ale když máte deadline a posere se něco, u čeho to naprosto neočekáváte, tak vás to trochu rozhodí...

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Přenos formátování Pages –> Word

Příspěvek od tlacenka » 28 dub 2013 19:14

jasne, to je pochopitelne... nicmene ani microsoft tam neuvadi, ze je to 100% kompatibilita... "jen nejlepsi mozna"
ja jsem si to take (bohuzel) ozkousel na vlastni kuzi - proto to kazdemu rikam, aby nebyl prekvapen a smuten.
ciste teoreticky trosku vetsi kompatibilita by mohla byt, kdyby to ulozila jako doc pro word 95-2000 - to je precijen starsi a "vice prozkoumany" format, ale to mi pomohlo jen u par dokumentu...resim to uz temi zpusoby, co jsem popsal vyse

lipon
Příspěvky: 1619
Registrován: 03 srp 2012 21:35

Re: Přenos formátování Pages –> Word

Příspěvek od lipon » 28 dub 2013 19:36

Jaky word na windowsech? Nemivam problem s kompatibilitou Mac 2011-Win 2010 (docx)

Nekdy neni uplne stopro Mac 2011docx do Win 2003 doc, docx s kompatibilty packem povetsinou otevre Win2003 bez problemu. Mivam obvykle hodne formatovani, ruzne cislovane odstavce, nekolik stxlu odrazek, obsahy, tucne a kurziva samozrejme.

Mazlik
Příspěvky: 198
Registrován: 31 led 2013 09:30

Re: Přenos formátování Pages –> Word

Příspěvek od Mazlik » 28 dub 2013 20:47

To s těmi písmenky je bezva fór, to se vám povedlo. Ale vy se asi nesmějete. Bohužel.
Mironet píše:Tyvole, tohle je fakt neuvěřitelný!! Takovej základ a nefunguje to? To je teda fakt definice kompatibility! To asi můžu být rád, že to vůbec přečte všechna písmena abecedy!

Právě jsem to zkoušel přes kolegu co má na Macu Officy a Word na Macu to přečte v pořádku, ale ani po opětovném uložení se to na Win nepřenese správně. Neskutečný. Word –> Word a nefunguje to!

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: Přenos formátování Pages –> Word

Příspěvek od Mironet » 28 dub 2013 21:32

lipon: Tak Officy byly přesně ty verze, které píšete, 2011 na Macu a 2010 na Windows. Mám tomu tedy rozumět tak, že vám se formátování textu mezi systémy přenáší?

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Přenos formátování Pages –> Word

Příspěvek od tlacenka » 28 dub 2013 21:41

Pokud to jde, poslete mu treba stranku a uvidite-muze to zkusit otevrit, zmenit a preposlat od nej.

Uživatelský avatar
emkei
Příspěvky: 577
Registrován: 31 črc 2012 08:18

Re: Přenos formátování Pages –> Word

Příspěvek od emkei » 03 kvě 2013 12:05

Asi s krizkem po funuse.. ale nebyl adobe reader a format PDF zrizen zhruba pro jeden z techto zpusobu uziti.. komentare k textu, ktery bude vypada jako u autora.. slecna vyexportuje do pdf a vy pripisete poznamky a poslete zpet?
Mironet píše:Zdravím,
pomáhám kamarádce s korekturou diplomky a narazil jsem na problém při převodu z Pages do Wordu. Ona mi pošle .docx, já ho otevřu v Pages, udělám úpravy, vyexportuju do .doc, ona otevře .doc a ztratí se jí základní formátování textu (kurzíva + bold). Je toto normální chování?? Jak je možné že funkce jako komentáře se přenesou v pořádku ale takovýto základ se domrví? Podotýkám, že onen problémový .doc se u mě v Pages stále jeví jako zformátovaný. Teprve až na win formátování zmizí.
Děkuji za komentář.
life sucker × air consumer

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: Přenos formátování Pages –> Word

Příspěvek od Mironet » 03 kvě 2013 17:15

Už nějakou dobu Adobe Reader nepoužívám, ale není ta aplikace ve free verzi jenom k zobrazování PDF? A pro úpravy se musí pořídit licence?

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Přenos formátování Pages –> Word

Příspěvek od tlacenka » 03 kvě 2013 17:19

Ale pridani komentare neni editace pdf-ve smyslu "zmen text obrazek..."

Uživatelský avatar
emkei
Příspěvky: 577
Registrován: 31 črc 2012 08:18

Re: Přenos formátování Pages –> Word

Příspěvek od emkei » 03 kvě 2013 18:55

pokud dobre chapu, pouzivas mac.. takze ty adobe reader pouzivat nemusis, zvlada to preview..
snad jsem dobre pochopil, ze jsi neupravoval text a formatovani u slecnineho textu, ale jen komentoval.. pokud upravoval, tak vse o preview a reader ignoruj =)
Mironet píše:Už nějakou dobu Adobe Reader nepoužívám, ale není ta aplikace ve free verzi jenom k zobrazování PDF? A pro úpravy se musí pořídit licence?
life sucker × air consumer

Uživatelský avatar
emkei
Příspěvky: 577
Registrován: 31 črc 2012 08:18

Re: Přenos formátování Pages –> Word

Příspěvek od emkei » 03 kvě 2013 18:59

jj vychazel jsem pouze z "kontroly" dokumentu a jeho komentovani.. z vlastni zkusenosti vim, ze pouzivat ruzne verze wordu, nebo i jine pocitace s tutez verzi a spatne nastavene styly muze delat hodne problemu..
tlacenka píše:Ale pridani komentare neni editace pdf-ve smyslu "zmen text obrazek..."
life sucker × air consumer

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Přenos formátování Pages –> Word

Příspěvek od tlacenka » 03 kvě 2013 19:02

to s tou editaci bylo mireno vuci tomu plnemu adobe acrobatu .)

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: Přenos formátování Pages –> Word

Příspěvek od Mironet » 03 kvě 2013 22:46

Problém nebyl ani tak v tom jaké změny jsem dělal já ale v tom že zmizelo původní formátování tučného textu a kurzívy. Komentáře jsem používal taky a ty se překvapivě přenesly správně. Ale nic, nechme toho. Zřejmě to není bug ale feature. :-/ Závěrem tedy je že Word pro Windows neumí správně zobrazit formátování textu v .doc vyexportovaném Pages (a to formátování tam obsaženo bylo správně protože jak Word pro Mac tak opětovně Pages jej zobrazí správně).

Uživatelský avatar
emkei
Příspěvky: 577
Registrován: 31 črc 2012 08:18

Re: Přenos formátování Pages –> Word

Příspěvek od emkei » 04 kvě 2013 08:05

Jsou to dve platformy, ktere se maji lisit, lisi se a tak to bude.. pokud by vse bylo kompatibilni, tak neni treba platforem..
Office pro mac je asi podobne jako itunes pro windows..
U wordu jde hlavne o spravne nastaveni stylu a spolu s dodrzovanim typografie by to melo fungovat.. pri psani DP jsem mel k dispozici jen word, tak vse napsal nejprve bez formatovani, pak den nastavoval styly, a az pote formatoval.. a dalsi praci jiz v indesignu..
Chyba je casto i u nastaveni stylu ve smyslu prenosu se souborem nebo vzit default nastaveni z "pc".
Mironet píše:Problém nebyl ani tak v tom jaké změny jsem dělal já ale v tom že zmizelo původní formátování tučného textu a kurzívy. Komentáře jsem používal taky a ty se překvapivě přenesly správně. Ale nic, nechme toho. Zřejmě to není bug ale feature. :-/ Závěrem tedy je že Word pro Windows neumí správně zobrazit formátování textu v .doc vyexportovaném Pages (a to formátování tam obsaženo bylo správně protože jak Word pro Mac tak opětovně Pages jej zobrazí správně).
life sucker × air consumer

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: Přenos formátování Pages –> Word

Příspěvek od Mironet » 04 kvě 2013 21:57

Hele, můžeme se bavit o rozdílech v architektuře Macu a PC, ale u textového editoru by základní formátování mělo být přenositelné, zvlášť pokud se někdo (Microsoft) chlubí kompatibilitou napříč systémy. Nikdo mě nebude vykládat, že toto není možné technicky zařídit. Spíš to vidím, že MS zde sází na svoje dominantní postavení na trhu a nehodlá podporovat cross-platformovou spolupráci. V paralele s iTunes - budiž, Mac a Win verze jsou zřejmě naprogramovány od základu jinak, ale fungují identicky (možná ne z hlediska výkonu ale z hlediska funkcí ano). Cokoli udělám v iTunes v jednom systému (např. změna ID3 tagu) je přenositelné do druhého a naopak.

Odpovědět