spuštěné aplikace v pozadí

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
Dobravila
Příspěvky: 6
Registrován: 01 kvě 2013 20:14

spuštěné aplikace v pozadí

Příspěvek od Dobravila » 01 kvě 2013 22:10

pardon jsem začátečník nebo jak se to nazývá když něco nefunguje,hledám tady asi hodinu jestli se neopakuju ale nemůžu nic najít!!
mac mě neposlouchá a prudí!!! dashboard hrozný název se spouští kdy chce honora ,nevím co si to dovoluje,kdysi jsem si stahla hudbu z youtube do toho dasb..... a někdy se pustí sám !!!nerozumím tomu,hlavně mě prudí že se něco tady spustí na pozadí a nevím kde to vypnout :?: ,převážně je to hudba a v itunes to není tak jak to vlastně zjistím co je momentálně spuštěno a hlavně jak to vypnout!nějaké cmd-tab nejde jen ikony z docku se zobrazí na to kašlu!itunes se klidně hádá s hudbou v pozadí hmm ,poradí mě někdo ? pustím hudbu pustím video a všichni se překřikují hmm humus! :cry: jako dashboart využívám snad na kurzy měn

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: spuštěné aplikace v pozadí

Příspěvek od Mironet » 01 kvě 2013 22:33

Ještě jednou a česky prosím.

Uživatelský avatar
Alisczech
Administrátor
Příspěvky: 1902
Registrován: 11 črc 2012 14:34
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: spuštěné aplikace v pozadí

Příspěvek od Alisczech » 02 kvě 2013 04:58

Nejsem si úplně jistý, zda jsem pochopil dotaz, ale nebude ta hudna spuštěna jako nějaký widget na dashboardu? Pokud ano, mělo by stačit kliknout na velké mínus vlevo dole a pak vyhodit tu hudbu z dashboardu
 Certified Trainer, ACE, fotograf a žurnalista
http://jbrezina.cz http://ilumio.cz http://4foto.cz http://fripito.com

Dobravila
Příspěvky: 6
Registrován: 01 kvě 2013 20:14

Re: spuštěné aplikace v pozadí

Příspěvek od Dobravila » 02 kvě 2013 08:36

přesně tak jsem učinila alis...!vypnula jsem v dashboardu vše co bylo staženo z youtube a hrálo to pořád dál! a nebylo možné hudbu /spuštěnou najít/ na žádné ploše nic nikde nebylo!!!! pak jsem dala pc uspat za chvíli jsem pc spustila a ta nesmyslná hudba se zase spustila i beze mne :?: nechápu to

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: spuštěné aplikace v pozadí

Příspěvek od rony » 02 kvě 2013 09:01

pockat, preco si do listy dashboardu ukladala subor? ja dodnes nemam predstavu ako sa da do neho vlozit dokument, to musis popisat ;-) ani netusim akym sposobom sa da do pocitaca "vlozit hudba z youtube" - bezny sposob to urcite nie je, mozno by si prave toto mala popisat, potom by sa naslo aj vysvetlenie k problemu ;-)

nebol to nejaky youtube widget?

tento? http://www.apple.com/downloads/dashboar ... pment.html

iny? aky?
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: spuštěné aplikace v pozadí

Příspěvek od tlacenka » 02 kvě 2013 17:07

Nemate nekde otevreny youtube v tabu ze safari?

Dobravila
Příspěvky: 6
Registrován: 01 kvě 2013 20:14

Re: spuštěné aplikace v pozadí

Příspěvek od Dobravila » 02 kvě 2013 21:15

dala jsem youtube hudbu video ne odkaz :geek: ,kopírovat /nebo jsem to sebou táhla/ do dashboardu :geek: ,už nevím je to dlouho !a právě někdy se to spustilo samo ani jsem nemusela jít na dashboard!! :( pracovala jsem s jinou plochou! :!: a spustila jsem hudbu sama na itunes mou hudbu a zároveň hrála hudba z dashboardu i z itunes tak chápeteto :!:

prostě dohromady jako u komediantů,
tak jsem začala hledat kde to hraje a našla v dashboardu video jak se tam přehrává něco z youtube co jsem tam ani nedala hmm!

nejsem znalá na co mám použít dash---- nevím ani co to znamená,jsou to jen nějaké stupidní aplikace z netu néé :?: :?: :?:

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: spuštěné aplikace v pozadí

Příspěvek od tlacenka » 03 kvě 2013 04:37

No myslim, ze to chapeme.
Pro vetsi prehlednost a formulaci popisu problemu bych doporucil pouzivat normalni vety a vypustit smajly a milion vykricniku.
System neni autonomni, takze samo se to nestalo - osobne bych podezrival safari a open in dashboard.
Pokud, jak sama pisete, nevite k cemu dashboard pouzit/nemate peo nej vyuziti, tak ho vypnete
A to se dela takhle:
Zapnete aplikaci terminal (pokud nechcete hledat v aplikacich zmacknete cmd mezernik a piste terminal)
Az se spusti, zkopirujte tam toto :
defaults write com.apple.dashboard mcx-disabled -boolean YES; killall Dock

Pokud to nekdy budete chtit zase zapnout, zmente to "yes" na "NO" jinak prikaz zustava stejny

Usetrite tim trosku ram a zrychlite trosku praci (protoze se to nemusi zobrazovat/nacitat
.

Uživatelský avatar
lulu
Příspěvky: 2606
Registrován: 31 črc 2012 10:44

Re: spuštěné aplikace v pozadí

Příspěvek od lulu » 03 kvě 2013 05:43

Safari:
- taby na pozadí /
- anebo Otevrit bezpecne soubory po stazeni

Dys nebo peří?

Odpovědět