Safari a nastavení zobrazení

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
T.Piller
Příspěvky: 57
Registrován: 07 říj 2012 11:51
Bydliště: Roudnice nad Labem

Safari a nastavení zobrazení

Příspěvek od T.Piller » 18 kvě 2013 21:45

Potřeboval by jsem poradit jak na změnu standartního nastavení v Safari...
Mac mám připojem na TV a tím pádem jsem od obrazovky dále a když spustím safari,tak velikost stránky mi nestačí a potřebuji přes zobrazení dát vždy zvětšit (asi 3x) a toto se děje i při otevření nového okna...
Ptám se tedy,lze někde v nastavení změnit standartní velikost Safari při otevření nového okna?
Přílohy
Snímek obrazovky 2013-05-18 v 22.41.51.png
The new iPad 32GB 4G (black) , iPhone 4 32GB (black) , Mac mini, klávesnice bezdrát, magic mouse

Uživatelský avatar
iMe1980
Příspěvky: 1149
Registrován: 28 črc 2012 17:51
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: Safari a nastavení zobrazení

Příspěvek od iMe1980 » 18 kvě 2013 22:16

Není to málo, dvakrát?
Jablecnysvet.cz je Apple WeBlog, který přináší
recenze, informace a zamyšlení o produktech a životě
společnosti Apple. My originální obsah tvoříme.


http://jablecnysvet.cz

Uživatelský avatar
lanny
Příspěvky: 1820
Registrován: 01 srp 2012 08:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Safari a nastavení zobrazení

Příspěvek od lanny » 18 kvě 2013 22:27

1) Vytvořte soubor defaultzoom.css (jméno může být cokoliv, hlavně MUSÍ mít css extension)

2) Do souboru okopírujte

Kód: Vybrat vše

body {
zoom: 130%;
}
Těch 130% změnte na to, co je přijatelné

3) V safari, Preferences > Advanced. Pod hlavičkou style sheet, vyberte Other... a vyberte právě vytvořený soubor.

Zdroj https://discussions.apple.com/thread/21 ... 0&tstart=0

T.Piller
Příspěvky: 57
Registrován: 07 říj 2012 11:51
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: Safari a nastavení zobrazení

Příspěvek od T.Piller » 21 kvě 2013 18:28

Tak jsem vyzkoušel a nic se nestalo..
V TextEdit jsem vložil tento text,soubor uložil do dokumentu a následně přepsal na css
v safari přes nastavení ,pokročilé jsem vybral v rolovacím menu jiné a vybral tento soubor co jsem vytvořil..
Prohlížeč jsem vypnul a zapnul a nic se nestalo,ani později kdy jsem ze 130 přepsal na 300 (myslel jsem že rozdíl 30% nepoznám,ale nehlo se to ani o kousek...z odkazu jsem pochopil že písmo v Textedit musí být nastaveno na plainttext nebo jak to je a to jsem taky udělal a nic...
kde může být ještě chyba?
The new iPad 32GB 4G (black) , iPhone 4 32GB (black) , Mac mini, klávesnice bezdrát, magic mouse

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Safari a nastavení zobrazení

Příspěvek od tlacenka » 21 kvě 2013 18:44

zkuste http://sidetree.com/extensions.html#AllPagesZoom
je to plugin do safari...treba to vyresi vas problem

Uživatelský avatar
lanny
Příspěvky: 1820
Registrován: 01 srp 2012 08:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Safari a nastavení zobrazení

Příspěvek od lanny » 21 kvě 2013 20:55

T.Piller píše:Tak jsem vyzkoušel a nic se nestalo..
V TextEdit jsem vložil tento text,soubor uložil do dokumentu a následně přepsal na css
v safari přes nastavení ,pokročilé jsem vybral v rolovacím menu jiné a vybral tento soubor co jsem vytvořil..
Prohlížeč jsem vypnul a zapnul a nic se nestalo,ani později kdy jsem ze 130 přepsal na 300 (myslel jsem že rozdíl 30% nepoznám,ale nehlo se to ani o kousek...z odkazu jsem pochopil že písmo v Textedit musí být nastaveno na plainttext nebo jak to je a to jsem taky udělal a nic...
kde může být ještě chyba?
Já jsem to vyzkoušel a 100% to funguje. Ujistěte se, že soubor má extention jen .css ne name.css.txt. Případně mi ten soubor pošlete přes SZ a já to vyzkouším.

Uživatelský avatar
lulu
Příspěvky: 2606
Registrován: 31 črc 2012 10:44

Re: Safari a nastavení zobrazení

Příspěvek od lulu » 22 kvě 2013 02:19

TextEdit uklada defaultne jako RTF, potrebujete plaintext. Editaci provedte v napr. TextWrangleru (Mac AppStore, Free)

T.Piller
Příspěvky: 57
Registrován: 07 říj 2012 11:51
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: Safari a nastavení zobrazení

Příspěvek od T.Piller » 22 kvě 2013 14:53

tlacenka píše:zkuste http://sidetree.com/extensions.html#AllPagesZoom
je to plugin do safari...treba to vyresi vas problem
dík tohle funguje luxusně...jednoduchý a funkční...to já rád
The new iPad 32GB 4G (black) , iPhone 4 32GB (black) , Mac mini, klávesnice bezdrát, magic mouse

Odpovědět