PlayOnMac a změna klávesnice

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
Sandra
Příspěvky: 607
Registrován: 23 pro 2012 03:33

PlayOnMac a změna klávesnice

Příspěvek od Sandra » 19 kvě 2013 22:23

Ahojky, potřebovala bych v PlayOnMac změnit klávesnici a standardní americkou jako je ve Windows, kvůli klávese "tilda" (vlnovka). Tuto klávesu potřebuju v jedné hře a nejsem schopná ji nastavit (na Apple klávesnici nejspíš vůbec není, ať už nastavím českou QWERTY, kterou používám normálně nebo kteroukoliv jinou). Poraďte prosím.

Jinak řešení jsem našla, nainstalovat do Parallels Windows a v nich si vybrat standardní US klávesnici, pak to funguje, ale já bych radši ten PlayOnMac, pokud to půjde v něm. Díky.

Uživatelský avatar
lanny
Příspěvky: 1820
Registrován: 01 srp 2012 08:51
Kontaktovat uživatele:

Re: PlayOnMac a změna klávesnice

Příspěvek od lanny » 19 kvě 2013 22:46

Tilda je na české klávesnici alt 5 ~~~~, na americké shift \ }tedy prvn9 kl8vesa napravo od shift]

Sandra
Příspěvky: 607
Registrován: 23 pro 2012 03:33

Re: PlayOnMac a změna klávesnice

Příspěvek od Sandra » 19 kvě 2013 22:51

Děkuju, dobré vědět. Ale můj problém to neřeší, protože na ALT+5 ta hra nereaguje, ať už je důvod jakýkoliv, takže bych stejně potřebovala nastavit US Windows klávesnici, kde je tilda na klávese pod ESC.

Uživatelský avatar
lanny
Příspěvky: 1820
Registrován: 01 srp 2012 08:51
Kontaktovat uživatele:

Re: PlayOnMac a změna klávesnice

Příspěvek od lanny » 19 kvě 2013 23:41

Je to, jak jsem psal / US Keyboard
Obrázek

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: PlayOnMac a změna klávesnice

Příspěvek od tlacenka » 20 kvě 2013 04:47

Jestli jsem to v rychlosti pochopil, tak je to vlastne wine-to dle meho nastavuje klavesnici na zaklade keyboard layoutu X seassion
Takze tam bych hledal nastaveni. Zkuste v ~/.PlayOnLinux/shortcuts/ v POL_Wine pridat setxkbmap us
Nezapomente, ze to zmeni layoutpro cely X seassion. Varim to z hlavy, nehraju av linuxu uz jsem take dlouho ve wine nic nedelal;)

Sandra
Příspěvky: 607
Registrován: 23 pro 2012 03:33

Re: PlayOnMac a změna klávesnice

Příspěvek od Sandra » 20 kvě 2013 08:19

lanny píše:Je to, jak jsem psal / US Keyboard
Obrázek
Není to jak jste psal, prostě to nefunguje, potřebuji rozložení US z Windows, protože tohle zkrátka nefunguje.
tlacenka píše:Jestli jsem to v rychlosti pochopil, tak je to vlastne wine-to dle meho nastavuje klavesnici na zaklade keyboard layoutu X seassion
Takze tam bych hledal nastaveni. Zkuste v ~/.PlayOnLinux/shortcuts/ v POL_Wine pridat setxkbmap us
Nezapomente, ze to zmeni layoutpro cely X seassion. Varim to z hlavy, nehraju av linuxu uz jsem take dlouho ve wine nic nedelal;)
Ano, je to wine. Zkusím to takhle a dám vědět, díky za tip.

Uživatelský avatar
lanny
Příspěvky: 1820
Registrován: 01 srp 2012 08:51
Kontaktovat uživatele:

Re: PlayOnMac a změna klávesnice

Příspěvek od lanny » 20 kvě 2013 09:06

V mém wine se to chová tak jak v OS/X US keyboard layout (jako v tom obrázku) bez ohledu na to, jak je nastavena klávesnice v OS/X. Zkoušel jsem ve wine notepadu. Záleží jen na tom, jaký máte fyzický keyboard (?)

Sandra
Příspěvky: 607
Registrován: 23 pro 2012 03:33

Re: PlayOnMac a změna klávesnice

Příspěvek od Sandra » 20 kvě 2013 09:13

Mám Apple Wired Keyboard, tu plochou, hliníkovou. Chová se mi to tak, že ve wine mám českou QWERTY podle Apple a potřebuji tam dostat US PC (prostě aby tilda byla na klávese pod ESC vlevo vedle "1"). V Parallels to není problém, tam se ve Windows dá nastavit jakákoliv klávesnice a ověřila jsem si, že to tak funguje správně, jenže dotyčná hra je pod Parallels nehratelná (pomalá) a pod PlayOnMac běží bez problémů.

Uživatelský avatar
MichalM.Mac
Příspěvky: 3342
Registrován: 30 črc 2012 11:03
Kontaktovat uživatele:

Re: PlayOnMac a změna klávesnice

Příspěvek od MichalM.Mac » 20 kvě 2013 10:17

Co to je za hru?
Nebylo by snažší přemapovat tu klávesu v nějakém jejím nastavení?

Sandra
Příspěvky: 607
Registrován: 23 pro 2012 03:33

Re: PlayOnMac a změna klávesnice

Příspěvek od Sandra » 20 kvě 2013 10:24

Ta hra je TES Morrowind a tato klávesa vyvolává konzoli. A protože Morrowind a hlavně jeho datadisk Tribunal obsahuje poměrně dost chyb, občas je nutné tuto konzoli použít třeba pro ukončení úkolu, který standardní cestou prostě dokončit nejde. Přemapovat tato klávesa také nejde, prostě to musí být tilda a tak, jak ji má Mac to nefunguje. Když nastavím v Parallels ale standardní US (podle Windows), normálně to funguje. Když nastavím českou QWERTY podle Windows, také to normálně funguje. Takže je jasné, kudy vede nejsnazší cesta, tedy je potřeba změnit klávesnici ve wine na PC rozložení (a zjevně je jedno, jestli CZ nebo US, jen to nesmí být Apple rozložení).

JTS
Příspěvky: 11
Registrován: 02 črc 2015 14:18

Re: PlayOnMac a změna klávesnice

Příspěvek od JTS » 22 říj 2016 20:57

Zdravím,

mě pomohlo jen toto: MS Ofiice 2007 pro psaní českých znaků a spouštění z plochy - v PlayOnMac dát v nastavení PlayOnMac - verze wine zvolit “systém” namísto “wine”

Odpovědět