Čím nejlépe přesouvat aplikace v rámci dvou monitorů?

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
Uživatelský avatar
tvrabec
Příspěvky: 126
Registrován: 17 srp 2012 14:48
Bydliště: CZ
Kontaktovat uživatele:

Čím nejlépe přesouvat aplikace v rámci dvou monitorů?

Příspěvek od tvrabec » 31 srp 2012 17:37

Ahoj přátelé!

Poprvé jsem k novému MacBooku připojil svou 27" IPS a jelikož jsem dříve používal pouze MacMini, řeším jednoduchý, ale trochu složitý problém.

Jak přesouvat (co nejefektivněji a nejjednodušeji) okna mezi monitory.

Dole (na stole) mám monitor MacBooku, "nad ním" nakonfigurovaný 27".

Rád bych používal oba, jenže lišta ikon je na horní straně spodního monitoru, takže je problém cokoliv "přetáhnout" na horní monitor. Respektive musím několikrát "přejet" celý touchpad.

Nebo poradíte spíše koupit USB switch a připojit externí myš s klávesnicí a používat jen je, tedy se zavřený MacBookem?

Díky za tipy a zkušenosti :)
Apple platform user since 2011
Atlassian Solution Architect & Consultant

Uživatelský avatar
Alisczech
Administrátor
Příspěvky: 1902
Registrován: 11 črc 2012 14:34
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Čím nejlépe přesouvat aplikace v rámci dvou monitorů?

Příspěvek od Alisczech » 31 srp 2012 21:11

Zalezi na tom jestli mate pro 2 monitory vyuziti? Pokud ano, staci nastavit rychlost pohybu touchpadem a vsechno v pohode. Pokud neni uziti pro 2 displeje, tak doporucuji notebook zavrit, pripojit externi klavesnici a Magic Trackpad a pouzivat jen velky displej
 Certified Trainer, ACE, fotograf a žurnalista
http://jbrezina.cz http://ilumio.cz http://4foto.cz http://fripito.com

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3637
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Čím nejlépe přesouvat aplikace v rámci dvou monitorů?

Příspěvek od rony » 31 srp 2012 21:34

chod do nastaveni monitorov, tam, kde sa meni poloha obdlznikov obrazoviek.

chyt ten maly pruzok, ktory simuluje menu os x, presun ho na horny monitor.

neboj sa, po odpojeni externeho monitora sa menu samo presunie naspat do pbrazovky macbooku.

bohuzial aj ja mam problem ak je menu na spodnej obrazovke ako dostat okno na hornu obrazovku. ak vie niekto fintu ako to obist, sem s nou, ja o inej ako teraz pisem neviem.

takze asi takto je to najprijemnejsie riesenie.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Faramir

Re: Čím nejlépe přesouvat aplikace v rámci dvou monitorů?

Příspěvek od Faramir » 01 zář 2012 05:58

Apple má naneštěstí multimonitoring vyřešený značně primitivně a moc dobře to nefunguje. Už jen fakt, že když si pustím program na sekundárním monitoru, musím do menu na primární monitor, je to zbytečně zdlouhavé. Nebo fullscreen, který jde automaticky na primární monitor a sekundární je v ten moment nepoužitelný. U počítačů určených původně pro grafiky mi to přijde podivné. Ale jsem zvyklý na dva monitory a toho pohodlí se nehodlám vzdát, takže jsem poslal feedback do Applu a doufám, že tyto nedodělky co nejdříve opraví.
Co mi ale chybí snad úplně nejvíc je jednoduché přesouvání programů z jednoho monitoru na druhý pomocí klávesové zkratky, jako je ve Windows WIN+šipka doleva/doprava. Nějak se mi nedaří zvyknout si, že se spousta věcí v OS X dělá jen pomocí myši, přijde mi to nepohodlné a zdlouhavé...

Uživatelský avatar
tvrabec
Příspěvky: 126
Registrován: 17 srp 2012 14:48
Bydliště: CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Čím nejlépe přesouvat aplikace v rámci dvou monitorů?

Příspěvek od tvrabec » 01 zář 2012 15:45

Honzo, mám i nemám, záleží v jaké aplikaci, pokud pracuji s fotkami, tak určitě ano, na redaktorování možná ne.

Obecně, měl jsem spíše namysli, zda-li někdo z vás nemá zkušenosti z aplikacemi právě k těmto účelům.

Problém programového menu na jednom monitoru by měla krásně řešit aplikace SecondBar.

Obrázek

Našel jsem pak přibližně deset aplikací jako Divvy nebo SizeUp, které slibují lepší konfigurovatelnost gest či zkratek pro přesuny oken mezi monitory. Zatím nemám kde OSX virtualizovat a nechci si dělat pokusy na ostrém stroji, takže dotaz byl spíše směrem, zda-li někdo neví, která taková aplikace je "top".
Apple platform user since 2011
Atlassian Solution Architect & Consultant

Uživatelský avatar
tvrabec
Příspěvky: 126
Registrován: 17 srp 2012 14:48
Bydliště: CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Čím nejlépe přesouvat aplikace v rámci dvou monitorů?

Příspěvek od tvrabec » 01 zář 2012 15:50

Konkrétně doporučuji shlédnout video k aplikaci SizeUp, přidává možnost klávesových zkratek právě pro přesun aplikací mezi monitory. I spoustu dalších možností, podobných jako Window Magnet.
Apple platform user since 2011
Atlassian Solution Architect & Consultant

Uživatelský avatar
Mikispider
Příspěvky: 181
Registrován: 30 črc 2012 20:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Čím nejlépe přesouvat aplikace v rámci dvou monitorů?

Příspěvek od Mikispider » 01 zář 2012 17:34

Divvy používám, ale že by s ní šli přesouvat okna mezi monitory to nevím - ale možná jen moje nevědomost :?: Ale v nastavení jsem nic takového nenašel :( Divvy slouží k rychlé změně velikosti a zarovnání okna - tak jak je známé z WIN 7 :-)
MBP 15 (mid 2009), C2D 2.66, 8GB RAM, HDD 320GB, OS X Yosemite + iPhone 8 256GB iOS 11.3
Magic Mouse + Apple Keyboard + AirPort Extreem (5th gen)
DNS-320L 2TB HDD, Acer X203H

Pokud je text bez diakritiky, tak se omlouvám - je odeslán z iPhone :-)

Uživatelský avatar
terry
Příspěvky: 84
Registrován: 30 črc 2012 10:38

Re: Čím nejlépe přesouvat aplikace v rámci dvou monitorů?

Příspěvek od terry » 02 zář 2012 19:20

Možná by mohla pomoci i aplikace Swapp, jež právě přesouvání oken aplikací mezi monitory řeší.
Šéfredaktor Jablíčkář.cz.

Odpovědět