Video Prezentace keynote v Ipadu

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
confusum
Příspěvky: 320
Registrován: 30 črc 2012 13:51

Video Prezentace keynote v Ipadu

Příspěvek od confusum » 28 kvě 2013 18:47

Zdravím, mám problém :-) prezentace aplikace keynote v macu air má ve snímku video. Přes projektor i samostatně v airu hraje skvěle. Po instalaci přes dropbox do ipadu toto video nehraje.Prosím poraďte kde mám chybu. Nerozumím, proč když v airu hraje tak proč né v té samé aplikaci v ipadu. Děkuji C

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Video Prezentace keynote v Ipadu

Příspěvek od tlacenka » 28 kvě 2013 19:00

protoze apple a sandboxing aplikaci - dle pravidel apple muze aplikace pracovat jen se svymy soubory a ne pristupovat k jinym...

Uživatelský avatar
MichalM.Mac
Příspěvky: 3342
Registrován: 30 črc 2012 11:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Video Prezentace keynote v Ipadu

Příspěvek od MichalM.Mac » 28 kvě 2013 19:06

Defaultně se video soubory kopírují dovnitř .keynote bundle "dokumentu".

Spíš bych to viděl na nějaký problém s kodekem. OS X má v tomhle mnohem více možností, iOS pouze to, co už tam je.
(Pokud se tim transferem před Dropbox myslí nahrání prezentace do Keynote na iPadu.)
V jakém formátu to video je? Prožeň to např. timhle -> https://www.macupdate.com/app/mac/25921/videospec

Uživatelský avatar
lanny
Příspěvky: 1820
Registrován: 01 srp 2012 08:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Video Prezentace keynote v Ipadu

Příspěvek od lanny » 28 kvě 2013 19:15

Já jsem tlacenkovi moc nevěřil, tak jsem to vyzkoušel, a to takto:

1. Nahrál jsem iMac obrazovku do krátkého videa přes QT
2. Video jsem natáhl do Keynotes na iMacu
3. Keynotes prezentaci v iMac iTunes do aplikace Keynote na iPadu
4 . Na iPadu Keynote --> New --> z iTunes

Přehrávalo to naprosto v pohodě.

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Video Prezentace keynote v Ipadu

Příspěvek od tlacenka » 28 kvě 2013 19:20

2lanny : je dobre, ze mi neverite, a zkousite najit reseni, ale nejak vam tam vypadl ten dropbox
2michalm.mac ja to pochopil tak, ze ma odkaz na video, ktere ma v dropboxu (==neznamena nutne, ze to tak je...jen k tomuto sem se vyjadroval)

Uživatelský avatar
lanny
Příspěvky: 1820
Registrován: 01 srp 2012 08:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Video Prezentace keynote v Ipadu

Příspěvek od lanny » 28 kvě 2013 19:42

Já dropbox nemám a pochopil jsem vás špatně - imperativní prohlášnení o apple sandboxu mě zmátlo. To by totiž nemohlo hrát ani na Macu a původní dotaz by mně nedával smysl.

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Video Prezentace keynote v Ipadu

Příspěvek od tlacenka » 28 kvě 2013 19:53

Bylo to mysleno v souvislosti s iosem;)

Uživatelský avatar
lulu
Příspěvky: 2606
Registrován: 31 črc 2012 10:44

Re: Video Prezentace keynote v Ipadu

Příspěvek od lulu » 29 kvě 2013 09:01

video v prezentacich pouzivam bezne a nikdy nebyl problem.

confusum
Příspěvky: 320
Registrován: 30 črc 2012 13:51

Re: Video Prezentace keynote v Ipadu

Příspěvek od confusum » 29 kvě 2013 18:42

lulu píše:video v prezentacich pouzivam bezne a nikdy nebyl problem.
Mohu vás požádat o radu, jak to u vás funguje? ještě jednou pro opakování dotazu. Mám v snímku aplikace keynote video. V macu air při spuštění prezentace video funguje supr. Poté jsem přehral tuto samou celou prezentaci přes dropbox do ipadu. A ono prostě snímek s videem nejde a nespustí se. Nerozumím tedy tomu, pokud je aplikace od applu keynote proč v macu air jde a v ipadu nejde, když je ta samá aplikace. A dovolím si ještě požádat o radu. Často prezentuji (školím). Do teď to mám takto: prezentace macbook air, kabel hdmi a projektor. Pracuje bez problému. Teď bych chtěl prezentovat - ipad, apple tv , kabel hdmi a projektor. Což lze pokud je internetové připojení. Ale jak prezentovat pokud není inernet( wifi). V iphonu nemám inernet a ani nehodlám kvůli prezentaci si ho aktivovat. Prosím tedy o radu jak prezentovat bez připojení k internetu - ipad, projektor. Děkuji. C

Uživatelský avatar
MichalM.Mac
Příspěvky: 3342
Registrován: 30 črc 2012 11:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Video Prezentace keynote v Ipadu

Příspěvek od MichalM.Mac » 29 kvě 2013 19:06

Ještě jednou opakuji svůj dotaz :-)
Co je to za video?
Zjednodušeně: Mac může ve v keynote prezentaci přehrát více typů video souborů než iPad.

Bezdrátová prezentace
1) Vzít s sebou vzít přednastavenou wi-fi krabičku. Po připojení k její wi-fi se sice nedostaneš na internet, ale zařízení to propojí.
2) Na MacBooku kliknout na ikonu wi-fi a vybrat Create Network...
V obou případech určitě zabezpečit heslem..

confusum
Příspěvky: 320
Registrován: 30 črc 2012 13:51

Re: Video Prezentace keynote v Ipadu

Příspěvek od confusum » 30 kvě 2013 10:55

MichalM.Mac píše:Ještě jednou opakuji svůj dotaz :-)
Co je to za video?
Zjednodušeně: Mac může ve v keynote prezentaci přehrát více typů video souborů než iPad.

Bezdrátová prezentace
1) Vzít s sebou vzít přednastavenou wi-fi krabičku. Po připojení k její wi-fi se sice nedostaneš na internet, ale zařízení to propojí.
2) Na MacBooku kliknout na ikonu wi-fi a vybrat Create Network...
V obou případech určitě zabezpečit heslem..
Tak video je ve formatu mpeg. Jinak děkuji za rady. C

Uživatelský avatar
MichalM.Mac
Příspěvky: 3342
Registrován: 30 črc 2012 11:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Video Prezentace keynote v Ipadu

Příspěvek od MichalM.Mac » 30 kvě 2013 11:46

"Mpeg" nic neřekne. Prožeň to VideoSpec, který jsem linkoval a pošli screen.

confusum
Příspěvky: 320
Registrován: 30 črc 2012 13:51

Re: Video Prezentace keynote v Ipadu

Příspěvek od confusum » 30 kvě 2013 12:48

MichalM.Mac píše:"Mpeg" nic neřekne. Prožeň to VideoSpec, který jsem linkoval a pošli screen.
Děkuji a zasílám foto. C
Přílohy
Snímek obrazovky 2013-05-30 v 13.44.56.png

Uživatelský avatar
MichalM.Mac
Příspěvky: 3342
Registrován: 30 črc 2012 11:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Video Prezentace keynote v Ipadu

Příspěvek od MichalM.Mac » 30 kvě 2013 14:31

Teď vyvstává otázka. Dokáže tohle iPad přehrát?
Nemluvím o aplikacích třetích stran, které si poradí s téměř jakýmkoliv formátem, ale o samotné podpoře v systému.

Technická specifikace na apple.com říká tohle:
Podporované formáty videa: video H.264 s rozlišením až 1080p, 30 snímků za sekundu, High Profile úrovně 4.1 se zvukem AAC-LC až 160 kb/s, 48 kHz, stereo ve formátech .m4v, .mp4 a .mov; video MPEG-4 až 2,5 Mb/s, 640 × 480 pixelů, 30 snímků za sekundu, Simple Profile se zvukem AAC-LC až 160 kb/s na jeden kanál, 48 kHz, stereo ve formátech .m4v, .mp4 a .mov; Motion JPEG (M-JPEG) až 35 Mb/s, 1280 × 720 pixelů, 30 snímků za sekundu, zvuk v kódování ulaw, PCM stereo ve formátu .avi
Ten MPEG-1 tam nikde nevidím a kontejner .mpeg taky ne (pokud to ovšem není jen jiná koncovka).
Nemám po ruce MPEG-1 video na otestování. Snad mě případně opraví někdo, kdo to má čas otestovat.

Nicméně bych zkusil video vyjmout z prezentace. Původní soubor pak otevři v aplikace QuickTime Player a dej file -> export. Tam stačí vybrat nějaký vhodný formát (vidim tam preset pro iOS zařízení). Vyexportované video pak vložit do prezentace.

Odpovědět