bez 3g v sieti 3g

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
Uživatelský avatar
mac danttes
Příspěvky: 135
Registrován: 30 črc 2012 15:50

bez 3g v sieti 3g

Příspěvek od mac danttes » 01 zář 2012 14:55

Mam problem so zobrazenim 3g siete na iphone 3gs v lokalite, ktora je pokryta signalom 3g(o2 sk) V iphone som to prepol na 3g siet ale stale mi ukazuje iba edge pripojenie. Pritom na HTC mi siet 3g nabehla automaticky. Pisal som aj na podporu operatora odpoved staci nastavit v mobile. Stretol sa uz niekto s tymto problemom? Myslite ze pomoze obnovenie iphonu, alebo je potrebne este nieco nastavit ? Pritom v inom meste mi 3g siet zobrazilo automaticky(par tyzdnov dozadu).

Uživatelský avatar
Alisczech
Administrátor
Příspěvky: 1902
Registrován: 11 črc 2012 14:34
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: bez 3g v sieti 3g

Příspěvek od Alisczech » 01 zář 2012 18:36

Me osobne se toto nekdy stavalo po navratu z roamingu a vzdy pomohlo vypnout/zapnout telefon. Kupodivu flightmod nepomohl
 Certified Trainer, ACE, fotograf a žurnalista
http://jbrezina.cz http://ilumio.cz http://4foto.cz http://fripito.com

Uživatelský avatar
Kjubaa
Příspěvky: 55
Registrován: 01 srp 2012 15:59
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: bez 3g v sieti 3g

Příspěvek od Kjubaa » 02 zář 2012 21:05

Může být i problém v samotném iPhone. Bohužel iP má celkem špatnou citlivost na signál a v UMTS to je znát hodně.

Taky jsem pozoroval podobné chování. Když jsem to kontroloval na ústředně, tak při aktivním Airplane módu byl telefon stále připojen do sítě. Nechápu...
rMacBook Pro 13" Mid 2014, 2,6GHz Intel Core i5, 8 GB 1600 MHz, Intel Iris 5100, OSX 10.10
iPhone 5, 16GB

Uživatelský avatar
mac danttes
Příspěvky: 135
Registrován: 30 črc 2012 15:50

Re: bez 3g v sieti 3g

Příspěvek od mac danttes » 03 zář 2012 07:25

Skusil som prepnut siet a vypnut iphone, obnovit nastavenia, dokonca hard reset... pritom vo velkomestach 3g bolo v poriadku nabehlo samo, bud je signal 3g v lokalite kde prave som slabe, alebo pre iphone slabe...ako som uz pisal na starom htc bez problemov nabehlo.

Uživatelský avatar
Kjubaa
Příspěvky: 55
Registrován: 01 srp 2012 15:59
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: bez 3g v sieti 3g

Příspěvek od Kjubaa » 03 zář 2012 14:36

Já osobně používám pouze 2G (EDGE), protože mě 3G hodněkrát zklamalo. Venku je to ještě OK, ale pokud je člověk v zástavbě, tak nic moc. Přenosová rychlost je fajn, ale jak se člověk dostane při hovoru na horší signál, tak to není moc dobré. Spíše si myslím, že tvůj problém bude způsoben sílou pokrytí. Možná zkus kontaktovat operátora.

Kjubaa
rMacBook Pro 13" Mid 2014, 2,6GHz Intel Core i5, 8 GB 1600 MHz, Intel Iris 5100, OSX 10.10
iPhone 5, 16GB

whitenoise
Příspěvky: 82
Registrován: 01 srp 2012 22:03
Bydliště: Praha

Re: bez 3g v sieti 3g

Příspěvek od whitenoise » 03 zář 2012 16:21

Stává se mi občas v některých lokalítách v Praze, většinou když jen projíždím, hlavně ty vytíženější úseky (Anděl), potom po 3G nejedou vůbec data (nebo velmi pomalu), přestože to 3G data zobrazuje a už jsem dávno v oblasti, kde bývá přenos dobrý (hlavně když jedu druhým směrem).

Reším to tak, že vypnu a zapnu 3G nebo mobilní přenosy obecně, každopádně nejspolehlivější je po Praze pořád EDGE, tam k těmhle problémům nedochází. Je to skutečně v konkrétních lokalitách, takže je možné že je to problém operátora, přetížení sítě nebo prostě nepřidělí potřebné sloty.

Uživatelský avatar
mac danttes
Příspěvky: 135
Registrován: 30 črc 2012 15:50

Re: bez 3g v sieti 3g

Příspěvek od mac danttes » 04 zář 2012 09:44

Operator sa k tom uz vyjadril , ze signal 3g v danej lokalite je a je potrebne nastavit v mobile :) co som mu odpisal ze to mam nastavene . Mam data neobmedzene (edge) v o2 sk sieti za 6€ ale je to dost pomale tak som chcel skusit 3g siet a iny balicek netu, ale ako vidim bolo by to zbytocne ked tu siet aj tak nedochytim. dakujem za odpovede.

Odpovědět