Adobe Premiere a Creative Cloud

Práce s videem je jednou ze silných stránek Applu. Vše, co se týká zpracování videa pod MacOS X i iOS, patří do této sekce.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin, pepahorak, Hejla007

Odpovědět
Marta
Příspěvky: 146
Registrován: 08 říj 2012 23:24

Adobe Premiere a Creative Cloud

Příspěvek od Marta » 16 črc 2014 13:23

Dobrý den. Můžete mi prosím někdo vysvětlit princip Creative Cloud od Adobe a ony měsíční platby? Má to pro mě nějaký smysl? Čas od času (velmi vyjímečně) potřebuji sestříhat video na nečem profesionálnějším, než je iMovie či Pinacle na iPadu. Prostředí nového Final Cutu mě děsí a Premiéru preferuji i z důvodu, že na ní stříhají mí studenti. Byla jsem ochotna koupit si program (sleva pro učitele snížila částku na přijatelných 100 USD), ale než jsem se rozhoupala a 30 denní trial využívala, nabídka se smrskla jen na ty Cloudy a ono měsíční předplatné. Ale já na Premiéru třeba půl roku nesáhnu a na druhou stranu nechci být omezována tím, jestli mám program zrovna zaplacen či nikoliv. Máte s tím někdo zkušenosti? Můžete mi poradit? Děkuji! Marta

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Adobe Premiere a Creative Cloud

Příspěvek od tlacenka » 17 črc 2014 19:18

pokusim se ze sveho uhlu pohledu :)
smysl to pro vas nema - proc ? protoze nepouzivate produkt dnes a denne.
ad sleva - cloudu se stejne nevyhnete - adobe uz novejsi verze bude delat jen s podporou CC - proc ? protoze je to pro nej vyhodnejsi
1) eliminuji piraty
2) upravi 1 verzi programu a maji zarucenou distribuci vsem platicim uzivatelum
reseni vaseho problemu je
a) proste platit s tim, ze to bohuzel vyuzijete jen cas od casu - pro vas rozhodne z ekonomickeho hlediska nevyhodne, dalsi nevyhoda vyplyne z toho, ze pokud nemate zaplaceno, nemuzete pouzivat software == ano, soubory mate (muzete mit) ulozene u sebe, nebo (i) v cloudu, ale sw jako takovy neplatite = nemuzete pouzivat (== ano, mate projekty, ale neupravite je ...)
b) zacit se pokukovat po finalcutu (subjektivni zalezitost UI a spol) - dle meho (velmi subjektivni zalezitost) ho apple casem stejne ustrihne - jako aperture (znovu opakuji, ze je to jen cira spekulace zalozena na subjektivnim dojmu me, jako jenotlivce)
c) zkusit nejaky sw pod win - asi nejvice profi (i cenou) je sony vegas (i kdyz verze 13 mi prijde takova... "zabijejici to, co vegas umel"), ale musim rici, ze jsem nakonec zakotvil u corel videostudia pro X ve verzi ultimate - ono totiz ve finale (co se strihu a efektu tyka) udelate vsechno vsude - otazkou je jen "jak rychle a pohodlne" - protoze co odlisuje ty "profi" od tech "amaterskych" ? ve skutecnosti vetsinou jen pouzite pluginy, efekty a zvuky...pripadne dalsi produkty k tomu pribalene (dvd authoring, sound editory, photo editory - receno vseobecne).
ve svete mac aplikaci tezko radit - osobne jsem si proste nevybral, tak to delam na win.

a jeste perlicka CC premiere (zatim) nepodporuje yosemite... a neni uplne jiste, ze bude...(alespon hned po uvedeni)
asi jsem vas nepotesil, ale tak to vidim ja - nicmene berte to, prosim, jen jako subjektivni nazor a nahled na vec - treba vam bude vyhovovat neco jineho...

a jen dotazek - pokud fungujete jako ucitel a mate narok na slevu a vasi studenti premiere pouzivaji, neni to nahodou education licence (nevim ted, jak presne se to jmenuje), ktera funguje pro skolu a jeji zamestnance/zaky ? tzn skola zaplati "multilicenci" a muzete ji pouzivat "zdarma" ? jsem porad mimo cr, tak nebudu hledat na mistnim ultrarychlem roamingovem internetu - mozna me kdyztak nekdo doplni :)

Marta
Příspěvky: 146
Registrován: 08 říj 2012 23:24

Re: Adobe Premiere a Creative Cloud

Příspěvek od Marta » 18 črc 2014 09:27

Díky moc za vyčerpávající odpověď. Přesně toho jsem se bála, že je to tak, jak popisujete. Abych pravdu řekla, studenti mají nějaké balíčky hlavně s Photoshopem a After Effect, nebo samozřejmě pirátskou verzi. Škola takhle hromadně nic nemá, ale navrhnu jim to, to je fakt!
Na win nemám vybavení a nechci si tím ničit jabko. Ech...
Děkuji a zdravím! Marta

Odpovědět